crosssearch

Rhodos - Prodloužené Letecké Víkendy

Poznávací zájezdy, Řecko

Program zájezdu 1. den: přílet na o. Rhodos, transfer do hotelu, nocleh. 2. den: prohlídka antického města Kamiros (dnes archeologické naleziště), které bylo v r. 226 př.n.l. zničeno zemětřesením, objeveno italskými archeology až v 19. st.,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

přílet na o. Rhodos, transfer do hotelu, nocleh.

2. den:

prohlídka antického města Kamiros (dnes archeologické naleziště), které bylo v r. 226 př.n.l. zničeno zemětřesením, objeveno italskými archeology až v 19. st., často bývá přirovnáváno k italským Pompejím, některé vykopávky byly přemístěny do Britského muzea a Louvru. Z naleziště je nádherný výhled na moře, lze objevit zbytky antické kanalizace, zásobníky na vodu a v dolní části pozůstatky Apollonova chrámu. Návštěva nejkrásnějších antických míst v blízkosti hlavního města - bývalá akropole Monte Smith na návrší nad hlavním městem, jenž získala svůj název na počest britského admirála, se zbylými sloupy Apollonova chrámu a amfiteátru. Přejezd do hlavního města Rhodos - prohlídka přístavu Madraki a místa, kde stával slavný Rhódský kolos - "Colossos", jeden ze 7 divů světa, dále do středověkého města vybudovaného a udatně chráněného maltézskými rytíři - po jejich stopách do Velmistrovského paláce, Rytířskou uličkou až na Hippokratovo náměstí. Staré město "Old Town" je památkovou rezervací pod záštitou mezinárodní organizace UNESCO, obehnané 4 km dlouhými hradbami, s nepřeberným množstvím úzkých uliček s kavárnami, tavernami a obchůdky s kořením či suvenýry, středověkými kamennými budovami, kostely a mešitou. Volný čas - možnost posezení v místních velmi příjemných kavárnách, nákupům nebo další procházky. Nocleh.

3. den:

zastávka v letovisku Kalithea (cca 7 km od hlavního města Rhodos), které proslulo svými bývalými přímořskými tureckými lázněmi v nádherném prostředí okolních sadů, zdejší termální prameny, vysoce ceněné již ve starověku, bohužel postupem času vyschly, ale lázeňské budovy vč. některého zařízení, v minulosti rozpadlé a zpustlé, byly ve 20. st. obnoveny a rozhodně stojí za vidění pro každého návštěvníka; dále k "Seven Springs" - procházka k jednomu z nejpůvabnějších míst ostrova - magická krajina zde vytváří skutečnou chladivou oázu (a to i v parném létě), voda z pramenů vyvěrá celoročně a tvoří malé jezírko, přístupné úzkým tunelem necelých 200 m dlouhým. Přejezd do nejznámějšího městečka na ostrově - malebného Lindosu s řadou bělostných krychlovitých domků v kouzelné zátoce – jednoho ze 3 původem antických měst na ostrově, přístupné jen jednou jedinou cestou. Pozůstatky antické akropole s chrámem bohyně Athény Lindské nad městečkem dodávají místu neopakovatelnou atmosféru, díky které je i nejvyhledávanějším místem pro romatické svatby - možnost prohlídky akropole (výstup pěšky nebo možnost výjezdu na oslíkovi - není zahrnuto v ceně) nebo procházky městečkem s úzkými uličkami s řadou obchůdků s místními produkty a zbožím či posezení v místní kavárně. Přejezd na západní pobřeží k ruinám starověkého hradu Monolithos, zastávka ve vesničce Embona s vyhlášenou vinárnou - možnost ochutnávky. Další zastavení ve Filerimos, jenž na sebe upoutá pozornost již z dálky svou 18 m vysokou rozhlednou ve tvaru kříže - odkud je nádherný výhled na velkou část ostrova, křížová cesta vede pinijovou alejí ke klášteru (přístupná je jeho část) a na vyhlídku. Nedaleko jsou pozůstatky z antického města Ialyssos, založeného 2500 let př. n.l., ze kterých se mnoho nedochovalo, pouze zbytky sloupů chrámu Athény Polias z doby 200 let př.n.l., kvádry z chrámu byly použity na stavbu byzantské baziliky, ze které zůstala zachována křtitelnice ve tvaru kříže. Nocleh.

4. den:

individuální volno (popř. možnost fakultativních výletů - doporučí průvodce v místě) - u programu na 4 noci, u programu na 3 noci - transfer na letiště, odlet do ČR.

5. den:

u programu na 4 noci - transfer na letiště, odlet do ČR.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000