crosssearch

Stockholm, Helsinky, Petrohrad a Pobaltí

Poznávací zájezdy, Rusko

Pro milovníky severských zemí jsme připravili 11-denní zájezd, na kterém poznáte památky metropolí Stockholm, Helsinky, Tallin, Riga a Vilnius.

Konečná cena za osobu od: 17 390 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den: Odjezd v dopoledních hodinách z republiky, transit přes Německo do Rostocku, nalodění na trajekt Rostock – Gedser, průjezd Dánskem, přejezd přes Öresundskou úžinu do Švédska.

2.den: STOCKHOLM – prohlídka Gamla Stan (Staré město) s královským palácem, parlamentem, radnicí a kostelem Storkyran. Moderní radnice v níž se udělují Nobelovy ceny, unikátní Vasa muzeum a večer nalodění na trajekt do finského Turku (4lůžk. kajuty).

3.den: Snídaně na lodi, dále autobusem do finské metropole HELSINKI - prohlédneme si okolí přístavu, Uspenskou katedrálu, navštívíme i skalní chrám, halu Finlandia, olympijský stadion, Sibeliův monument. Nádhernou krajinou finské jezerní plošiny pokračujeme na ubytování do oblasti Savonlinny.

4.den: SAVONLINNA - zastávka u impozantního vodního hradu Olavinlinna. V podvečerních hodinách přijedeme do PETROHRADU, ubytování a volno.

5.den: Pěší prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností PETROHRADU, návštěva ERMITÁŽE na honosném Palácovém nábřeží - bezkonkurenční sbírka uměleckých pokladů, lodní projížďka po Něvě. Navštívíme Petropavlovskou pevnost – pohřebiště ruských carů katedrálu sv. Petra a Pavla (hrobka P. Velikého a jeho následovníků). Okružní jízda městem. Ubytování.

6.den: PETRODVORCE, prohlídka grandiózního parku jemuž dominuje Velká kaskáda (37 zlacených soch, 64 fontán a 142 vodotrysků). Odpoledne PETROHRAD náměstí sv. Izáka se sochou Měděného jezdce. Něvský prospekt – nejslavnější ulice v Rusku, volno, návrat na hotel.

7.den: CARSKOJE SELO - palác Kateřiny I. Veliké - mistrovské barokní dílo a nádherná JANTAROVÁ KOMNATA. Odjezd na ubytování do Tallinu.

8.den: TALLIN – prohlídka města ležícího u Finského zálivu - opevněné Staré město - Radniční náměstí, hanzovní, cechovní a kupecké domy. Odpoledne odjedeme směr baltské pobřeží na ubytování do Rigy.

9.den: Hlavní město Lotyšska a největší město Pobaltí RIGA - stará část města, náměstí Doma laukumus, Dóm, Akmenský most s výhledy na Starou Rigu, gotický kostel sv. Petra, Rižský hrad - sídlo prezidenta, středověké centrum s nejstaršími kamennými domy v zemi. Odjezd na ubytování do Vilniusu.

10.den: VILNIUS - město na řece Neris, který svým půvabem připomíná Prahu - Katedrální náměstí, věž Gedimino, Pilies gatv (Hradní ulice), Radniční náměstí, dlážděné uličky Starého města s kostely, Jitřní brána. V podvečerních hodinách odjezd.

11.den: Předpokládaný příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000