crosssearch

Soutěsky, hory a moře Kréty

Poznávací zájezdy, Řecko

Obrázek není k dispozici

Kréta je největší z řeckých ostrovů. Je oblíbený pro své přírodní krásy, rozmanitou krajinu, kde turisté mohou obdivovat hluboce zaříznuté a divoké soutěsky, vysoké horské masívy, náhorní plošiny i nádherné památky, spojené zejména s jednou z nejstarších civilizací lidstva -...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá):Odlet z Prahy na ostrov KRÉTA, přejezd na ubytování na pobřeží v blízkosti města CHANIA. Večer procházka starým městem a přístavem v Chanii s kouzelnou středověkou atmosférou úzkých uliček, benátskou pevností a spoustou hospůdek lákajících k posezení.
2.den (so):Přejezd do XYLOSKALÓ, na náhorní plošinu Omalos, odtud pěší túra národním parkem, nejznámější krétskou soutěskou SAMARIÍ (dálková trasa E4). Dobrá, zabezpečená cesta vede většinou stínem s mnoha prameny s pitnou vodou do vesničky Agia Roumeli, pak lodí podél pobřeží do HÓRA SFAKION nebo SOUGIA (dle jízdního řádu), odtud zpět busem na ubytování.
3.den (ne):Odpočinkový den, dopoledne krátký trek impozantní soutěskou TSIKHLIANÁ, od městečka Sirikári k dórské pevnosti POLIRINIA s úžasnými panoramatickými výhledy na Bílé hory i na pobřeží. Odpoledne koupání v moři.
4.den (po):Přejezd na náhorní plošinu OMALOS, odtud výstup na GINGILOS vysoký 2 080 m n. m., nazývaný Trůn boha Dia, variantně do sedla pod vrchol - 1850 m n. m. Na celé cestě se otevírají nádherné výhledy do krajiny včetně pohledů do soutěsky Samaria. Uvidíme bizarní tvary pokroucených borovic ošlehaných větrem, i mohutné skály, projdeme i skalní bránou. Stejnou cestou se vracíme zpět. Nádherná alpská túra v přehledném terénu BÍLÝCH HOR (Lefka Óri). V podvečer koupání v moři.
5.den (út):Celodenní výlet na jižní pobřeží, z vesnice ANÓPOLIS sestup nad městečko LOUTRO na pobřeží až ke kapli s restaurací a nádhernou pláží v blízkosti zátoky MÁRMARA obklopené bílými skalami. Pobřežní stezka je součástí dálkové trasy E4. Po odpočinku průchod soutěskou ARADENA s třemi lehkými lezeckými partiemi. Možnost zkrácení výstupem do vesničky Livaniana. Odtud a od mostu na konci soutěsky odjezd zpět na ubytování.
6.den (st):Ráno přejezd na ubytování v blízkosti hlavního města HÉRAKLIONU. Odpoledne prohlídka nejslavnějšího archeologického naleziště minojské civilizace KNÓSSU známého i z mytologie, z pověstí o labyrintu Minotaurovi.
7.den (čt):Přejezd do jedné z nejhezčích vesniček na Krétě, ZAROS známé i svými vodními mlýny a líhněmi pstruhů. Okolo jezera Votamos stoupáme do divoké soutěsky ROUWAS až ke kraji náhorní plošiny MESSARA (dálková trasa E4). Překonáváme i zajištěné pasáže s žebříky a lávkami, korytem potoka s tůňkami a kaskádami při dostatku vody. Odpočineme si pod nádhernými platany blízko poutního místa s kaplí Agios Ioannis a vrátíme se zpět rozeklanými skalisky do vesničky Zaros. K večeru koupání v moři.
8.den (pá):Odlet do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000