crosssearch

Český Banát aneb za českými krajany

Poznávací zájezdy, Rumunsko

KAŇON ŘEKY NERY - GERNIK - SVATÁ HELENA - ČEŠKE SELO - BÍGR - EIBENTHAL - BAILE HERCULANE - ŠUMICE

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

KAŇON ŘEKY NERY - GERNIK - SVATÁ HELENA - ČEŠKE SELO - BÍGR - EIBENTHAL - BAILE HERCULANE - ŠUMICE

1. den:

Odpoledne odjezd z ČR (České Budějovice, Praha, Brno), noční přejezd přes Slovensko do Maďarska.

2. den:

Dopoledne příjezd do Rumunska se zastávkou v barokním městě Temešvár,ubytování ve vesnici Gernik, seznámení s nejbližším okolím vesnice, vodní mlýnky, křížová cesta, nádherné výhledy nad Gernikem, ubytování.

3. den:

Můžete si vybrat jednu z variant programu: a) busem do Sascy Romany - celodenní pěší výlet do kaňonu řeky Nery (skalnaté stěny jsou místy až 400 m vysoké), možnost koupání v řece, několik variant náročnosti b) volný program v Gerniku: celodenní výlet do Rovenska s koňským spřežením (částečně pěšky, v rovných úsecích jízda na žebřiňáku atd.), event. zapůjčení kol, jízda na koních aj., ubytování

4. den:

Přejezd do Sv. Heleny, seznámení s vesnicí: návštěva kostela, místní školy, polodenní pěší výlet na Kulhavou skálu event. volný program, ubytování.

5. den:

Celodenní autokarový výlet do srbského Banátu: Češke Selo (prohlídka místního muzea), Bela Cerkva tržnice, oběd v rybí restauraci na břehu Dunaje, trajektem do Ramu, kde si prohlédneme místní pevnost a pravoslavný kostel, na závěr koupání u jednoho ze srbských jezer. Ubytování.

6. den:

Sv. Helena - seznámení s okolím vesnice: výhledy na Dunaj, pohled na zříceninu hradu Golubec, který leží na srbské straně Dunaje. Večerní posezení v místní hospůdce. Ubytování.

7. den:

Celodenní autokarový výlet: česká vesnice Bígr, kostel, dům malíře pana Josefa Řeháka, dále busem do Eibenthalu, turistika v okolí vesnice, nádherné pohledy do krajiny. Ubytování.

8. den:

Celodenní autokarový výlet: plavba lodí po Dunaji - Kazaňská soutěska, prohřejeme se ve starých termálních lázních Băile Herculane (bazény v přírodě). Uvidíme poslední českou vesnici Šumice a její malebné okolí (arboretový hřbitov). Ubytování.

9. den:

Časně ráno odjezd do ČR, předpokládaný příjezd ve večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000