crosssearch

Rumunsko - Maramureš a Rodna

Poznávací zájezdy, Rumunsko

Obrázek není k dispozici

Na severu Rumunska na hranicích s Podkarpatskou Rusí se nachází nádherná hornatá oblast s romantickým názvem Maramureš. Čekají nás hluboké lesy, zaříznutá údolí s horskými bystřinami, strmé kopce a na hřebenech hor louky se všudypřítomnými stády ovcí a polodivokých koní. Díky...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá):Dopolední odjezd z ČR, tranzit přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska.

2.den (so):Příjezd na ubytování do horského střediska BORSA na pomezí MARMAROŠSKÝCH HOR a pohoří RODNA, ubytování, dopolední snídaně na hotelu, pěší procházka k 60 m vysokému KOŇSKÉMU VODOPÁDU, večeře na hotelu.

3.den (ne):Snídaně, lanovkou výjezd pod horu STIOL (1611 m) v pohoří RODNA, přechod části hřebene pohoří s výhledem na komplex Marmarošských hor, návrat pěšky zpět k hotelu, odpoledne autobusový výlet do údolí IZA s vesničkami bohatými na dřevěné kostelíky (UNESCO), domky a vyřezávané vstupní brány nazývané skanzenem Maramureše, autobusem zpět do hotelu, večeře.

4.den (po):Snídaně, lanovkou znovu výjezd pod horu Stiol v pohoří Rodna, tentokráte zdoláme krátký úsek do sedla PRISLOP (1416 m) oddělující Rodnu od Marmarošských hor a budeme pokračovat po hřebeni Marmarošských hor za pastevci ovčích stád, nakonec sejdeme do městečka BORSA, odkud nás zpět do hotelu odveze autobus, večeře.

5.den (út):Snídaně, autobusem přejezd do městečka VISEU DE SUS, výlet poslední funkční karpatskou úzkokolejkou sloužící k přepravě dřeva i dřevorubců údolím řeky VASER do nitra Marmarošských hor, nádherné přírodní scenerie budou zárukou nevšedního celodenního výletu, návrat autobusem do hotelu, večeře.
 

6.den (st):Snídaně, z městečka Borsa výstup na nejvyšší vrchol Rodny - kamenitý PIETROSUL (2303 m) s výhledem do nitra liduprázdné Rodny - na panenskou přírodu charakteristickou holými hřebeny pokryté alpinskými loukami, na porosty rododendronů (pěnišníků), stejnou cestou zpět do Borsy, autobusem zpět do hotelu, večeře.

7.den (čt):Snídaně, dopoledne odjezd do živoucího města na rumunsko-ukrajinských hranicích SIGHETU MARMATIEI (obávané totalitní vězení ministrů přeměněné na muzeum, stará vesnice - skanzen, poslední nákupy), návštěva VESELÉHO HŘBITOVA v SAPINTĚ, odjezd přes Maďarsko a Slovensko do ČR.

8.den (pá):Dopolední návrat do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000