crosssearch

Petrohrad - Benátky Severu

Poznávací zájezdy, Rusko

Petrohrad je s téměř 5 000 000 obyvatel druhé největší město Ruska a z měst nad milión obyvatel je nejsevernější na světě. Leží v severozápadní části Ruska při ústí řeky Něvy do Finského zálivu, který je součástí Baltského moře Petrohrad, legendární město postavené za těžkého...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Petrohrad je s téměř 5 000 000 obyvatel druhé největší město Ruska a z měst nad milión obyvatel je nejsevernější na světě. Leží v severozápadní části Ruska při ústí řeky Něvy do Finského zálivu, který je součástí Baltského moře Petrohrad, legendární město postavené za těžkého úsilí několika tisíc dělníků pracujících až do smrtelného vyčerpání. Petrohrad je místem mnoha významných historických událostí a nabízí více než úchvatné památky z dob osmnáctého až dvacátého století. Naleznete zde nejskvostnější stavbu Petrohradu - Zimní palác s překrásnými, zlatem zdobenými interiéry. Nechala jej postavit sama dcera Petra Velikého - Alžběta. Můžete se vydat do největší galerie na světě - Ermitáže, ve které se nacházejí necelé tři miliony uměleckých děl z celé Evropy. Na 440 tisíc dělníků se podílelo na stavbě jedné z největších katedrál na světě a to katedrále svatého Izáka. Nemůžete si nechat ujít pravděpodobně nejznámější památku Petrohrad-Jantarovou komnatu. Místnost, jejíž zdi jsou vykládány pouze pravým jantarem a čistým zlatem. Mezi nejnavštěvovanější historické budovy patří také první stavba v Petrohradu - Petropavlovská pevnost s Katedrálou Petraa Pavla. Ta byla založena roku 1703 na mělčině řeky Něvy. 4-kilometrový Něvský prospekt je bezpochyby nejslavnější ulicí Ruska. Z mnoha památek ve městě je možné jmenovat jen některé. Patří k nim dále Admiralita, budova v klasickém stylu carského impéria, která byla po 200 let sídlem velitelství námořnictva. Baňatých věžiček pravoslavných kostelů je v Petrohradu celá řada, asi nejzajímavější jsou chrám sv. Izáka se zlatou kopulí a krásným interiérem a chrám ,,Na prolité krvi" (postaven na místě atentátu na Alexandra II.). Od dubna do září je jednou z největších atrakcí Sankt-Petěrburgu zvedání třinácti petrohradských mostů zejména na Malé a Velké Něvě. Na většině mostů se otevírají obě ramena, na některých, jako např. na Troickém mostě, jen jedno. Mosty se otevírají proto, aby mohly městem proplout vysoké lodě, plující po řece Něvě z Finského zálivu do Ladošského jezera a dále po velkých ruských řekách až do Moskvy.Návštěva Petrohradu se jistě stane nezapomenutelným zážitkem.

PROGRAM

1. den - Praha - Petrohrad Odlet z Prahy, přivítání s průvodcem, který Vám sdělí úvodní informace o Petrohradu,ubytování, nocleh.

2. den - prohlídka PetrohraduSnídaně, prohlídka města s česky hovořícím průvodcem během níž se seznámítes nejvýznamnějšími pamětihodnostmi jako např. s Petropavlovskou pevností s katedrálou Petra a Pavla (vstupné 6 EUR) a navštívíte nejkrásnější architektonický klenot Ruské federace, barokní areál Petrodvorec (vstupné 25 EUR).

3. den - prohlídka PetrohraduSnídaně, prohlídka města s česky hovořícím průvodcem, Něvský prospekt s Kazanskou katedrálou, Ermitáž - jedno z největších muzeí na světě (vstupné 13 EUR).

4. denSnídaně, individuální volno, možnost navštívit Kateřinský palác v kterém se nachází od roku 2003 věrná kopie jantarové komnaty.

4. / 5. denSnídaně, individuální volno, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:3 nebo 4 noci ve dvoulůžkových pokojích 3* hotelu se snídaní, leteckou dopravu, transferna/z letiště, 2× prohlídka města s česky hovořícím průvodcem, zákonné pojištění CK.

Cena nezahrnuje:Doporučený příplatek za cestovní pojištění (dospělá osoba 890 Kč, dítě do 18 let 490 Kč), vstupní vízum do Ruska cca 2 400 Kč, fakultativní výlety a vstupy, jízdné městské hromadné dopravy..

Minimální počet účastníků pro realizaci tohoto zájezdu je 20 osob. Změna programu a letových časů dle aktuální situace vyhrazena.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000