crosssearch

Odjezd terénním vozem, tzv. vachtjovkou, k termálním Verchně-paratunským pramenům, možnost koupele ve vývěru. Pokračování k Viljučinskému vulkánu, seznámení se s flórou Kamčatky a porosty kamenné břízy. Oběd pod Viljučinským vodopádem. Přejezd k činnému Mutnovskému vulkánu....

Konečná cena za osobu od: 102 290 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Petropavlovsku-Kamčatského s mezipřistáním v Moskvě.

2. den PETROPAVLOVSK-KAMČATSKIJ

Přílet do Petropavlovsku-Kamčatského, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

3. den PETROPAVLOVSK-KAMČATSKIJ - VILJUČINSKIJ VULKÁN - MUTNOVSKIJ VULKÁN

Snídaně. Odjezd terénním vozem, tzv. vachtjovkou, k termálním Verchně-paratunským pramenům, možnost koupele ve vývěru. Pokračování k Viljučinskému vulkánu, seznámení se s flórou Kamčatky a porosty kamenné břízy. Oběd pod Viljučinským vodopádem. Přejezd k činnému Mutnovskému vulkánu. Odpolední exkurze na blízké fumarolové pole, seznámení se s vulkanismem Kamčatky.Večeře a nocleh v ubytovně geotermální elektrárny.

4. den MUTNOVSKIJ VULKÁN

Snídaně. Pozvolný výstup horskou přírodní krajinou s porosty kamčatského rododendronu, kosatci a lomikámeny, do kaldery vulkánu Mutnovskij (převýšení cca 700 metrů). Cestou lze zahlédnout kamčatské obří sviště. Kaldera Mutnovského je nazývána malým údolím gejzírů, všude probublávají sirné plyny z četných fumarol a bahenních sopek, sirné nánosy se mísí s bahnem a ledem. Lehký oběd formou balíčku. Výstup k okraji kráteru z poslední erupce roku 2000. Pěší návrat z vulkánu, možnost relaxační koupele v místním termálním vývěru s radonovou léčivou vodou. Večeře a nocleh v ubytovně.

5. den GORELIJ VULKÁN - PARATUNKA

Snídaně. Přejezd k vulkánu Gorelij. Výstup na vrchol (převýšení cca 600 metrů). Gorelij je složeným stratovulkánem s několika vrcholovými krátery. Ve dvou z nich se nacházejí jezera, jedno s čistou ledovcovou vodou, druhé jezero v aktivním kráteru se solfatarami je roztokem kyseliny sírové a má úžasnou nefritovou barvu, oběd formou balíčku, po sestupu odjezd do termálního hotelu v Paratunce. Možnost koupele v místním termálním bazénu. Večeře a nocleh.

6. den BYSTRAJA REKA - MALKA

Snídaně. Odjezd k řece Bystraja, oběd, krátký relaxační sjezd po řece na raftech, z raftu je možnost rybaření na udi­ci. Řeka je také oblíbeným místem výsky­- tu hnědých medvědů, kteří ve zdej­ších vodách loví lososy, a při troše štěstí je obvyklé některého huňáče zahlédnout. Večeře a nocleh v místní ubytovně.

7. den MALKA - VAČKAŽEC

Snídaně. Odjezd k jezeru v kráteru vyhaslého vulkánu Vačkažec s jezerem a nádhernou flórou tajgy. Oběd v terénu. Podvečerní exkurze k vodopádům, večeře a nocleh.

8. den VAČKAŽEC - AVAČINSKÉ PLATÓ

Snídaně. Výlet ke kráteru Vačkažce, po obědě odjezd k vulkánu Avačinskij. Aklimatizační výšlap do Avačinského sedla a na skalisko, příznačně pojmenované Velbloud. Pozorování místní květeny a hojných syslíků. Večeře a nocleh v horské útulni na Avačinském plató.

9. den VULKÁN AVAČINSKIJ

Snídaně. Celodenní výstup ke kráteru Avačinského vulkánu (2.741 m n.m.). Výstup začíná na náhorním plató ve výši 900 m n.m. a vede po stezce lehčím horským terénem. Oběd formou balíčku u kráteru s nádherným výhledem na typickou krajinu Kamčatky: vulkanický ma­sív Županovskij, za nímž může chrlit dým vysoce aktivní vulkán Karymskij, do­minantní divoce rozekla­ný kužel sousedního Korjackého vulkánu, mořskou modř Avačinské zátoky a nedozírné plochy liduprázdných hor Kamčatky. Sestup, večeře a nocleh v horské útulni. Možnost pravé ruské parní sauny, tzv. báně.

10. den PETROPAVLOVSK-KAMČATSKIJ

Snídaně. Odjezd do Petropavlovsku Kamčatského. Prohlídka Petropavlovsku-Kamčatského, výjezd na Nikolskij vršek s výhledem na zátoku, lodní projížďka po Avačinské zátoce. Nocleh v Petropavlovsku-Kamčatském.

11. den PETROPAVLOVSK-KAMČATSKIJ (DOLINA GEJZÍRŮ a KALDERA UZON)

Snídaně. Volný den, programová rezerva pro případ špatného počasí. Možnost fakultativního výletu vrtulníkem do Doliny gejzírů a kaldery Uzon v Kronockém státním zapovedniku, jedné z nejcennějších přírodních rezervací Kamčatky. V kaldeře Uzon je téměř zaručeno pozorování medvědů.

12. den ODLET Z PETROPAVLOVSKU-KAMČATSKÉHO

Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Prahy s mezipřistáním.

13. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Petropavlovsk - Kamčatskij a zpět s mezipřistáním
program a transfery dle programu
10 noclehů v hotelech turist. kat. a prostých ubytovnách
plnou penzi během zájezdu (vyjma Petropavlovsku, kde je pouze snídaně)
nezbytná povolení
místního odborného průvodce a průvodce pořádající CK (min. 16 osob)
polní kuchyni s kuchařkou v terénu, horský záchranářský doprovod
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE


ruské vízum 1.500,- Kč
fakultativní výlety nad rámec programu

Poznámka: Zájezd má expediční charakter, v závislosti na rozmarech přírody a počasí může dojít k lehkým programovým modifikacím, změny jsou však vždy prováděny za účelem maximalizovat poznání dané oblasti a prožitek divoké přírody.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000