crosssearch

Petrohrad - klenot na Něvě letecky Petrodvorce a Carskoje Selo

Poznávací zájezdy, Rusko

V průběhu pouhých 300 let vystřídal Petrohrad (UNESCO) mnoho tváří. Tento rozmar Petra I. Velikého, založený na bažinatém území, měl Rusko nasměrovat k Západu a záhy se rozvinul ve velkolepé město odrážející majestátnost ruského impéria.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den (út): Odlet z Prahy s českým průvodcem do PETROHRADU. Po příletu transfer do hotelu. Fakultativně – otevírání mostů na Něvě - večer nás autobus odveze na náměstí Děkabristů – projížďka nočním osvíceným městem, romantická místa – chrám sv. Mikuláše „Petrohradské Benátky“, shlédneme i slavné otevíraní mostů na Něvě. Návrat kolem 02.00 hod. na hotel.
2. den (st): Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností PETROHRADU, města založeného r. 1703 Petrem Velikým - domek Petra I.Velikého, křižník Aurora a na honosném Palácovém nábřeží navštívíme jedno z nejslavnějších muzeí na světě ERMITÁŽ u Zimního paláce - bezkonkurenční sbírka uměleckých pokladů, kde exkluzivně shlédneme i BRILIANTOVOU a ZLATOU KLENOTNICI s korunovačními klenoty Ruských carů (pro běžné návštěvníky jinak nepřístupná). Lodní projížďka po Něvě – úchvatné pohledy na mosty a vodní cesty.
3. den (čt): Po snídani navštívíme městečko PUŠKIN u Petrohradu, původním jménem Carskoje Selo, jehož parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta a Kateřina Veliká. Prohlédneme si unikátní palác Kateřiny I. Veliké – mistrovské barokní dílo vč. Jantarové komnaty. Krátká zastávka u carského sídla v GATČINĚ. Tuto vesnici darovala v roce 1765 Kateřina II. svému milenci knížeti Grigoriji Orlovovi. Nejpůsobivější z obnovených prostor v paláci je Mramorová jídelna, stísněná ložnice Pavla I. na vrcholku jedné z Brennových věží a skvostný Bílý sál.
4. den (pá): Po snídani návštěva Jusupovského paláce v němž byl zavražděn „svatý muž“ Grigorij Rasputin, nejlepší ukázka šlechtických interiérů, v paláci se nachází také divadlo a obrazárna. Návštěva Ruského muzea sídlícího v Michajlovském paláci, jeden z nejkrásnějších neoklasicistních počinů Carla Rossiho. Toto muzeum uchovává jednu z nejobsáhlejších sbírek ruského umění na světě – např. světoznámý obraz Burlaci na Volze od Ilji Repina, Něvský prospekt – nejslavnější ulice v Rusku, individuální volno, fakultativně lze večer navštívit i představení ve slavném Alexandrijském divadle. Návrat na hotel.
5. den (so): Prohlídka grandiózního parku PETRODVORCE, letní rezidence Petra Velikého, jehož srdcem je Velká kaskádová vodní třída (37 zlacených soch, 64 fontán a 142 vodotrysků). Zde v parku na útesu nad Finským zálivem se nachází nejimpozantnější soustava vodotrysků na světě, kterými tryská 30 tis. litrů vody za sekundu. Návrat do Petrohradu a pěší prohlídka města vč. náměstí sv. Izáka se sochou Měděného jezdce a nejvýznamnější dominantou náměstí - kolosální katedrálou Sv. Izáka – z jejíž kopule se nám naskytne panoramatický výhled na město s Admiralitou a Ermitáží. Na Petrohradské straně - historicky první osídlený ostrov Petrohradu, navštívíme Petropavlovskou pevnost – pohřebiště ruských carů katedrálu sv. Petra a Pavla (hrobka P. Velikého a jeho následovníků) a vězení Trubeckého bastionu.
6. den (ne): Po snídani transfer na letiště, odlet do Prahy s českým průvodcem.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000