crosssearch

Petrohrad - bílé noci a ostrov Kiži

Poznávací zájezdy, Rusko

Petrohrad, poklad carského Ruska, není třeba příliš představovat. K tomu si přidejte jedinečný a vzácný chrám Proměnění Páně na ostrově Kiži v Oněžském jezeře, historická města Novgorod a Pskov, a tento zájezd do Ruska je jako stvořený pro vás. Program zájezdu: 1.den...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Petrohrad, poklad carského Ruska, není třeba příliš představovat. K tomu si přidejte jedinečný a vzácný chrám Proměnění Páně na ostrově Kiži v Oněžském jezeře, historická města Novgorod a Pskov, a tento zájezd do Ruska je jako stvořený pro vás.

Program zájezdu:
1.den (st): V dopoledních hodinách odjezd z republiky. Průjezd Polskem a noční přejezd Pobaltím.


2.den (čt): Příjezd do největšího města Pobaltí - RIGY, ubytování v hotelu. Následuje prohlídka hl. pamětihodností - katedrála sv. Petra, Rižský dóm, dům Černohlavců, individuální volno, procházky po ulicích rižského Starého města.


3.den (pá): Po snídani odjedeme k ruské hranici. Ve večerních hodinách příjezd do PETROHRADU. Dle časových možností večerní projížďka městem. Ubytování.


4.den (so): Celodenní prohlídka PETROHRADU s průvodcem - Petropavlovská pevnost – symbol vojenské moci, bývalá věznice ale i místo odpočinku dynastie Romanovců, Zimní palác, křižník Aurora, Isakijevský chrám, Kazaňský chrám, Něvský prospekt – nejrušnější ulice s paláci ruské šlechty, individuální volno. Návrat na ubytování.


5.den (ne): Ráno odjedeme do PUŠKINA k prohlídce parku a Kateřinského paláce – hlavní rezidence carské rodiny. Prohlídka unikátní a slavné JANTAROVÉ KOMNATY. Zbytek dne strávíme v PETRODVORCÍCH – letní rezicenci carů. Zámek s překrásnými zahradami a fontánami – Velký palác, Neptunova kaskáda, Velká kaskáda …patří k pokladům ruské kultury. Návrat na ubytování.


6.den (po): Po snídani odjedeme na severovýchod od Petrohradu, do oblasti hlubokých lesů a severských jezer do KARÉLIE. Navštívíme PETROZAVODSK hlav. město Karelské oblasti, ležící na březích ONĚŽSKÉHO JEZERA, založené Petrem Velikým. Neopakovatelnou atmosféru má přístav s velkou sochou P. Velikého a pláž s pobřežní promenádou s téměř přímořskou atmosférou, plnou stánků s kvasem, blinami a pirožky. Labužníci ocení vynikající grilované ryby a pravý ruský šašlik. Ubytování.


7.den (út): KIŽI – perla Karélie. Fakultativně přejedeme lodí (cca 30€) na ostrov Kiži v ONĚŽSKÉM JEZEŘE, kde se dochovala vzácná pamětihodnost, dřevěný CHRÁM TRANSFIGURACE, kterou jezdí obdivovat milovníci historie a architektury z celého světa. Je zapsán do seznamu UNESCO a patří k nejvzácnějším architektonickým památkám Ruska. Pověstných je jeho 22 dřevěných cibulovitých kopulí a zvláštní posvátná atmosféra. Kostel není jedinou ukázkou mistrovství místních tesařů. Postupem času zde vyrostl unikátní skanzen historických staveb, jaké se stavěly po celé Karélii – prohlídka. Z oblasti Oněžského jezera dojedeme na ubytování v okolí největšího sladkovodního jezera v Evropě - LADOŽSKÉHO JEZERA.


8.den (st): Ráno odjezd do NOVGORODU, po krátké prohlídce města přejedeme na ubytování do PSKOVA.


9.den (čt): Prohlídka historické části PSKOVA – Kreml, chrámy a opevnění. V poledne odjedeme k hranici, přejezd Lotyšskem do LITVY – Vilnius, nocleh


10.den (pá): Navštívíme nejvýznamnější pamětihodností hlavního litevského města VILNIUSU, který svým půvabem připomíná Prahu. Odjezd z města k vodnímu hradu TRAKAI. Noční průjezd Polskem.


11.den (so): Dopoledne příjezd do ČR.

Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* dopravu lux. autobusem
* průvodce
* 8x ubytování v hotelu (1/2L pokoje)
* 8x snídani

Cena nezahrnuje:

* Příplatek: Turistické vízum do Ruska cca 1450 Kč
* 3x večeře 1050 Kč
* Příplatek: Jantarová komnata (nutná rezervace v CK) 750 Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000