crosssearch

Transsibiřská magistrála

Poznávací zájezdy, Rusko

Odlet do Moskvy. Po příletu přivítání na letišti s anglicky hovořícím průvodcem, během cesty do vašeho hotelu se zastavíte u Rudého náměstí a moskevského metra, na jehož světově proslulých stanicích spatříte jedinečné sochařské a architektonické skvosty. Poté následuje...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY DO MOSKVY (večeře)

Odlet do Moskvy. Po příletu přivítání na letišti s anglicky hovořícím průvodcem, během cesty do vašeho hotelu se zastavíte u Rudého náměstí a moskevského metra, na jehož světově proslulých stanicích spatříte jedinečné sochařské a architektonické skvosty. Poté následuje ubytování ve Vašem hotelu v samotném centru Moskvy.

2. den MOSKVA (snídaně, oběd, večeře)

V dopoledních hodinách se vydáte na prohlídku hlavní dominanty Moskvy - Kremlu. V podvečer budete uvítáni na palubě soukromého vlaku. Po ubytování následuje setkáni v jídelním voze s dalšími účastníky zájezdu. Zde vám budou předány podrobné informace k organizaci a službám ve vlaku. Nocleh ve vlaku.

3. den KAZAŇ (snídaně, oběd, večeře)

V ranních hodinách přijíždíte do hlavního města Tatarstánu, Kazaně. Kazaň je jedním z největších měst Ruska, které bylo připojeno až v polovině 16. století Ivanem Hrozným. Prohlédnete si město a Kazaňský Kreml (světové kulturní dědictví UNESCO) s nádherným panoramatickým výhledem na řeku Volhu. Zde se dozvíte podrobnosti o bouřlivé historii vztahů mezi Tatary, Kozáky a Rusy. Ve večerních hodinách váš vlak pokračuje dále směrem na východ. Nocleh ve vlaku.

4. den JEKATĚRINBURG (snídaně, oběd, večeře)

Kolem poledne vlak přijíždí do Jekatěrinburgu ležící na řece Iseť. Jekatěrinburg je historickým, ekonomickým a administrativním centrem Uralu. Zároveň je hraničním městem mezi Evropou a Asií, přičemž je opravdu polovina města evropská a polovina asijská. Město bylo založeno v roce 1723 a postupně se stalo velkým ruským průmyslovým centrem. Jekatěrinburg se stal místem, kde byl 17.7. 1918 zastřelen car Mikuláš II. s jeho rodinou. Dům, kde k vraždě došlo, byl v sedmdesátých letech srovnán se zemí. V letech 2003, na místě carovraždy byl vybudován chrám Spasitele na prolitou krev. Právě tento chrám je součástí vaší prohlídky města. Po okružní cestě městem se vrátíte na nádraží a budete pokračovat jízdou přes rozlehlé stepy západní Sibiře. Nocleh ve vlaku.

5. den NOVOSIBIRSK (snídaně, oběd, večeře)

Další stanicí je v srdci Sibiře - město Novosibirsk, kde po příjezdu budete přivítáni dle ruských tradic chlebem a solí. Novosibirsk byl založen v roce 1893, původně se jednalo o osadu a byla pojmenován po ruském caru Nikolajovi II a svatém Mikuláši. V roce 1897 byla dokončena stavba mostu přes řeku Ob a tím se město stalo nejvýznamnějším dopravním uzlem v regionu. Na počátku 20. století se město stalo ještě důležitějším a to s vybudováním Turkestán-sibiřiskou železnicí spojující Sibiř se Střední Asií a Kaspickým mořem. Během krátké prohlídky města uvidíte transsibiřský památník a mocnou řeku Ob. Po návratu k vašemu vlaku bude následovat nocleh.

6. den NA CESTĚ (snídaně, oběd, večeře)

Přejezdem přes řeku Jenisej budete pokračovat dál přes Sibiř. V průběhu cesty budete mít možnost si opětovně vychutnat místní speciality, připravené s precizní dovedností kuchařů - kaviár, různé toasty, místní vodku apod. Cestou budete míjet vesničky s typicky dřevěnými domky, březové háje v pozadí působivé horské přírody. Nocleh ve vlaku.

7. den IRKUTSK (snídaně, oběd, večeře)

Dnes vás čeká město Irkutsk, v carských časech hlavní město východní Sibiře. Součástí prohlídky je historické centrum se starými dřevěnými domky s památníkem na cara Alexandra III., který byl postaven v roce 2003. Po obědě návštěva muzea děkabristů. Ubytování v hotelu. Nocleh.

8. den BAJKAL (snídaně, oběd, večeře)

Snídaně. Odjezd autobusem do 62 km vzdálené vesničky Listvyanka, jež je nejpopulárnějším letoviskem na břehu jezera Bajkal. Lodí se dostanete přes jezero k přístavu, kde na vás čeká váš vlak. Následně pojedete několik hodin podél jezera Bajkal na trase transsibiřské vlakové magistrály, během cesty se několikrát zastaví na nejzajímavějších místech, abyste si cestu zcela užili a pokochali se místními přírodními krásami.Večeře bude formou pikniku, kterou si vychutnáte na břehu jezera Bajkal. Nocleh ve vlaku.

