crosssearch

Smaragdové ostrovy Korfu a Lefkada tajemný kraj Epirus

Poznávací zájezdy, Řecko

Ostrov Korfu je, jak se shodují znalci řeckých reálií, nejzajímavější a turisticky nejvděčnější z řeckých ostrovů vůbec. Má několik nej, která ho činí takovým, jaký je. Patří k největším v Jónském moři, je nejhornatější a také nejzelenější. Právem je nazýván řeckým smaragdem....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Ostrov Korfu je, jak se shodují znalci řeckých reálií, nejzajímavější a turisticky nejvděčnější z řeckých ostrovů vůbec. Má několik nej, která ho činí takovým, jaký je. Patří k největším v Jónském moři, je nejhornatější a také nejzelenější. Právem je nazýván řeckým smaragdem. Množství olivovníků, cypřišů a citrusových stromů, půvabné přírodní pláže (písečné či oblázkové), místy divoké skalnaté pobřeží a průzračně čisté moře s množstvím ryb – to jsou poklady ostrova lákající každým rokem turisty k návštěvě.
Pobřeží u městečka Parga patří bezesporu k nejkrásnějším místům řecké pevniny a možná by zvítězilo v soutěži celého Středomoří. Nádherné písčité pláže u průzračného moře jsou obehnány kulisou skalisek. Do svahu se vinou bílé domečky městečka Parga. Parga působí velmi romanticky jak v denním světle, tak ozářená hvězdami i večerním osvětlením.

Program zájezdu:

1.den (ne): Odjezd z Prahy do Itálie

2.den (po): Jízda trajektem Itálie – Řecko.

3.den (út): Příjezd do Řecka. IOANINNA – hlavní město provincie Epirus. Stojí zde mauzoleum Aliho Paši, na jezeře je ostrov s klášterem, archeologické muzeum. DODONA – nejstarší řecká věštírna zasvěcená Diovi. Součástí rozsáhlého areálu je největší řecké divadlo. Dojezd na Lefkadu na ubytování.

4.den (st): Pobyt u moře.

5.den (čt): Pobyt u moře. Odpoledne výlet do oblasti LEUKÁS – zbytky antického města s akropolí, akvaduktem, částmi městských hradeb a divadlem. NIDRI – hluboko do pevniny zasahující zátoka. Na mysu Kiriáki ležícím proti přístavu Nidri stojí kaple a původní dům německého archeologa Dörpfelda a také jeho hrob.

6.den (pá): Výlet za tajemstvím tajemného kraje EPIRU. Mezi zajímavá místa Epiru patří tajemná věštírna mrtvých NECROMANTION, místo hlídané bájným psem Kerberem, které také navštívili Odysseus, Hérakles, Orfeus či Sisyfos. Zastávka u mýtické řeky ACHERON, po které byli v řeckých dobách převáženi mrtví do Hádovy podsvětní říše. Letovisko PARGA s nejkrásnějšími plážemi v Řecku, městečko překrásně položené u zátoky s benátskou pevností ze 16.stol. Příjezd na Korfu.

7.den (so): Pobyt u moře.

8.den (ne): Severovýchodní pobřeží ostrova, malebná vesnička KALAMI, kterou si za místo svého pobytu vybrali spisovatelé bratři Durrellové. SIDÁRI – krásně tvarované pískovcové skály, které dotvářejí kulisu plážím. Západní pobřeží – PALEOKASTRITSA – jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších koutů ostrova. Malebná zátoka se spletitými poloostrovy v tyrkysovém moři. ANGELÓKASTRO – zříceniny byzantské pevnosti na vysokém skalisku vypínajícím se nad pobřežím, kde divoké břehy moře, nádherný výhled a subtropická vegetace dávají místu magický nádech. Vyhlídka BELLA VISTA.

9.den (po): Hlavní město ostrova KÉRKYRA s pevnostmi, byzantskými kostely a mnoha dalšími památkami. Poloostrov KANÓNY. ACHILLION – zámeček císařovny Sissi.

10.den (út): Pobyt u moře. Večer odjezd trajektem do Itálie.

11.den (st): Připlutí do Itálie, průjezd Itálií.

12.den (čt): Příjezd do Prahy.

Cena zahrnuje:

* poj. léčebných výloh a storna
* dopravu autobusem
* výlety dle programu
* trajekty
* průvodce
* 7x ubytování (4x na Korfu, 3x ve studiích na Lefkadě)

Cena nezahrnuje:

* kabina na trajektu tam i zpět (příplatek: 1600 Kč)
* příplatek na ubyt. v hotelu se snídaní a bazénem na Korfu (příplatek: 500 Kč)

Fakultativně: 7x večeře (příplatek: 1820 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000