crosssearch

Za sluncem a sedmým divem světa - RhodosKarpathos

Poznávací zájezdy, Řecko

Lindos * Rhodos town * Symi * Pigadia * Diafani

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Lindos * Rhodos town * Symi * Pigadia * Diafani

Program

1.den:
přílet na ostrov Rhodos, transfer na ubytování, indiv. volno, nocleh.

2.den:
celodenní výlet autokarem za ,,perlami" ostrova - návštěva malebného ,,bílého městečka" Lindos s řadou bělostných krychlovitých domků v kouzelné zátoce - jednoho ze 3 původem antických měst na ostrově, přístupné jen jednou jedinou cestou. Pozůstatky antické Akropole s chrámem bohyně Athény Lindské nad městečkem dodávají místu neopakovatelnou atmosféru. Přejezd na západní pobřeží - ke zřícenině starého středověkého hradu Monolithos, přejezd tradiční vesničkou Siana, zastávka ve vesničce Embona - s vyhlášenou vinárnou Emery - možnost ochutnat lahodná místní vína a možnost pauzy na oběd (není zahrnut v ceně zájezdu). Třešničkou na závěr programu - procházka Údolím motýlů - ,,Petaloudes". Návrat na ubytování, nocleh.

3.den:
individuální volno (možnost koupání, relaxace), v podvečerních hodinách odjezd do hlavního města Rhodos - nejkrásnějšího místa ostrova. Prohlídka přístavu Mandraki a místa, kde stál slavný Rhódský kolos - ,,Colossos" - jeden ze 7 divů světa. Zastávka nad městem na kopci Monte Smith, kde se v antické době nacházela Akropole, prohlídka antického stadionu. Přejezd do středověkého města, vybudovaného a udatně bráněného maltézskými rytíři - po jejich stopách do Velmistrovského paláce, Rytířskou uličkou až na Hippokratovo náměstí. Na závěr volný čas (cca 2 hod.) - možnost posezení v příjemných kavárnách, nákupů suvenýrů nebo další příjemné procházky hradbami chráněným starým městem. Návrat na ubytování, nocleh.

4.den:
individuální volno, možnost fakultativního výletu na ostrov Symi - celodenní lodní výlet na jeden z nejmalebnějších ostrůvků v Egejském moři. V zátoce na jihu ostrova navštívíme řecký pravoslavný klášter Panormitis, kde je umístěna vzácná ikona archanděla Michaela. Vedle kláštera se nachází pověstná historická pekárna, která kdysi zásobovala turecký dvůr a samotného sultána. Hlavní město Symi nabízí pohádkovou architekturu, pravé mořské houby, spoustu různých druhů koření, nádherné panorama z johanitského hradu, krásný přístav a výborné rybí speciality. Plavba po blankytně modrém moři zpět do přístavu na Rhodos, návrat v podvečerních hodinách - transfer na ubytování, nocleh.

5-6.den:
individuální volno, možnost koupání, relaxace či dalších fakultativních výletů po ostrově dle nabídky průvodce v místě.

7.den:
transfer do přístavu, přejezd trajektem na ostrov Karpathos.

8.den:
individuální volno, možnost odpočinku, procházky do městečka Pigadia (hlavního města ostrova) - s řadou příjemných taveren.

9.den:
odjezd lodí z Pigadie do Diafani (plavba cca 1,5 h), podél krásného východního pobřeží. Přestup do autobusu a přejezd do horské vesničky, kde se zastavil čas a dodnes ji řídí ženy. Prohlídka místního kostela a typického karpatského domu, dostatek volného času vychutnat místní atmosféru a poobědvat v jedné z mnoha taveren. Na zpáteční cestě procházka vyschlým korytem řeky (cca 1 h). Zpět lodí do Pigadie, návrat na ubytování - nocleh.

10.den:
lodní výlet po nejkrásnějších plážích ostrova - zastávka u pláže Kyra Panagia, s kostelíkem s červenou kopulí na útesu nad pláží, vylodění u pláže Apella - jedné z nejkrásnějších na ostrově, čas na koupání, oběd v ceně zájezdu - připravený kapitánem na lodi. Na zpáteční cestě zastávka na další známé pláži Achata - skryté mezi skalami.

11.den:

individuální volno, možnost fakultativních výletů dle nabídky průvodce v místě či individuálních výjezdů místní dopravou nebo pronajmutým automobilem nebo na terénních čtyřkolkách (doporučujeme letovisko Amoopi - s krásnou písečnou pláží, průzračně azurovou vodou - nádherné koupání, návštěvu dalších horských vesniček či pěší túry pro značených stezkách).

12.den:

odlet do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000