crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Moskva a Petrohrad - letecky a vlakem

Poznávací zájezdy, Rusko

Navštívíme dvě výjimečné metropole Ruska. Petrohrad, jenž měl být pro cara Petra I. Velikého oknem do Evropy - trocha Prahy, Paříže, nádech Vídně a v základech Amsterdam. Shlédneme skvostné stavby města vč. Ermitáže s Briliantovou pokladnicí, v nedalekém Puškinu si prohlédneme...

Konečná cena za osobu od: 28 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Navštívíme dvě výjimečné metropole Ruska. Petrohrad, jenž měl být pro cara Petra I. Velikého oknem do Evropy - trocha Prahy, Paříže, nádech Vídně a v základech Amsterdam. Shlédneme skvostné stavby města vč. Ermitáže s Briliantovou pokladnicí, v nedalekém Puškinu si prohlédneme Jantarovou komnatu v paláci Kateřiny I. Veliké a na závěr grandiózní Petrodvorce. Druhou metropolí bude Moskva s nespočetnými historickými klenoty jako je Kreml, zde budeme mít možnost navštívit kremelskou Zbrojnici s poklady ruských carů, Rudé náměstí s chrámem V. Blaženého, projdeme se po Starém Arbatu a navštívíme Trojickosergijevský klášter v Sergijev Posad.

Program zájezdu

1.den (po):Odlet z Prahy s českým průvodcem do MOSKVY. V poledne přílet, transfer do hotelu, ubytování. První část prohlídky po nejvýznamnějších památkách města.
2.den (út):Návštěva KREMLU - UNESCO (chrámy Blagověščenský, Uspenský - korunovační chrám ruských carů, Archangelský - pohřební chrám moskevských velkoknížat a prvních ruských carů, Car - dělo, Car - zvon aj. dle zájmu máme výjimečnou možnost navštívit kremelskou Zbrojnici - Oružejnaja palata, kde jsou uloženy poklady ruských carů pro běžné návštěvníky jinak nepřístupné), prohlídka znovu postaveného chrámu Krista Spasitele, památník Petra Velikého, Rudého náměstí s chrámem Vasila Blaženého, mauzoleem V. I. Lenina, obchodní dům GUM. Procházka po uličkách centra Moskvy s chrámy a paláci - Varvarka, Iljinka, Dmitrovka .Večerní procházka po nejslavnější moskevské ulici - Starém Arbatu.
3.den (st):Návštěva Trojickosergijevského kláštera (lavry) v SERGIJEV POSAD - UNESCO (do roku 1991 Zagorsk), nejbohatší klášter v Rusku, centrum pravoslaví, zachovaná ukázka šesti staletí ruské architektury. Návrat do Moskvy a prohlídka Novoděvičího kláštera - Unesco, s pohřebištěm významných osobností ruské kultury a politiky (Čechov, Šostakovič, Gorbačovová, Jelcin, Chruščov). Kolem 19.00 hod odjedeme rychlovlakem do Petrohradu, cesta trvá necelé 4 hod. Transfer na hotel v Petrohradě, nocleh.
4.den (čt):Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností PETROHRADU (UNESCO), města založeného r. 1703 Petrem Velikým - domek Petra I.Velikého, křižník Aurora a na honosném Palácovém nábřeží navštívíme jedno z nejslavnějších muzeí na světě ERMITÁŽ u Zimního paláce - bezkonkurenční sbírka uměleckých pokladů, kde exkluzivně shlédneme i BRILIANTOVOU KLENOTNICI s korunovačními klenoty Ruských carů (pro běžné návštěvníky jinak nepřístupná). Lodní projížďka po Něvě – úchvatné pohledy na mosty a vodní cesty.
5.den (pá):Po snídani navštívíme městečko PUŠKIN u Petrohradu, původním jménem Carskoje Selo, jehož parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta a Kateřina Veliká. Prohlédneme si unikátní palác Kateřiny I. Veliké – mistrovské barokní dílo vč. Jantarové komnaty. Návrat do Petrohradu návštěva Jusupovského paláce, v němž byl zavražděn „svatý muž“ Grigorij Rasputin, nejlepší ukázka šlechtických interiérů, v paláci se nachází také divadlo a obrazárna. Fakultativně - otevírání mostů na Něvě - večer nás autobus odveze na náměstí Děkabristů – projížďka nočním osvíceným městem, romantická místa – chrám sv. Mikuláše „Petrohradské Benátky“, shlédneme i slavné otevíraní mostů na Něvě. Návrat kolem 02.00 hod. na hotel.
6.den (so):Prohlídka grandiózního parku PETRODVORCE, letní rezidence Petra Velikého, jehož srdcem je Velká kaskádová vodní třída (37 zlacených soch, 64 fontán a 142 vodotrysků). Zde v parku na útesu nad Finským zálivem se nachází nejimpozantnější soustava vodotrysků na světě, kterými tryská 30 tis. litrů vody za sekundu. Návrat do PETROHRADU a pěší prohlídka města vč. náměstí sv. Izáka se sochou Měděného jezdce a nejvýznamnější dominantou náměstí - kolosální katedrálou Sv. Izáka – z jejíž kopule se nám naskytne panoramatický výhled na město s Admiralitou a Ermitáží. Na Petrohradské straně - historicky první osídlený ostrov Petrohradu, navštívíme Petropavlovskou pevnost – pohřebiště ruských carů katedrálu sv. Petra a Pavla (hrobka P. Velikého a jeho následovníků) a vězení Trubeckého bastionu.
7.den (ne):Po snídani transfer na letiště, odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000