crosssearch

Bělorusko - gurmánské putování v zemi jezer, národních parků a architektonických skvostů

Poznávací zájezdy, Rusko

Obrázek není k dispozici

S námi máte jedinečnou možnost poznat tuto turisticky nejméně známou a nejvíce opomíjenou evropskou zemi. Budete až překvapeni, kolik nádherných krajinných scenérií, hradů, zámků, památek lidové architektury a kouzelných měst může nabídnout tato, na první pohled rovinatá,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den (ne): Odjezd a noční přejezd přes Polsko.
2. den (po): BREST –západní brány Běloruska se slavnou pevností a památníkem hrdinné obrany města. KAMENĚC s věhlasnou Bílou věží a do samotného srdce Bělověžského pralesa na turistickou procházku (případně cyklistický výlet). Gurmánská večeře a nocleh.
3. den (út): SLONIMI – středisk reformace, řemeslných manufaktur a uměleckého života. ŽIROVIČI, největší pravoslavný klášter v Bělorusku, a KOSOVO s architektonickým skvostem – sídlem rodu Puslovských. Večerní procházka po kouzelném starém městě PINSK.
4. den (st): Ráno se přesuneme do dalšího historického místa TUROVA, odkud vyrazíme na lodní výlet do překrásných přírodních scenérií národního parku PRIPJAŤ. Odpoledne vyrazíme na dlouhý přejezd do MOHILEVU a cestou zastávka v HOMELU - prohlídka zámku s rozsáhlým parkem. Příjezd na hotel pozdě v noci.
5. den (čt): Dopoledne město MOHILEV s krásným historickým středem. Potom zamíříme do legendárního VITEBSKU, kde si připomeneme židovské tradice a prohlédneme domy slavných malířů Marka Chagalla a Ilji Repina. Nocleh v "perle Běloruska" v POLOCKU.
6. den (pá): Ráno se projdeme po starém POLOCKU a přes malebné městečko HLYBAKOE zamíříme k litevské hranici do města PASTAVY charakterizovaného několika jezery a půvabnými chrámy a do vesničky KAMAI s obranným kostelem, jedinečným skvostem staré bělorusko-litevské architektury. Následně budeme projíždět jezerní oblastí NP NAROČANSKIJ k památníku v CHATYNI. Tyto běloruské Lidice nám připomenou, že Bělorusové za druhé světové války utrpěli největší ztráty. Podvečer strávíme ve slavném „vysokohorském“ lyžařském středisku LOGOJSK.
7. den (so): MINSK, hlavní město Běloruska, dále skanzen běloruské vesnice OZERCO s možností ochutnávek národních jídel přesun do vojenského areálu STALINOVY LINIE. Cestou na nocleh se projdeme na nejvyšší horu Běloruska DZERŽINSKÁ HORA (345 m).
8. den (ne): Dvě nejznámější běloruské památky UNESCO: zámky NESVIŽ a MIR. V ZAOSIE si prohlédneme statek básníka Adama Mickiewicze a přesuneme se do NOVHORODKU, kdysi hlavního města Velkoknížectví Litevského. Večer a nocleh v pivovarnickém městě LIDA s rozsáhlou pevností.
9. den (po): HRODNO: Starý a Nový zámek, středověké chrámy a malebné starobylé uličky s kouzelnou atmosférou. Noční přejezd.
10. den (út): Návrat do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000