9. den JEZERO BAJKAL - ULAN-UDE - MONGLOSKO (snídaně, oběd, večeře)

Cesta pokračuje podél břehu zdánlivě nekonečného jezera Bajkal a dále přes nádherné údolí Selenga, divokou přírodou západní Sibiře. Během zastávky vás čeká prohlídka města Ulan-Ude (,,Rudá brána), které leží na soutoku řek Selenga a Uda, přibližně 100km jihovýchodně od jezera Bajkal. Zde začíná Trans-mongolská magistrála, spojující Ulan-ude přes Nauški a Ulánbátar s Pekingem. Nocleh ve vlaku.

10. den ULÁNBÁTAR (snídaně, oběd, večeře)

Vlak směruje do Ulánbátaru hlavního města Mongolska, po cestě vás oslní velkolepé scenérie s barevnými tábory a jurtami obývanými osamělými jezdci na koních. V dopoledních hodinách dorazíte do Ulánbátaru. Následuje prohlídka města, během které můžete vidět impozantní buddhistický klášter, pivní zahrady, které jsou v Mongolsku velmi populární a další pamětihodnosti. Večer máte jedinečnou možnost se fakultativně zúčastnit představení tradičních mongolských umění (vstupenka 12EUR, hradí se na místě). Nocleh v hotelu. Na vyžádání je možné zajistit ubytování v jurtě v krásné krajině Mongolských Alp.

11. den ULÁNBÁTAR - MONGOLSKÉ ALPY (snídaně, oběd, večeře)

Po snídani vás autobus odveze do národního parku Terelj, východně od Ulánbátaru. Terelj je známý pro své nádherné přírodní scenérie a zajímavé skalnaté útvary. Na jaře a v létě jsou zdejší louky pokryty kobercem lučních květin. Ve večerních hodinách nástup do vlaku a pokračování v dobrodružné cestě do Číny. Nocleh ve vlaku.

12. den PŘEJEZD PŘES POUŠŤ GOBI (snídaně, oběd, večeře)

Kolem poledne se dostanete na mongolsko-čínskou hranici, kde na vás čeká čínský vlak. Bohužel ruský soukromý vlak nemůže pokračovat do Pekingu kvůli odlišným rozměrů kolejí v Číně. Cesta do Pekingu potrvá řádově 16 hodin. Nocleh ve vlaku.

13. den PEKING (snídaně, oběd)

V dopoledních hodinách přijedete do posledního města vaší cesty, do Pekingu. Následuje transfer do hotelu a individuální volno. Nocleh.

14. den PEKING (snídaně, oběd)

Dnešní prohlídka vás zavede do nejkrásnějších a nejvýznamnějších památek včetně fotogenického Chrámu nebes s jeho parkem, postaveného již v roce 1420. Obrovské náměstí Nebeského klidu o rozloze 44 hektarů, olympijský stadion a několik futuristických mrakodrapů. V odpoledních hodinách navštívíte Zakázané město - sídlo panovníků dynastie Ming a Čching. V tomto rozlehlém císařském komplexu vládlo 24 panovníků po více než 500 let celé Čínské říši. Zakázané město bývá také nazýváno největším kulturním muzeem Číny, během vlády všech císařů bylo nepřístupné veřejnosti. Nocleh.

15. den PEKING (snídaně, oběd, večeře)

Snídaně. Celodenní výlet k Velké čínské zdi, která je díky své délce přes 6000 km viditelná i z vesmíru. Zeď původně sloužila k obranným účelům proti invazi barbarů a nachází se přibližně 60 km severovýchodně od Pekingu. Náš program zahrnuje prohlídku farmy pěstování perel a prohlídku hrobky panovníků dynastie Ming. Večer ochutnávka místní speciality - pekingské kachny. Nocleh.

16. den PEKING - MOSKVA - PRAHA (snídaně)

Transfer na letiště, odlet do Prahy přes Moskvu.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- leteckou přepravu Praha - Moskva, Peking - Moskva - Praha

- letištní taxy

- 9x nocleh v privátním vlaku v kupé Classic pro 2 osoby po čínské hranice (od Erlian do Pekingu ubytování v 4-lůžkovém kupé v čínském vlaku)

- 1x nocleh v hotelu**** v Moskvě

- 1x nocleh v hotelu**** v Irkutsku

- 1x nocleh v hotelu*** v Ulánbátaru

- 3x nocleh v hotelu**** v Pekingu

- stravování dle rozpisu v programu

- veškeré transfery a výlety včetně vstupů dle programu

- asistence anglicky hovořícího průvodce během celého zájezdu, při prohlídkách měst jsou skupiny o velikosti max. 26 osob.

- portýrské služby během jízdy privátním vlakem

- služby lékaře během jízdy privátním vlakem

- informační brožura o regionu

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- vízum do Ruska 2.500,- Kč (1x foto)

- vízum do Číny 1.700,- Kč (1x foto)

- fakultativní výlety

- spropitné

- pojištění léčebných výloh

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000