crosssearch

Rumunsko - tajemným Valašskem až do Dunajské delty

Poznávací zájezdy, Rumunsko

Obrázek není k dispozici

Valašsko, které se spolu s Moldavskem a Sedmihradskem stalo základem nového moderního Rumunska, je typickým balkánským státem vzniklým ve středověku, jenž kromě bohaté historie může nabídnout i pestrou škálu pamětihodností a přírodních skvostů. Pojeďte s námi objevovat svět...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (út):Odjezd z ČR. Noční přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska.

2.den (st):Putování začneme návštěvou záhadného město DEVA, na jehož hradě sídlí džinové – nelítostní duchové Retezatských hor. Ve městě HUNEDOARA si prohlédneme hrad Corvin, pověstné sídlo královského rodu Hunyadiů. Odpoledne se přesuneme do antického střediska SARMIZEGETUSA. Nocleh na úpatí pohoří Retezat.

3.den (čt):První valašské město, které navštívíme, bude TÂRGU JIU, kam se sjíždějí milovníci moderního umění z celého světa za slavnými díly světoznámého sochaře Constantina Brâncuşiho. Odpoledne na jižních svazích pohoří Munţii Căpăţânei navštívíme nejprve Ženskou jeskyni v úchvatné GALBENULSKÉ SOUTĚSCE a posléze jeskyni a klášter POLOVRAGI v Olteţské soutěsce s nádhernou freskovou výzdobou. Spát budeme v oblasti města MĂLDĂREŞTI, kde je možno si prohlédnout dvě poslední kuly (obranné věže balkánského typu) na území Rumunska.

4.den (pá):Ráno si zameditujeme v památkách UNESCO - klášterech HOREZU a ARNOTA s jedinečnou valašskou architekturou. Pak přejedeme do OLTSKÉ SOUTĚSKY, jedné z nejmalebnějších scenérií současného Rumunska. V nejstarší byzantské památce starého Valašska, úchvatném klášteře COZIA, se pokloníme ostatkům otce vlasti Mircei Starého. Podvečer strávíme v lázeňském městě CĂLIMANEŞTI s romantickým říčním ostrovem.

5.den (so):Následující den vyrazíme k ruinám pravého Draculova hradu POIENARI nedaleko jezera Lacu Vidraru s dramatickými kulisami pohoří Fagaraş. Odpoledne se seznámíme s nejstaršími hlavními městy starého Valašska: CURTEA DE ARGEŞ, prohlédneme si zbytky knížecího sídla s mnoha kostely a biskupským chrámem s pohřebištěm valašských knížat, a při prohlídce knížecího paláce a sídelního kláštera v metropoli CÂMPULUNG zavzpomínáme na zakladatele valašského státu Rudu Negru.

6.den (ne):Po dopolední návštěvě TÂRGOVIŞTE s knížecím palácem a mnoha církevními památkami se zastavíme v královském zámku MOGOŞOAIA a v nedalekém SNAGOVU, kde se na stejnojmenném jezeře nachází ostrov s klášterem a hrobkou knížete Draculy. Na nocleh přejedeme do vinařského střediska MURFATLAR, v němž nám místní vinařské závody nabídnou ochutnávku vína.

7.den (po):Návštěvu přímořského kraje Dobrudža začneme nejmonumentálnější antickou památkou v Rumunsku TROPAEUM TRAIANI nedaleko ADAMCLISI. Posléze se přesuneme na mořský břeh za relaxací a koupáním. Odpoledne si v KONSTANTĚ (Constanţa) po odpolední kávě dopřejeme prohlídku významných pamětihodností včetně mešity v maurském slohu, sochy římského básníka Ovidia, akvária, Janovského majáku a secesního kasina.

8.den (út):Dopoledne koupání a relaxace na břehu moře. Kolem oběda návštěva vykopávek proslulého antického města HISTRIA a následně přesun do městečka BABADAG s úchvatnou mešitou a orientální atmosférou. Nocleh ve městě TULCEA přezdívaném „Práh Dunajské delty“.

9.den (st):Celodenní výlet na loďkách po rameni BRAŢUL SFÂNTU GHEORGHE, prohlídka ptačí říše a vodního světa Dunajské delty, mnoha jezer a rybářských vesnic.

10.den (čt):Návštěva rumunské metropole BUKUREŠTI, kde si zavzpomínáme na zašlou slávu této Paříže východu. Prohlédneme si královský palác, Rumunské Atheneum, bývalé ústředí Komunistické strany se známým balkónem, odkud Ceauşescu pronesl svůj poslední projev, řadu starobylých bukurešťských chrámů, a chybět rozhodně nebude ani Palác parlamentu, třetí největší budova na světě, a Muzeum rumunské vesnice. Ve večerních hodinách odjezd domů.

11.den (pá):Přejezd přes Maďarsko a Slovensko do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000