crosssearch

Velký Okruh Řeckem - pobytově-poznávací zájezd

Poznávací zájezdy, Řecko

Obrázek není k dispozici

Popis: 11-denní pobytově-poznávací zájezd

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

 
1. den
Odjezd v poledních hodinách z Prahy přes Brno a Bratislavu směrem na Maďarsko. Noční přejezd.
2. den
Příjezd v ranních hodinách na pobřeží Olympské riviéry. Možnost koupání v Egejském moři. Odpoledne ubytování. Večeře a nocleh.
3. den
Snídaně. Odjezd od hotelu do Soluně, druhého největšího města Řecka. Procházka po příjemné pobřežní promenádě v blízkosti 2. největšího řeckého přístavu. Prohlídka Galériova oblouku a Rotundy, která je nejstarší architektonickou památkou z římského období. Dále návštívíte slavnou Bílou věž nabízející krásný výhled na Paralíu, kostel Agia Sofia (významnou byzantskou stavbu) a největší kostel v Řecku Agios Dimítrios. Odpoledne projedete kolem Olympu, hory bohů, a úžinou Tempi do Meteory, kde navštívíte „vznášející“ se kláštěry vybudované na vrcholcích strmých skalních věží. Ubytování u města Kalambaka. Večeře a nocleh.
4. den
Snídaně. Odjezd od hotelu do jižní části řecké pevniny. U Thermopyl budete mít možnost vidět sochu udatného spartského krále Leonida a slavné sirné prameny. Za starověký střed země byly považovány Delfy, kde Pýthie šalamounsky zvěstovala budoucnost. Po jejich prohlídce naštívíte nejvýznamnější středověkou stavbu Řecka, kláštěr Osios Loukás. Ubytování v Athénách. Večeře a nocleh.
5. den
Snídaně. Celodenní prohlídka Athén, hlavní řecké metropole. Návštívíte Akropoli, starověkou Agoru s věží větrů, dále uvidíte chrám Dia Olympského. Budete mít možnost si prohlédnout i unikátní Národní archeologické muzeum. Návrat do hotelu. Večeře a nocleh.
6. den
Snídaně. Odjezd na celodenní výlet k Attickému pobřeží, kde budete mít příležitost ke koupání. Pokračování k Poseidonovu chrámu na mysu Sunio. Možnost individuálního programu – procházka kouzelnými athénskými uličkami pověstnými čtvrtěmi Plaka nebo Monastiráki. Návrat do hotelu. Večeře a nocleh.
7. den
Snídaně. Odjezd z pevninské části Řecka na Peloponés. Mezníkem obou částí je Korint. Neméně famózní jako sám průplav je majestátní středověká pevnost Akrokorint nebo vykopávky starověkého Korintu – „nejhříšnějšího starověkého města“. Pozůstatky opevněného palácového komplexu v Mykénách jsou právem požadovány za největší starověkou památku Řecka. Ubytování ve středisku Tolo. Večeře a nocleh.
8. den
Snídaně. Odjezd na celodenní výlet, během kterého uvidíte Kyklopské hradby v Tírynsu, nejelegantnějsí řecké město Náfplio s jeho mohutnou citadelou Palamídi. Na závěr navštívíte velkolepé divadlo starověkého posvátného okrsku v Epidauru. Návrat do hotelu. Večeře a nocleh.
9. den
Snídaně. Návštěva kolébky olympijských her Olympie, kde budete mít možnost prohlédnout si pozůstatky Diova posvátného okrsku, prvního olympijského stadionu a zdejší Archeologické muzeum. Večer nalodění v přístavu Patras na trajekt do Itálie.
10. den
Po vylodění v Anconě odjezd do ČR.
11. den
Návrat v brzkých ranních hodinách.
 

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000