crosssearch

Transibiřská magistrála

Poznávací zájezdy, Rusko

Polodenní prohlídka hlavního města Ruska Moskvy, založené v roce 1147 a jejích nejzajímavějších pamětihodností. Po širokých bulvárech dojdeme k první zastávce, která nás čeká na rudém náměstí. Ze tří stran je charakterizováno symboly - chrámem Vasila Blaženého, mauzoleem...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Sraz skupiny před odbavovací přepážkou pořádající CK na letišti Praha - Ruzyně 1,5 hodiny před odletem. Odlet do Moskvy. Transfer do hotelu v centru Moskvy. Volný den. Večeře. Nocleh v Moskvě.

2. den MOSKVA

Snídaně. Polodenní prohlídka hlavního města Ruska Moskvy, založené v roce 1147 a jejích nejzajímavějších pamětihodností. Po širokých bulvárech dojdeme k první zastávce, která nás čeká na rudém náměstí. Ze tří stran je charakterizováno symboly - chrámem Vasila Blaženého, mauzoleem V.I.Lenina a obchodním domem GUM. Poté se přesuneme do hlavní dominanty Moskvy - Kremlu. Prohlédneme si katedrálu Nanebevstoupení se slavnými freskami a katedrálu sv. Archanděla Michaela, 200 tun těžký zvon Car a úřední budovu ruského prezidenta. Oběd v restauraci. Transfer na vlakové nádraží, okolo druhé hodiny odjezd do Yekaterinburgu. Nocleh ve vlaku.

3. den NA CESTĚ

Celý den cesta vlakem. Ve večerních hodinách příjezd do Yekaterinburgu. Transfer do hotelu, večeře, nocleh.

4. den JEKATERINBURG

Celodenní prohlídka Yekaterinburgu - historické a ekonomické hlavní město regionu Ural, přírodní hranice mezi Evropou a Asií. Město bylo založeno v roce 1723 jako pevnost a postupně se stávalo centrem Uralu, kde začal ruský průmysl. Jekaterinburg se stal místem vyhnanství pro posledního ruského cara Mikuláše II. a jeho rodiny. Během prohlídky navštívíme architektonický památník Ruského klasicismu z 18. - 19. století, obelisk, který je bodem pomyslné hranice mezi kontinenty. Večeře v místní restauraci. Odjezd v nočních hodinách vlakem do Krasnoyarsku. Nocleh ve vlaku.

5. den NA CESTĚ

Cesta vlakem. Nocleh ve vlaku.

6. den KRASNOJARSK

Příjezd v dopoledních hodinách, transfer do hotelu, ubytování. Oběd v místní restaurace. Návštěva přírodní rezervace Stolby. Dvouhodinnová procházka hornatým pohořím. Večer navštívíte zábavný park Bobroviy Log a na závěr pohled na Krasnojarsk z vyhlídky, na kterou se dostaneme lanovkou. Večeře v místní restauraci, nocleh.

7. den KRASNOJARSK - IRKUTSK

Snídaně. Dvouhodinnová prohlídka města , oběd v místní restauraci. Transfer na vlakové nádraží, odpoledne odjezd vlakem do Irkutska. Nocleh ve vlaku.

8. den IRKUTSK

Ráno příjezd do Irkutska, trasnfer do hotelu u přístavu. Oběd. Odpoledne prohlídka historického centra - uvidíme ortodoxní katedrálu sv. Mikuláše, kde jsou hroby dekabristů. Součástí historického centra jsou I staré vyřezávané dřevěné domky a muzem dekabristů. Návrat do hotelu, večeře, nocleh v Irkutsku.

9. den BAJKAL

Snídaně v hotelu. Odjezd autobusem do vesničky Listvyanka, která je vzdálena 65 km a leží na pobřeží jezera Bajkal u delty řeky Angara. Navštívíte dřevěné domy děkabristů, pravoslavné chrámy, zastávka u Kamene známého tradicemi místního šamanismu. Návštěva skanzenu, kde budete mít možnost vidět tradiční dřevěné domky a poznáte zde historii Sibiře. Poté oběd formou pikniku na břehu jezera Bajkal. Po obědě následuje hodinová plavba po jezeře Bajkal. Návrat do Irkutska, ve večerních hodinách odjezd vlakem do Ulan-Ude. Nocleh ve vlaku.

