crosssearch

Velký okruh Krétou

Poznávací zájezdy, Řecko

CHANIA - RETHYMNO - ARKADI - HERAKLION - KNÓSSOS - AGIOS NIKOLAOS - TOPLOU - GORTYS - FESTOS - MATALA - PLAKIAS - PREVELI - KOURTALIOTIKO - SPILI - PALEOCHORA ... po snídani prohlídka starého města Chania, hradeb ze 16. století, benátského přístavu, patricijských domů a velké...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

CHANIA - RETHYMNO - ARKADI - HERAKLION - KNÓSSOS - AGIOS NIKOLAOS - TOPLOU - GORTYS - FESTOS - MATALA - PLAKIAS - PREVELI - KOURTALIOTIKO - SPILI - PALEOCHORA

Zájezdem Vás provede česky mluvící průvodce.

Program zájezdu:

1.den - odlet z Prahy do CHANIE, v případě dostatku času se uskuteční krátká prohlídka večerní Chanie, nocleh v hotelu v oblasti Chanie.

2.den - po snídani prohlídka starého města Chania, hradeb ze 16. století, benátského přístavu, patricijských domů a velké tržnice. V případě zájmu a dostatku času návštěva Archeologického muzea. Dále pokračujeme do RETHYMNA, kde si prohlédneme benátskou pevnost ze 14. století, staré město s benátskými a tureckými stavbami. Přes ARKADI se zbytky raně byzantského kláštera pokračujeme do HERAKLIA, nocleh v hotelu v oblasti Heraklia.

3.den - po snídani návštěva zpřístupněné části Archeologického muzea v HERAKLIU, v jehož expozicích jsou vystaveny mimořádně cenné nálezy z Knóssu, Festu či Agia Triády. Dále pokračujeme do KNÓSSU, nejstaršího hlavního města Kréty, s královským palácem z doby minojské. Panoramatická prohlídka Mirabellského zálivu, Eloundy a Agios Nikolaos, kde následuje nocleh v hotelu.

4.den - po snídani zastávka v centru AGIOS NIKOLAOS, cesta pokračuje přes město Sitia, kde bude krátká zastávka, následuje cesta do kláštera TOPLOU, poté zastávka na palmové pláži VAI s možností koupání. Nocleh v hotelu ve městě Ierapetra.

5.den - po snídani odjedeme na prohlídku archeologického naleziště GORTYS s bazilikou sv. Tita, dále navštívíme FESTOS, druhé nejdůležitější minojské sídlo a pláž MATALA s nejznámějšími pískovcovými jeskyněmi. V případě dostatku času zastávka na koupání, nocleh ve studiích a apartmánech v letovisku PLAKIAS.

6.den - odpočinek v Plakiasu, fakultativně lodní výlet na palmovou pláž PREVELI, která se ukrývá v ústí soutěsky Kourtaliotiko, nocleh v Plakiasu ve studiích a apartmánech.

7.den - půldenní návštěva kláštera Preveli, soutěsky KOURTALIOTIKO s vodopády, lázeňského městečka SPILI. Návrat do Plakiasu, nocleh ve studiích a apartmánech.

8.den - odjezd autobusem do Chora Sfakion, přesun lodí na jihozápadní pobřeží do městečka PALEOCHORA, nocleh ve studiích a apartmánech.

9.-11.den - odpočinek v Paleochoře nebo některý fakultativní výlet, např. do soutěsky SAMARIA, soutěsky AGIA IRINI, pláž ELAFONISSI, LISSOS, či výlet soutěskou na půvabnou pláž ANIDRI, nocleh v Paleochoře. Vhodnou túru Vám pomůže vybrat průvodce Viamare. Vypravte se určitě do krásné krétské přírody! (Pevná obuv nutná!)

12.den - transfer do Chanie, odlet do ČR.

Změna pořadí jednotlivých výletů je vyhrazena.

Zájezd se uskuteční při minimální obsazenosti 20 osob.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000