crosssearch

Velký Okruh Rumunskem

Poznávací zájezdy, Rumunsko

Program zájezdu 1. den: dle letového řádu odlet z Prahy. Po příletu na letiště v Bukurešti a uvítání povede vaše cesta do Karpat - Transylvánie. Příjezd do významného lyžařského střediska Rumunska - Predealu (1040 m n. m.) a ubytování v hotelu....

Konečná cena za osobu od: 26 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

dle letového řádu odlet z Prahy. Po příletu na letiště v Bukurešti a uvítání povede vaše cesta do Karpat – Transylvánie. Příjezd do významného lyžařského střediska Rumunska – Predealu (1040 m n. m.) a ubytování v hotelu. Individuální volno na odpočinek. Ve večerních hodinách pro vás bude uchystána slavnostní večeře na uvítanou s degustací vína v restauraci „Cabana Trei Brazi“. Ubytování a nocleh.

2. den:

po snídani odjezd na celodenní prohlídky města Brašova a slavného Drákulova hradu Bran. Gotický hrad Bran pochází ze 14. století a darovalo ho město Brašov oblíbené rumunské královně Marii (vnučka anglické královny Viktorie a ruského cara Alexandra II.), která ho nechala zrekonstruovat (za pomoci architekta českého původu Karla Limana). V současné době probíhají jednání mezi Rumunskem a dědici Branu o tom, zda hrad zůstane v budoucnosti přístupný veřejnosti. Návštěva muzejní sbírky hradu. Dále budete pokračovat do Brašova. Prohlídka centra města, kde navštívíte nejvýznamnější památky: Černý kostel, středověké městské hradby historického středu města, středověkké stylové domy. Následuje večerní prohlídka hradu Bran. Po dokončení návrat do hotelu, večeře a nocleh.

3. den:

snídaně v hotelu a odjezd na západ. Navštívíte pevnost Fagarasi, kterou dobyl hrabě Drákula v 15. století. Dále pojedete do města Agnita, o kterém se dokumenty zmiňují již v roce 1280 a kde se nachází cenné historické stavby. Navštívíte ty nejznámější – opevněný kostel a nejpůsobivější dominantu města, věž Trubku. Zde byl rumunský princ Vlad Tepeš uvězněn poté, co byl chycen uherským králem. Přejezd do města Brazna na ubytování, večeři a nocleh.

4. den:

po snídani se vydáte k Biertanu. Původně malá vesnička získala obrovský věhlas díky nejvýznamnějším opevněným kostelům celé Transylvánie. V roce 1993 bylo pak místo zapsáno do prestižního seznamu UNESCO. Poté navštívíte slavné město Segešvár. Láká své návštěvníky díky nejkrásnějším a nejzachovalejším středověkým stavbám z doby renesančně-gotické a barokní. Zde můžete navštívit Kostel na kopci, dům, kde se narodil hrabě Drákula a také Kostel Marie. Návrat do Brazny. V odpoledních hodinách vás čeká jízda kočárem k opevněnému kostelu Boian, majetku ve vlastnictví moldavského Prince Stephena Velikého. Večeře a nocleh.

5. den:

snídaně. V dopoledních hodinách si prohlédnete Sibiu (Sibiň) – krásné město s bohatou historickou základnou a řadou zajímavých architektonických památek. Založeno bylo již v roce 1190. Při prohlídce města spatříte budovy Velkého a Malého náměstí, palác Bruckenthal nebo např. tzv. most lhářů. Uvidíte nejvýznamnější památky města. V evangelickém kostele můžete vidět náhrobek syna Draculy Mihnea (zvaný Špatný neboli Zlý). Ve večerních hodinách návštěva muzea skleněných ikon v Sibiel. Poté vás čeká slavnostní večeře u zemědělců v Sibiel. Návrat do hotelu na nocleh.

6. den:

snídaně a odjezd z hotelu směrem k Bukurešti. Čeká vás výlet po Starém údolí Valašska a dále krátká zastávka v klášteře Cozia ze 14. století. Pak se vydáte na zříceninu hradu Poienari, kde kníže Drákula vládl. V odpoledních hodinách příjezd do Bukurešti, ubytování v hotelu. Dále už vás bude čekat zajímavá a slavnostní večeře s folklórním programem v restauraci Pescarus. Nocleh.

7. den:

snídaně v hotelu. V dopoledních hodinách se vydáte na poslední část vaší cesty – do Snagova (cca 40 km od Bukurešti). Dnes je Snagov velmi populárním prázdninovým resortem, u břehů místního jezera bylo vybudováno množství vil. Navštívíte známý klášter, kde uvidíte mimo jiné také hrob slavného Drákuly a současně trosky a pozůstatky věznice. Podle legendy byl právě u Snagova hrabě Drákula zabit v bitvě mezi Valachy a otomanskými Turky. Ve večerních hodinách návrat do hotelu na večeři a nocleh.

8. den:

dle letového řádu transfer na letiště a návrat zpět do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000