crosssearch

Rumunsko - přes hory a kláštery do Drákulovy Transylvánie

Poznávací zájezdy, Rumunsko

Kulturní dědictví Rumunska (malované kláštery v Moldávii, historická jádra Sibiu a Sighishoary, hrady, královský zámek Peles aj.), ale i nádherné přírodní zajímavosti Rumunska (pohoří Ceahlau, Bikazská soutěska, pohoří Karpaty a Fagaraš s vysokými masivy) lákaly...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Kulturní dědictví Rumunska (malované kláštery v Moldávii, historická jádra Sibiu a Sighishoary, hrady, královský zámek Peles aj.), ale i nádherné přírodní zajímavosti Rumunska (pohoří Ceahlau, Bikazská soutěska, pohoří Karpaty a Fagaraš s vysokými masivy) lákaly návštěvníky již v minulosti. Dnes se cestování do Rumunska stává příjemnější, protože i zde se významně a rychle rozvíjí sféra obchodu a služeb.

Program zájezdu:
1.den (pá): Odjezd z ČR v podvečerních hodinách


2.den (so): Návštěva proslulého "Veselého" hřbitova (UNESCO) v SAPINTĚ, procházka skanzenem dřevěných lidových staveb, prohlídka dvou unikátních dřevěných kostelíků (nejstaršího a údajně nejhezčího) ve vesnici IEUD.


3.den (ne): Návštěva malovaných klášterů VORONET, který je též nazýván Sixtinskou kaplí východu a poklidnějšího, dřevěnou hradbou chráněného kláštera HUMOR, proŹhlídka jednoho z nejstarších obydlených klášterů MoldaŹvie, klášter NEAMT, život místních popů.


4.den (po): - Celodenní turistika v pohoří CEAHLAU, možŹnost výstupu na nejvyšší vrchol TOACU (1904 m). Pěší procházka k vodopádu DURATOIDEA a turist. chatě FINTINALE.


5.den (út): Přejezd do BIKAZSKÉ SOUTĚSKY (úzká silnička je sevřena až 300m vysokými srázy), pěší výlet mezi skalními stěnami, jezero LACU ROSU, fakultativně projížďka parníkem po jezeře.
6.den (st): BIERTAN – impozantní opevněný gotický kostel zařazený do kulturního dědictví UNESCO. Středověké město SIGHISOARA přezdívané „sedmihradský Norimberk“ s rodným domem Vlada Tepese Drákuly, které díky svému staŹrobylému rázu tvoří skvělou bránu do Transylvánie. Dojezd do oblasti u městečka Sinaia.


7.den (čt): Horské městečko BUSTENI ležící v blízkosti nejvyšších útesů Evropy, výjezd lanovkou na BABELE do výšky 2200 m, nádherné skalní útvary včetně známé Babelské sfingy, několik variant tur dle náročnosti. Zpět lanovkou do Busteni.


8.den (pá): Horské městečko SINAIA. Procházka k SINAISKÉMU KLÁŠTERU. Dále královský zámek PELES s nádherŹnými bohatě zdobenými interiéry, krátký přejezd k domnělému tajemnému Drákulovu hradu BRAN. Zastávka ve městě BRASOV, prohlídka histoŹrického jádra s Černým kostelem.


9.den (so): Přejezd do pohoří FAGARAŠ – nejvyššího horského hřebene Karpat, procházka kolem největšího fagarašského jezera LACUL BALEA. Historické město SIBIU s romantickým malebným městským jádrem, které je nyní rychle renovováno. Odjezd do Čech.


10.den (ne): Návrat do Čech.

Ubytování: ve dvoulůžkových pokojích


Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* dopravu autobusem
* průvodce
* 7x nocleh v hotelu
* 7x polopenzi

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000