crosssearch

Maramureš a Rodnahory nedotčené lidskou civilizací

Poznávací zájezdy, Rumunsko

Obrázek není k dispozici

Budeme se toulat nádhernou hornatou oblastí s romantickým názvem Maramureš, hory téměř nedotčené lidskou civilizací, hluboké lesy, zaříznutá údolí, louky se všudypřítomnými stády ovcí a polodivokých koní.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Maramureš a Rodna
hory nedotčené lidskou civilizací


1. den zájezdu Dopoledne odjezd z ČR, tranzit přes Slovensko a Maďarsko.


2. den zájezdu Ráno příjezd do Maramureše, zastávka u kostelíků v DESEŞTI a BIRSANĚ. Ubytování v horském středisku BORŞA na pomezí Maramurešských hor a pohoří Rodna, dopolední snídaně na hotelu, pěší procházka k 60 m vysokému Koňskému vodopádu (2 hod.). Návrat na večeři.


3. den zájezdu Lanovkou výjezd pod horu STIOL (1611 m) v pohoří Rodna, pohodový pěší výlet k horskému jezírku IZVORU BISTRIETEI a návrat k lanovce (3 hod.) nebo pokračování vpravo po hřebeni s výhledem na městečko Borşa a protilehlé svahy, kolem hory GALATULUI (2 048 m) do městečka, návrat lokálním transportem nebo pěšky (7 hod.).


4. den zájezdu Městečko VISEU DE SUS. Výlet poslední funkční karpatskou úzkokolejkou údolím řeky Vaser do nitra hor, výstup k turistické stanici PALTINU, návrat pohodovou chůzí po rovině zpět na nádraží (4 hod.) nebo pokračování dál do stanice FAINA, odtud pěšky přes hlavní hřeben kolem hory TOROIAGA (1 930 m), následný sestup areálem měděných dolů, do industriálního městečka BAIA BORSA (5-6 hod.), návrat busem do hotelu.


5. den zájezdu Lanovkou znovu výjezd pod horu Stiol v pohoří Rodna, zdoláme krátký úsek do sedla PRISLOP (1 416 m), odtud výstup na hřeben a krásná hřebenovka přes horu CERCANEL (1847 m), následný strmý sestup do údolí poblíž hotelu (8 hod.), možnost lehčí varianty - sestup přes kolibu lesem do údolí a pěší návrat po silnici k hotelu (5-6 hod.), večeře.


6. den zájezdu Z městečka Borşa výstup na nejvyšší vrchol Rodny - kamenitý PIETROSUL (2 303 m) s výhledem do nitra liduprázdné Rodny na panenskou přírodu charakteristickou holými hřebeny a alpinskými loukami, porosty rododendronů, stejnou cestou zpět do Borsy (7-8 hod.) nebo klidným tempem stejnou cestou k jezeru Iezer (1 895 m) pod hlavním vrcholem (5 hod.), busem zpět do hotelu nebo nejsnazší varianta - procházka mezi dřevěnými kostelíky (UNESCO) ze 17. a 18. stol. v městečku IEUD a POIENILE IZEI v údolí říčky Iza, zpět do hotelu, večeře.


7. den zájezdu Odjezd do živoucího města SIGHETU MARMATIEI (obávané totalitní vězení ministrů, nyní muzeum, stará vesnice - skanzen). Návštěva Veselého hřbitova v SAPINTĚ a odjezd domů.


8. den zájezdu Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000