crosssearch

Moskva - Novgorod - Petrohrad

Poznávací zájezdy, Rusko

Hlavní město Ruska Moskva proslulo mnoha pamětihodnostmi (chrám Vasila Blaženého, Kreml...). Petrohrad se zase honosí krásnými paláci, širokými třídami a honosným nábřežím řeky Něvy. Petrodvorce trochu připomínají Versailles. A v Pobaltských republikách můžete...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Hlavní město Ruska Moskva proslulo mnoha pamětihodnostmi (chrám Vasila Blaženého, Kreml...). Petrohrad se zase honosí krásnými paláci, širokými třídami a honosným nábřežím řeky Něvy. Petrodvorce trochu připomínají Versailles. A v Pobaltských republikách můžete navštívit historická města Vilnius, Riga a Kaunas s mnoha zajímavostmi.

Program zájezdu:
1.den (pá): Odjezd v poledních hodinách do Polska.


2.den (so): V dopoledních hodinách příjezd na litevské území. První zastávkou bude sídlo litevských knížat - vodní zámek TRAKAI. Poté následuje prohlídka pamětihodností hlavního litevského města VILNIUSU, který svým půvabem připomíná Prahu. (Staré město, kostel sv. Petra a Pavla, katedrála …).


3.den (ne): Navštívíme ŠIAULIAI - Horu křížů, největší a hlavní město Lotyšska RIGU. Prohlídka staré části města, kde mimo jiné uvidíme Rižský dóm a středověké centrum s nejstaršími kamennými domy v zemi.


4.den (po): Po snídani odjíždíme do Petrohradu - příjezd do města, ubytování v hotelu, individuální volno.


5.den (út): Návštěva paláce a parku PETRODVORCE, jejímž srdcem je Velká kaskádová vodní třída. Zbytek dne bude věnován prohlídce Petrohradu.Návrat na ubytování.


6.den (st): Celodenní prohlídka PETROHRADU - Zimní a Smolný palác, Ermitáž, Něvský prospekt, křižník Aurora, Petropavlovská pevnost.


7.den (čt): Prohlídka PUSHKINA u Petrohradu - palác Kateřiny Veliké, Jantarová komnata. Navštívíme půvabný Novgorod se slavnou Sofijskou katedrálou, kde se také ubytujeme.


8.den (pá): Po snídani přejedeme do strarého ruského města na řece Volze TVERU - klášter Otročenskij, Velký palác- cestovní palác Kateřiny II. Nocleh.


9.den (so): Celodenní prohlídka Moskvy zahrnující návštěvu Rudého náměstí, Kremelských chrámů, chrámu Vasila Blaženého, Kazanského chrámu, Novodívčího kostela...


10.den (ne): V dopoledních hodinách navštívíme současné duchovní centrum ruského pravoslaví a mnišství, poutní místo Sergijev Posad (Zagorsk), který je historickou ukázkou provázanosti moci církve a státu. Svatosergejevský klášter - centrální chrám Nejsv. Trojice s kněžským seminářem, chrám Nanebevzetí Panny Marie, kde má hrob Boris Godunov - jediný car, který není pohřben v moskevském Kremlu nebo v katedrále v Petrohradu, ikonostas Adreje Rubleva. Zbytek dne strávíme v Moskvě, prohlídka města s průvodcem, individuální volno - okružní večerní jízda městem.


11.den (po): Dokončení prohlídky Moskvy - Novoděvičí klášter, Lomonosovova universita aj. Odpoledne se s Moskvou rozloučíme a odpoledne směr VELIKIE LUKI. Nocleh.


12.den (út): Příjezd do Kaunasu v odpoledních hodinách - prohlídka Starého města, radničního náměstí.


13.den (st): Po snídani odjíždíme z Kaunasu přes polské území do republiky. Předpokládaný příjezd v pozdních hodinách.

Ubytování: v hotelech ***/**


Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* dopravu lux. klim. autokarem
* průvodce
* 11x ubytování
* 11x snídani

Cena nezahrnuje:

* Turistické vízum do Ruska (příplatek: 1450 Kč)
* Vstup do Jantarové komnaty (příplatek: 750 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000