crosssearch

Plavba Moskva - Petrohrad

Poznávací zájezdy, Rusko

Trasa zájezdu: Moskva o Uglič o Jaroslavl o Goricy o Kiži o Mandrogi o Petrohrad Program: 1. den: MOSKVA: odpoledne přílet do Moskvy, krátká projížďka městem, ubytování v hotelu, nocleh. 2. den: Moskva, prohlídka Kremlu a přilehlých památek na Rudém náměstí, nalodění...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Moskva o Uglič o Jaroslavl o Goricy o Kiži o Mandrogi o Petrohrad

Program: 1. den: MOSKVA: odpoledne přílet do Moskvy, krátká projížďka městem, ubytování v hotelu, nocleh.

2. den: Moskva, prohlídka Kremlu a přilehlých památek na Rudém náměstí, nalodění a vyplutí v podvečerních hodinách. Nocleh na lodi.

3. den: UGLIČ: snídaně, oběd, večeře na lodi. Pěší exkurze po malebném ruském městě, prohlídka městské pevnosti Kreml s jeho jednotlivými chrámy, jeden z nich je postaven na místě, kde zemřel syn Ivana Hrozného. Zmínka o městu je již ve starých ruských letopisech z r. 937. Turisty zde obvykle vítají chlebem a solí a zvoněním zvonů. V Ugliči je také mimo jiné i muzeum vodky a muzeum pověr. Návrat na loď, nocleh.

4. den: JAROSLAVL: snídaně, oběd, večeře na lodi. Městečko založené v 9. století Jaroslavem Moudrým na soutoku Volhy a řeky Kotorosli. Prohlídka chrámů a kostelů z 12. století, zajímavý Spasský klášter z 16. století aj. Návrat na loď, nocleh.

5. den: GORICY: snídaně, oběd, večeře na lodi. Výlet autobusem do nedalekého Kirilo-Belozerského kláštera z konce 14. stol. Klášter byl i obranou proti nepříteli. Dodnes se zachovalo původních 60 ikon, dříve zde byla jedna z největších knihoven. Koncem 19. stol. klášter sloužil jako vězení. Od 60. let 20. století je klášter součástí přírodní rezervace.

6. den: KIŽI: snídaně, oběd, večeře na lodi. Ostrov Kiži se nachází v severní části Oněžského jezera. Ostrovu dominuje jeden z chrámů skanzenu - dřevěný chrám Převtělení Pána s 22 kopulemi z 18. stol. (na seznamu UNESCO), avšak postavený bez jediného hřebíku. O chrámu se vypráví legenda o staviteli Nestoru, který po ukončení práce na chrámu hodil do řeky sekeru s tím, že takový chrám již nikdo nikdy nepostaví. Návrat na loď, nocleh.

7. den: MANDROGI: snídaně, oběd, večeře na lodi. Tzv. zelená zastávka. Možnost procházky v nádherné přírodě nenarušené civilizací, pouze několik původních dřevěných domků v ruském vesnickém stylu. Nocleh na lodi.

8. den: PETROHRAD: snídaně, oběd (balíček), večeře. Prohlídka města včetně návštěvy Kláštera Alexandra Něvského, Petropavlovské pevnosti, chráma Sv. Izáka. Návrat na loď, nocleh.

9. den: volné dopoledne v Petrohradu, možnost dopolední návštěvy Ermitáže. Odpolední transfer na letiště a odlet do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000