crosssearch

Matička Moskva

Poznávací zájezdy, Rusko

Moskva je největším městem Ruska a bývá právem považována za jeho odvěké centrum. Sami rusové město přezdívají ,,třetí Řím" nebo ,,matička Moskva". Město nabízí jak klasické Rusko, které známe ze starých ruských fi lmů a knih, tak 21. století, které sem nezadržitelně proniká.

Konečná cena za osobu od: 12 890 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Moskva je největším městem Ruska a bývá právem považována za jeho odvěké centrum. Sami rusové město přezdívají ,,třetí Řím" nebo ,,matička Moskva". Město nabízí jak klasické Rusko, které známe ze starých ruských fi lmů a knih, tak 21. století, které sem nezadržitelně proniká. Moskva je především město obrovských rozdílů. Naleznete zde obrovské obchodní domy - paláce konzumu, které známe ze západní Evropy, ale také prastaré památky.Mezi nejznámější památky patří Rudé náměstí. Podobné náměstí asi nenajdeteuž nikde na světě. Moskevské Rudé náměstí se rozkládá na ploše 70 000 m2, jedlouhé 695 metrů a široké 130 metrů. V dobách studené války bylo město dějištěmpompézních vojenských přehlídek ukazujících sílu Sovětského svazu. Dnes jeRudé náměstí častým cílem turistů i obyvatel Moskvy, kteří se zde rádi jen takprocházejí. Rudé náměstí je plné zajímavých staveb, které stojí za návštěvu. Tounejvýraznější je Chrám Vasilije Blaženého postavený v 16. století ve stylu klasickéruské architektury. Dále zmiňme Spasskou věž z 15. století přes kterou vjíždělido Kremlu carové i návštěvníci dvora. Milovníkům historie také doporučujemenávštěvu Státního historického muzea s 20 000 exponáty. Minout samozřejměnelze ani Mauzoleum I. V. Lenina a luxusní obchod GUM. Moskva je samozřejmě plná dalších zajímavých památek, které určitě stojí za návštěvu. Zapomenout nelze například na Chrám Krista Spasitele, který byl postaven na konci 19. století a poté byl na příkaz Stalina zbourán za účelem stavby velkého paláce Sovětů. K tomu však nakonec nedošlo a na místě paláce byl vybudován velký plavecký bazén Moskva. Palác byl vystavěn až po pádu Sovětského svazu v roce 1997 za 300 milionů dolarů od ruských podnikatelů. Kromě starobylých památek můžeme v Moskvě najít samozřejmě i plno moderních staveb a míst. Mnoho z nich bylo zbudováno v dobách socialismu a připomíná tyto kruté časy.Navštívit se vyplatí tzv. Stalinské mrakodrapy. Jsou to mrakodrapy vystavěnév monumentálním stylu sovětských měst zvaném ,,triumfalismus". Mezi mrakodrapypatří například Lomonosova moskevská státní univerzita nebo HotelUkrajina.

Program zájezdu

1. den Praha - MoskvaOdlet z Prahy, přílet do Moskvy, uvítání průvodce na letišti, transfer, základní infoo Moskvě, ubytování v hotelu.

2. den Prohlídka MoskvySnídaně, celodenní prohlídka města (s téměř deseti miliony obyvatel) s česky hovořícím průvodcem, okružní jízda vás seznámí s nejznámnějšími pamětihodnostmi Moskvy, uvidíte Lomonovsovu univerzitu na Vrabčích horách s panoramatickým výhledem na město, park Vítězství, Vítězný oblouk, navštívíme světoznámou čtvrť umělců Starý Arbat a historickou Tverskou třídu.

3. den Prohlídka MoskvySnídaně, půldenní prohlídka Moskvy s česky hovořícím průvodcem - Rudé náměstí s jeho nejvýznamnějšími památkami - Chrám Vasila Blaženého, Kazaňská katedrála, Leninovo mauzoleum, Spasská věž, v odpoledních hodinách fakultativně možnost navštívit Treťjakovskou státní galerii - nejvýznamnější galerii ruského umění na světě.

4. denSnídaně, individuální volno.

4. / 5. denSnídaně, volno, transfer s průvodcem na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:3 nebo 4 noci ve dvoulůžkových pokojích 3* hotelu se snídaní, leteckou dopravu včetněvšech poplatků, zákonné pojištění CK, 2× prohlídka Moskvy s česky hovořícím průvodcem, transfer z/na letiště.

Cena nezahrnuje:Cestovní pojištění 890 Kč/dospělá osoba/poby a 490 Kč/dítě do18 let/pobyt, vstupní vízum do Ruska cca 2 400 Kč, fakultativní výlety a spropitné.

Minimální počet účastníků nutných k realizaci zájezdu 20 osob. Změna programu vyhrazena.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000