crosssearch

Metropole Moskva - letecky

Poznávací zájezdy, Rusko

Poznávací okruhy - Rusko - Metropole Moskva

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (út): Odlet z Prahy do MOSKVY. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Pěší procházka centrem – CHRÁM KRISTA SPASITELE, jež byl postaven na oslavu ruského vítězství nad Napoleonem, po bulváru Gogola ke STARÉMU ARBATU, jedné z mála ulic staré Moskvy s množstvím zajímavých aktivit a typických hospod. Dle času procházka k Manéži a po Tverském bulváru.

2.den (st): SUZDAL – prohlídka staroslavného sídla knížat, jež je rozložen na břehu řeky Kamenky a tvoří architektonicko – přírodní komplex s kláštery, chrámy a archierijským palácem. Pokračujeme do VLADIMIRU – stavby bělokamenných kostelů, zařazeny do seznamu Unesco. USPENSKÝ CHRÁM se skutečným pokladem – freskou „Poslední soud“ od Andreje Rubleva a Daniila Čjorného, CHRÁM SVATÉHO DMITRIJE – vrchol vladimirsko-suzdalského sochařského umění, triumfální oblouk Zlatá brána – zčásti obranná věž, zčásti vítězný oblouk.

3.den (čt): ROSTOV – perla Zlatého prstence a poutní místo pod ochranou Rady Evropy. Proslulá krajinná rezervace na břehu jezera Nero, velkolepý rostovský Kreml a Rostovské zvony se zvonicí. Na břehu jezera Pleščejevo navštívíme PERESLAVL – ZALESSKIJ – město 6ti klášterů a 4 kostelů, nejslavnější z nich je chrám Proměnění Páně z roku 1152 se slavnou ikonou „Proměnění“ od Feofana Greka, jedna z nejstarších budov v Rusku.

4.den (pá): MOSKVA – prohlídka hlavního města, založeného v roce 1147 a jeho nejzajímavějších pamětihodností. RUDÉ NÁMĚSTÍ, které je ze tří stran charakterizováno symboly – chrámem Vasila Blaženého, mauzoleem V. I. Lenina a obchodním domem GUM. Poté se přesuneme do hlavní dominanty Moskvy – KREMLU. Prohlédneme si katedrálu Nanebevstoupení se slavnými freskami, katedrálu Zvěstování a Archandělskou katedrálu.

5.den (so): SERGIEV POSAD. Toto mystické místo je výkladní skříní prastarého náboženství, které Rusku poskytovalo staletí duchovní podpory. V areálu je 13 chrámů s hlavní památkou TROJICKÝM CHRÁMEM, aktivní náboženské centrum s velkou komunitou mnichů, kteří zde žijí, velkolepá výzdoba interiérů, vysoká koncentrace uměleckých pokladů, hrobka sv. Sergeje.

6.den (ne): Dokončení prohlídky města MOSKVA (pěšky a s využitím metra) – Moskevská univerzita s vyhlídkou na Lužniky, Novoděvičij klášter. Poklonnaja Gora – největší památník hrdinům i obětem Velké vlastenecké války. Fakultativně možnost návštěvy galerií a muzeí např.: Treťjakovská galerie, Muzeum Staroruského umění A. Rubľova nebo Historické muzeum… Odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000