10. den ULAN-UDE

Ráno příjezd do Ulan Ude - hlavní město Burjatské republiky. Transfer do hotelu, snídaně. Po snídani následuje půldenní výlet do Ivolgy, kde navštívíme budhistický chrám Ivolginsky Datsan, vzdálený 23 kilometrů od Ulan-Ude. Chrámem Lamaistic nás provede místní mnich. Poté se přesuneme do Datsanu, kde se naobědváme. Po obědě návštěva nejvýznamější části města, kde se náchází kostel Odigitria a poté procházka starým částí města s nádherně vyřezávanými domky, které patří bohatým obchodníkům. Návrat do hotelu, v Ulan-Ude, večeře. Nocleh.

11. den CESTA DO ULANBÁTÁRU

Brzy ráno po snídani odjezd na vlakové nádraží, odjezd do Ulanbátáru. Celý den přejezd, nocleh ve vlaku.

12. den ULANBÁTÁR

V časných ranních hodinách příjezd do Ulanbátáru - hlavního města Mongolska. Transfer do hotelu, snídaně. Celodenní prohlídka Ulanbátáru s návštěvou Suchbátárova náměstí a buddhistických kláštěrů Gandan a Migdžid Čengrezig, odpoledne prohlídka Přírodovědeckého muzea se sbírkou koster dinosaurů. Odjezd do Terelji - nejpopulárnější destinací třetí největší části Mongolska, vzdáleneé 70 km severněvýchodně od Ulanbátáru. Terelji je známý svou nádhernou scenérickou přírodou a zajímavými hornatými útvary. Během jara a léta jsou louky pokryty barevnými květinami. Oběd v kempu. Návštěva horského chrámu Ayabal. Návštěva nomádské rodiny a fakultativně možnost projížďky na koni po krajině. Večeře v Terlji. Nocleh v jurtě.

13. den ULANBÁTÁR

Snídaně v Terelj, transfer zpět do Ulanbátáru. Oběd v místní restauraci. Polodení prohlídka - náštěva Zimního paláce Bogdchána, vystavěný v letech 1893 - 1903. Palác je místem, kde celých 20 let žil osmý Živý buddha a poslední král džebcunddampa Chutagt (často zvaný Bogdchána). V areálu je 6 chrámů. Dále uvidíme památník Dzajsan - vyskoký, štíhlý orientační bod nahoře na kopci na jih od města. Postavili ho Rusové na počest "neznámých vojínů a hrdinů" rozličných válek a nabízí nejlepší výhled na Ulánbátar a okolní vrchy. Večeře v hotelu. Nocleh.

14. den CESTA DO PEKINGU

Snídaně v hotelu. Odjezd vlakem do Pekingu. Nocleh ve vlaku.

15. den PEKING

Snídaně ve vlaku, příjezd do Pekingu. Transfer do hotelu, ubytování. After breakfast in the train we arrive to Beijin. Transfer by coach to the hotel, check in. Dopoledne prohlídka Chrámu nebes, postaveného již v roce 1420. V tomto rozsáhlém chrámu panovníci dynastie Ming a Čching pořádali modlitební obřady a rituály. Odpoledne navštívíme Zakázané město - sídlo panovníků dynastie Ming a Čching. V tomto rozlehlém císařském komplexu vládlo 24 panovníků po více než 500 let celé Čínské říši. Zakázané město bývá též nazýváno největším kulturním muzeem Číny, během vlády všech císařů bylo nepřístupné veřejnosti. Večeře, nocleh.

16. den PEKING

Snídaně. Celodenní výlet k Velké čínské zdi, jež se rozpíná v délce více než 6.000 km. Tato zeď, jež původně sloužila k obranným účelům proti invazi barbarů, se nachází zhruba 60 km severovýchodně od Pekingu. Odpoledne prohlídka hrobky panovníků dynastie Ming (celkem 13 hrobek). Večer ochutnávka místní speciality - pekingské kachny.

17. den PEKING - MOSKVA

Odlet do Moskvy a dále pokračování do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Moskva - Praha
leteckou přepravu Peking - Moskva
8x nocleh ve 3* hotelech
7x nocleh ve vlaku
1x nocleh v jurtě
plná penze
program a vstupy dle programu
česky mluvící průvodce (min. 15 osob)
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

vízum do Ruska 1.500,- Kč (1 foto)
vízum do Mongolska 1.200,- Kč (2 foto, pas platný 1 rok po návratu)
vízum do Číny 1.700,- Kč (1 foto)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000