crosssearch

Skvosty staré Rusi a zlatý prsten Moskvy

Poznávací zájezdy, Rusko

Obrázek není k dispozici

Pokud chcete poznat místa, kde se zrodila stará Rus, předchůdkyně dnešní největší země světa, pokud chcete poznat její tradice a pochopit byzantské kořeny, které jsou základem kultury všech tří východoslovanských zemí - Ruska, Ukrajiny a Běloruska, pak je toto ten správný...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z ČR a cesta přes Polsko na Ukrajinu.

2.den (ne): LVOV, kde se bohaté kupecké domy mísí s mnoha katolickými kostely, pravoslavnými chrámy a židovskými památkami.

3.den (po): Obrovský klášterní komplex POČAJIV, po Kyjevu druhá nejposvátnější ukrajinskou památku. Posléze se přesuneme oblastí Volyně s krátkými zastávkami v RIVNE (dřevěný chrám Zesnutí Panny Marie) a ŽITOMIRU (malebná panoramata skalnatého břehu řeky Tětěrev) směrem do Kyjeva.

4.den (út): Ráno přijedeme do KYJEVA, kde navštívíme KYJEVSKO-PEČERSKOU LÁVRU, klášter s rozsáhlými katakombami. Ve zbývajícím čase se projdeme po centru (Chreščatyk, Majdan Nezávislosti, katedrála sv. Sofie), přejezd do Ruska.

5.den (st): První zastávka v Rusku bude ve vesnici SPASSKOJE-LUTOVINOVO s rodovým zámečkem I. S. Turgeněva se starým parkem. Odpoledne navštívíme v JASNÉ POLJANĚ panské sídlo Lva Nikolajeviče Tolstého, muzeum a slavnou smrkovou alej. V nedaleké TULE se projdeme po hradě postaveném podle vzoru moskevského Kremlu.

6.den (čt): Tento den se budeme věnovat centru MOSKVY: Rudé náměstí, chrám Vasila Blaženého, Mauzoleum, Kreml, Manéžní náměstí, Bolšoj těatr.

7.den (pá): Pokračování v návštěvě Moskvy: STARÝ a NOVÝ ARBAT, TVERSKÁ TŘÍDA, odpoledne možnost návštěvy TREŤJAKOVSKÉ GALERIE, případně výlet metrem do carského areálu KOLOMENSKOJE.

8.den (so): Prvním městem Zlatého prstenu, které navštívíme, bude SERGIJEV POSAD s TROJICKO-SERGIJEVSKOU LÁVROU, největším klášterem v Rusku. V katedrále Nejsvětější Trojice uvidíme slavný ikonostas ANDREJE RUBLEVA. Další zajímavé město staré Rusi, PERESLAVL-ZALESSKIJ, navštívíme odpoledne. Toto rodiště ALEXANDRA NĚVSKÉHO bývalo bohatým sídlem údělného knížectví, jehož slávu dodnes připomínají budovy klášterů nikitského, danielského, fjodorovského a gorického.

9.den (ne): Dopoledne navštívíme ROSTOV VELIKÝ, nejstarší město severovýchodní Rusi, staré centrum knížectví a sídlo metropolity. Prohlédneme si hrad a nejvzácnější památku města - chrám Zesnutí Bohorodice s překrásnými freskami a samostatnou zvonicí. Pak se přesuneme do JAROSLAVLE, kde naši pozornost upoutají zbytky opevnění, Svatá brána a chrám Proměnění Páně.

10.den (po): Ve starobylém městě KOSTROMA si prohlédneme IPATĚVSKÝ KLÁŠTER s malebným chrámem Nejsvětější Trojice. Odpoledne se zastavíme ještě v městečku PLJOS, které se díky své malebnosti stalo vyhledávaným místem ruských krajinářů, především malíře LEVITANA, který zde má své muzeum.

11.den (út): Jedno z nejkrásnějších ruských měst - SUZDAL. Navštívíme hradní čtvrť s chrámy, jejichž cibulovité věžičky se zvedají na pozadí dřevěných domků a zeleně. V nedalekém VLADIMIRU vstoupíme slavnou ZLATOU BRÁNOU do Kremlu a prohlédneme si chrám Zesnutí Panny Marie s freskami od Rubleva. Za městem se ještě zastavíme při ústí Něrli do Kljazmy u starobylého chrámu PANNY MARIE POMOCNÉ NA NĚRLI, nejkrásnější dílo raného ruského stavitelství.

12.den (st): Dopoledne se přesuneme k MOŽAJSKU, v jehož blízkosti se u vesnice BORODINO zastavíme u památníku slavné bitvy proti Napoleonovi. Odpoledne přejedeme do starobylého města SMOLENSKA, „západního klíče k ruskému státu“. Kromě středověkého hradu a starých chrámů si prohlédneme také slavný památník zavražděných polských důstojníků v nedaleké KATYNI. Na nocleh přejedeme do BĚLORUSKA.

13.den (čt): Ráno prohlídka MINSKU - hlavního města Běloruska. Dále zastávka ve dvou nejznámějších běloruských památkách UNESCO, v zámcích MIR a NĚSVIŽ. Noční přejezd přes Polsko.

14.den (pá): Příjezd do ČR odpoledne.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000