crosssearch

Helsinky, Tallinn, Petrohrad

Poznávací zájezdy, Rusko

HELSINKY - PORVOO - TALLINN - PARK LAHEMAA - KÄSMU - RAKVERE - PETROHRAD - PETRODVORCE

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

HELSINKY - PORVOO - TALLINN - PARK LAHEMAA - KÄSMU - RAKVERE - PETROHRAD - PETRODVORCE

1. den:

Odlet z Prahy a Vídně (za příplatek transfer z Brna) do Helsinek, po příletu transfer do hotelu, ubytování. Dle časových možností a letového řádu večerní procházka městem.

2. den:

Dopoledne okružní jízda městem skalní chrám, Sibeliův monument, olympijský stadion a procházka centrem města po hlavní třídě Mannerheimintie s krásnými budovami jako Opera, Finlandia hala, Národní muzeum nebo Muzeum moderního umění. Dále po elegantním bulváru Esplanade k rušnému Tržnímu náměstí, Senátnímu náměstí a do přístavu. Odpoledne se vydáme na výlet do okolí hlavního města, navštívíme druhé nejstarší město Finska Porvoo, kde se budeme moci procházet středověkou čtvrtí se starými dlážděnými uličkami a pozorovat staré dřevěné domy i okrově natřené domečky kolem řeky. Podíváme se i na zdejší historickou na katedrálu ze 13. stol. Večer návrat na ubytování.

3. den:

Dopoledne transfer do přístavu a trajekt do Tallinnu (cca 2,5hod). Po příjezdu se vydáme na okružní jízdu po Tallinu, jednom z nejmalebnějších měst Evropy, jehož staré město je zapsané do seznamu památek Unesco Horní město s hradem Toompea, kde sídlí estonský parlament i vláda, katedrála andra Něvského, krásné vyhlídky na staré město. Budeme pokračovat do Dolního města s gotickou radnicí ze 14. stol. a řadou hanzovních a kupeckých domů. Večer odjezd do hotelu na ubytování.

4. den:

Po snídani odjezd na pobřeží finského zálivu do estonského národního parku Lahemaa s typickou pobřežní krajinou severního Estonska. Park je proslaven nejen nádhernou přírodou s lesy, zátokami a poloostrovy vybíhajícími hluboko do moře, ale i historickými budovami a rybářskými vesničkami. Čekají nás procházky i pozorování krajiny z rozhledny. Odpoledne přejedeme do krásné pobřežní vesnice Käsmu s bohatou námořní historií, díky které je nazýváno vesnicí kapitánů. Možnost procházek podél písečných pláží nebo návštěvy Mořského muzea. Večer návrat do hotelu.

5. den:

Po snídani odjezd z Tallinnu do Petrohradu. Cestou se ještě zastavíme v 5. největším městě Estonska Rakvere, kterému dominuje hrad ze 13. stol. patřící ve středověku dánským králům, jedné z nejnavštěvovanějších památek Estonska. Odpoledne příjezd do Petrohradu, ubytování v hotelu.

6. den:

Dopoledne okružní jízda k seznámení s Petrohradem Něvský prospekt, Kazaňská katedrála, Palácové náměstí se Zimním palácem, Katedrála sv. Isáka, Vasiljevski ostrov, Marsovo pole aj. Kolem poledne návštěva Petropavlovské pevnosti vystavěné na prvním osídleném ostrově města. Součástí pevnosti je řada muzeí dokumentujících historii Petrohradu i katedrála sv. Petra a Pavla, nejvyšší budova ve městě, s hrobkami ruských císařů včetně Patra Velikého. Možnost návštěvy kazemat, muzea miniatur, muzea mučení či procházek rozsáhlým areálem pevnosti. Odpoledne návštěva jednoho z nejslavnějších světových muzeí, Ermitáže. Rozsáhlé sbírky se nacházejí v pěti historických budovách, z nichž nejvýznamnější je bývalé sídlo ruských císařů Zimní palác. Vedle rozsáhlých sbírek ze starého Egypta, Orientu i antického Řecka můžete obdivovat i bohatou obrazárnu, ve které nechybí ani díla Leonarda da Vinci, Raphaela nebo sbírka francouzských impresionistů. Po prohlídce procházka centrem Petrohradu ke kostelu Spasitele na krvi s nádhernými barevnými kopulemi, podél kanálů protínajících město a po nejvýznamnější třídě města, Něvském prospektu, návrat do hotelu.

7. den:

Po snídani odjedeme k prohlídce grandiózního paláce a parku Petrodvorce, letní rezidence Petra Velikého, jejímž srdcem je Velká kaskádová vodní třída. V parku na útesu nad Finským zálivem se nachází nejimpozantnější soustava vodotrysků na světě, kterými tryská 30.000 litrů vody za sekundu. Často bývá srovnávána s fontánami ve Versailles, které ale podle řady návštěvníků zdaleka předčí. K návštěvě Petrodvorců ale neodmyslitelně patří také návštěva paláců, které dokumentují bohatství a okázalost ruských císařů. Uvidíme interiéry bohatě zdobené zlatem, mramorem a zrcadly. Po prohlídce paláce i parku návrat do Petrohradu. Pozdě večer možnost vycházky k řece Něvě na noční otevírání mostů.

8. den:

Dopoledne transfer na letiště a odlet do Prahy a do Vídně (za příplatek transfer do Brna).

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000