crosssearch

Za poznáním Kréty a Kykladských ostrovů

Poznávací zájezdy, Řecko

Trasa zájezdu: Heraklion o Knossos o Spinalonga o Festos (Phaestos) o Gortys (Gortyna) o Matala o Rethymno (Rethimnon) o Chania o Gramvousa o Samaria o Heraklion o Santorini o Ios o Thirassia

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu: 10


1. den: Odlet z Prahy do Heraklionu, transfer do hotelu v okolí Heraklionu, ubytování, dle letového řádu individuální program, večeře a nocleh.

2. den: Po snídani návštěva nejvýznamnější památky Kréty, nejzachovalejšího a největšího mínojského paláce Knossos, který byl centrem mínojské civilizace. Následuje prohlídka historického jádra města – náměstí Platia Venizelou s bazilikou sv. Marka (Agios Markos), benátské lodžie (Loggie) ze 17. století, která patří mezi nejhezčí heraklionské budovy, procházka uličkou s krámky nabízejícími tradiční krétské výrobky. Přejezd k náhorní plošině Lassithi, obklopené pohořím Dikti s krápníkovou jeskyní Dikteon Andron, ležící ve výšce 1025 m n. m. v jihozápadní části náhorní plošiny Lassithi u vesnice Psychró, která byla už v mínojských dobách kultovním místem. Řekové toto místo později označili za místo narození nejvyššího boha Dia, kterého zde skrývala matka Rhea před jeho otcem Kronem. Přejezd na ubytování v okolí Stalidy, večeře a nocleh.

3. den: Individuální volno u moře nebo možnost fakultativního výletu na ostrov Spinalonga. Spinalonga je ostrůvek s benátskou pevností ve východní části Kréty severně od Agios Nikolaos. Pevnost, která nebyla nikdy dobyta, postavili v 16. století Benátčané a dokázala se ubránit i dlouhé turecké invazi. Turci ji nakonec získali bez boje. V letech 1903 až 1957 sloužila jako leprosárium. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

4. den: Po snídani přejezd do jižní části ostrova na návštěvu archeologického naleziště Gortys nacházejícího se na místě bývalého římského města a druhého největšího mínojského paláce Festos. Den zakončíte prohlídkou střediska Matala, proslulého skalními hroby obývanými v 60. letech příznivci hnutí hippies. Možnost koupání, ubytování v okolí Mataly, večeře a nocleh.

5. den: Po snídani odjezd směrem do západní části ostrova. Cestou zastávka ve Spili, vesničce s typickým krétským koloritem, nacházející se pod horským masivem s vzácnými přírodními prameny. Návštěva Rethymna, třetího největšího města Kréty, které je kulturním a vědeckým centrem ostrova, s památkami z turecké i benátské nadvlády, s pevností Fortessa. Následuje prohlídka Chanie, nejkrásnějšího města ostrova, jehož starobylé a historické centrum bylo ovlivněno několika kulturami. Mezi místní architektonické skvosty patří benátská pevnost či benátské šlechtické domy a uličky, ve kterých vás okouzlí jejich nezapomenutelná atmosféra. Přejezd do hotelu v oblasti Chanie, večeře a nocleh.

6. den: Individuální volno u moře s možností fakultativního lodního výletu ke krásnému, neobydlenému, dříve pirátskému poloostrovu Gramvousa, kde si můžete vyjít k pevnosti, která byla na ostrově vystavěna Benátčany v letech 1579 až 1584. Vykoupat se pak můžete v tyrkysově čisté vodě na nedotčených plážích v zálivu Balos s růžovým pískem. Návrat na večeři a nocleh v okolí Chanie.

7. den: Individuální volno u moře. Fakultativně možnost pěší túry nejdelší soutěskou v Evropě, kterou je 16 km dlouhá Samaria nacházející se na náhorní plošině Omalos v pohoří Lefka Ori. Je součástí národního parku s chráněnými endemickými rostlinami a živočichy. Nejkrásnější místo soutěsky Železná vrata najdete v polovině túry. Návrat na večeři a nocleh v okolí Chanie.

8. den: Po snídani přejezd do oblasti Heraklion, individuální volno. Po cestě možnost návštěvy kláštera Arkádi – symbolu krétského odboje. Za turecké nadvlády se zde obětovalo několik set mužů, žen a dětí, kteří volili raději dobrovolnou smrt, než aby padli do rukou Turků. Zastávka u jezera Kournas, jediného přírodního sladkovodního jezera na Krétě. Fakultativně možnost návštěvy Krétského večera, kde můžete okusit tradiční místní jídla a dobrá vína za poslechu folklórní hudby v doprovodu tanečníků v tradičních krojích. Nocleh v hotelu v okolí Heraklionu.

9. den: Přejezd do přístavu, odjezd trajektem na ostrov Santorini (plavba cca 2,5 hod.), transfer na ubytování, individuální volno. Fakultativně večerní návštěva Thiry – hlavního města, rozkládajícího se na útesu 400 m nad hladinou moře, s typickou romantickou architekturou – bílé stavby s modrými střechami, dveřmi a okenicemi. Návrat do hotelu, nocleh.

10. den: Celodenní výlet po ostrově Santorini – zastávka u kláštera proroka Eliáše na nejvyšším vrcholu ostrova s úžasným výhledem do okolí, na malebnou vesničku Pyrgos. Přejezd autokarem do přístavu k nalodění na loď, plavba k vulkánu – návštěva kráteru, plavba k "horkým pramenům" – možnost koupání v místních "zelených" vodách, doplutí k ostrůvku Thirassia – možnost koupání na pláži nebo návštěva tradiční vesničky Malonas po točitých schodech – pěšky nebo možná jízda na oslících. Nalodění na přejezd do Oii – typické a zároveň nejmalebnější vesničky ostrova, postavené na hraně "caldery" – jezera, velmi klidné, vyhlášené úžasným západem slunce, s nejkrásnějším výhledem na kráter a ostrůvek Thirassia. Návrat po nezapomenutelném zážitku ze západu slunce v pozdních večerních hodinách (cca 22.00–22.30 hod.)

11. den: Individuální volno u moře na Santorini s možností fakultativních lodních výletů.

12. den: Individuální volno u moře nebo možnost fakultativního výletu na ostrov Ios, lákající zlatavými plážemi, malými bílými domečky s typicky modrými okenicemi. Přejezd trajektem v ranních/dopoledních hodinách, zastávka a návštěva hlavního města Chory (v blízkosti přístavu Mylopotas) – historického města s ruinami hradeb, chrámem a kostelem, četnými bary, restauracemi a kavárnami. Okružní jízda ostrovem, zastávka na Mylopotas (jedna z nejkrásnějších pláží nejen ostrova, ale celého Řecka, několikrát oceněna "Modrou vlajkou"), Paleokastro – "Starý hrad" na východní straně ostrova, na nejvyšším vrcholu ostrova, jedno z nejzajímavějších míst Iosu – ruiny středověkého hradu, koncipovaného dokonale jako opevněná tvrz na ochranu ostrova proti četným pirátským nájezdům. Klášter St. John v Kalamos – jedno z nejdůležitějších míst konání místních náboženských slavností, zastávka na nejznámější turistické pláži Manganari se zlatým pískem a krystalově modrou vodou. Návrat v odpoledních hodinách na Santorini. Individuální volno, nocleh.

13. den: Individuální volno u moře na Santorini.

14. den: Dle letového řádu transfer na letiště, odlet ze Santorini zpět do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000