crosssearch

Petrohrad A Karélie

Poznávací zájezdy, Rusko

Program zájezdu 1. den: odlet z Prahy do Petrohradu. Transfer do hotelu. Nocleh. 2. den: snídaně. Okružní jízda Petrohradem, při které uvidíte tepnu města - Něvský prospekt a palác ve Smolném. Dále spatříte Palácové náměstí, Letní sad a...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

 odlet z Prahy do Petrohradu. Transfer do hotelu. Nocleh.

2. den:

 snídaně. Okružní jízda Petrohradem, při které uvidíte tepnu města - Něvský prospekt a palác ve Smolném. Dále spatříte Palácové náměstí, Letní sad a Měděného jezdce - památník zakladatele města Petra Velikého. Odpoledne prohlídka Zimního paláce se světově proslulou Ermitáží – skvost umění, jejíž sbírka obsahuje několik milionů exponátů. Nocleh.

3. den:

 snídaně. Výlet do bývalého carského sídla Puškino (Carskoje Selo), jemuž dominuje monumentální Kateřinský palác pojmenovaný na počest Kateřiny Veliké a určitě Vás potěší návštěva světoznámé Jantarové komnaty. Odpoledne po návratu do Petrohradu návštěva Petropavlovské pevnosti, místo posledního odpočinku Romanovců. Večerní přejezd expres vlakem do oblasti hlubokých lesů a severských jezer, do Karélie. Příjezd do Petrozavodsku kolem 23 hodiny. Transfer na hotel a nocleh.

4. den:

po snídani navštívíte Petrozavodsk, hlavní město Karelské oblasti, které leží na březích Oněžského jezera. Neopakovatelnou atmosféru má přístav s velkou sochou Petra Velikého, zakladatele města a pláž s pobřežní promenádou s téměř přímořskou atmosférou, plnou stánků s kvasem, bylinami a pirožky. Labužníci ocení vynikající grilované ryby a pravý ruský šašlik. Odpoledne se vydáte lodí na ostrov Kiži v Oněžském jezeře, kde se dochovala vzácná pamětihodnost, dřevěný chrám Transfigurace, kterou jezdí obdivovat milovníci historie a architektury z celého světa. Je zapsán na seznamu UNESCO a patří k nejvzácnějším architektonickým památkám Ruska. Pověstných je jeho 22 dřevěných cibulovitých kopulí a zvláštní posvátná atmosféra. A také uvidíte unikátní skanzen historických staveb, jaké se stavěly po celé Karélii. Večer návrat do Petrozavodsku. Nocleh.

5. den:

snídaně. Výlet do malebné přírody Karélie, nenáročné splutí řeky Šuja. Večerní přejezd expres vlakem z Petrozavodsku do Petrohradu. Transfer na hotel. Nocleh.

6. den:

snídaně. Individuální volno. Cestou na letiště krátká zastávka u chrámu sv. Izáka. Odlet do Prahy.
 

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000