crosssearch

Putování za poklady Řecka a jižní Peloponés

Poznávací zájezdy, Řecko

PARGA - PAXOS - METEORA - NEA ANCHIALOS - DELFY - ATHÉNY - EPIDAUROS - NAFPLIO - TOLO - HYDRA - JIŽNÍ PELOPONÉS -...

Hotel jsme osobně navštívili...
Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

PARGA - PAXOS - METEORA - NEA ANCHIALOS - DELFY - ATHÉNY - EPIDAUROS - NAFPLIO - TOLO - HYDRA - JIŽNÍ PELOPONÉS - KALAMATA

1. den:

Ráno odjezd z ČR, trasa přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Makedonii luxusním klimatizovaným autobusem až do Řecka - noc v autobusu.

2. den:

Příjezd do podmanivého přímořského střediska Parga, odpočinek u moře, volný program. Ubytování ve studiích bez stravy, nocleh.

3. den:

Volný program. Možnost celodenního fakultativního lodního výletu na ostrov Paxos (cena 18 EUR / osoba). Jedinečný Paxos je proslulý tyrkysovým mořem a všudypřítomnou zelení; je tak okouzlující, že si tu celebrity z celé Evropy kupují vily. Hlavní město Gaios a zároveň přístav má svůj osobitý šarm podtržený barevnými domy, obchody a tavernami. V pozdních odpoledních hodinách zpáteční transfer lodí do Pargy. Nocleh v Parze ve studiích bez stravy.

4. den:

V ranních hodinách odjezd z Pargy. Návštěva klášterů v Meteoře, které se již po staletí jakoby zázrakem ,,levitují" na vrcholcích skalních útvarů. Přesun do letoviska Nea Anchialos v oblasti Magnesia. Ubytování ve studiích bez stravy.

5. den:

Odjezd z Nea Anchialos do Delf, které získaly věhlas nejen starověkou věštírnou a chrámem boha Apollóna, ale i jednou z nejkrásnějších scenérií v Řecku. Prohlídka památek s průvodcem, později přesun do Athén, ubytování v hotelu, volný program, nocleh.

6. den:

Snídaně v hotelu. Prohlídka nejzajímavějších míst řecké metropole - Atén. Samozřejmě nesmí chybět návštěva Akropole, Olympijského stadionu, ve kterém se konaly první Olympijské hry v roce 1896, náměstí Syntagma a procházka v romantických uličkách čtvrti Plaka. Později individuální volno, můžete navštívit například Národní archeologické muzeum nebo se projít v uličkách a užívat si atmosféru města. Návrat do hotelu, nocleh.

7. den:

Po snídani odjezd z Atén - směr Peloponés. Krátká zastávka na focení v Korintským zálivu. Poté navštívíte Epidauros, který je podle legendy rodištěm známého léčitele Asklepia - syna boha Apollóna. Jeho slavný amfiteátr se pyšní dokonalou akustikou a možností přivítat najednou až 15 000 hostů. Jedinečná konstrukce umožňuje všem divákům dokonale slyšet každé slovo z pódia. Ve večerních hodinách příjezd do Tola, ubytování ve studiích bez stravy, nocleh.

8. den:

Odpočinek u moře, volný program v Tolu, možnost výběru z fakultativních výletů, nocleh.

9. den:

Volný program. Možnost fakultativního výletu na ostrovy Hydra a Spetses v Sarónském zálivu. Hydra je ostrov jedinečné krásy, budete mít možnost objevovat jeho okouzlující úzké uličky bez přítomnosti motorových vozidel. Ty nejsou povoleny ani na ostrově Spetses, a tak jej můžete poznávat třeba i na koňském povozu. (Pozn .: den výletu závisí na harmonogramu lodí - může se konat i první den pobytu v Tolu)

10. den:

V ranních hodinách odjezd do Mykén, které jsou známou archeologickou lokalitou Řecka. Mykény byly v 2. tisíciletí p. n. l. jedním z hlavních center řecké civilizace a vojenskou pevností, která ovládala velkou část jižního Řecka. Období od 16. do 12. století př. n. l. je proto nazýváno obdobím mykénské kultury. Město Mykény bylo centrem první řecké civilizace, která vznikla po minojské kultuře na Krétě. Později krátká zastávka v romantickém městečku Nafplio s úzkými uličkami, benátskými a neoklasicistním stavbami. Ve večerních hodinách návrat do Tola, nocleh.

11. den:

V dopoledních hodinách volný program, transfer na letiště v Kalamatě (v závislosti na odletových časů), odlet do Bratislavy, transfer do ČR.

Cena zahrnuje

, autobusovou dopravu ze Slovenska s transferem z Brna do Řecka a zpáteční letenku z Kalamaty do Bratislavy, letištní a bezpečnostní taxu, poplatek za pozemní služby - handling fee, palivový příplatek, dopravu dle programu po Řecku, ubytování dle popisu v programu se snídaní v hotelu v Athénách resp. bez stravy v apartmánech nebo studiích, služby delegáta a průvodce CK CK, pojištění proti úpadku CK, DPH

Cena nezahrnuje

vstupné do muzeí a historických objektů, doplňkové služby a fakultativní program - Hydra a Spetses 32 Eur, Paxos 18 Eur.

Jiné Příplatky:

příplatek za AI v hotelu Eden Beach Plaka 3* (Tolo) 6 190,- Kč/pobyt, příplatek za jednoůžkový pokoj 2 590,- Kč

Poznámka:

změna programu, odletových míst a časů vyhrazena

Nepovinné příplatky:

místenka ve směru do Řecka 270,- Kč/os., komplexní cestovní pojištění

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000