crosssearch

Poznejte Jónské souostroví - Kefalonie, Ithaka, Lefkáda

Poznávací zájezdy, Řecko

Kefalonia o Zakynthos oIthaka o Lefkáda

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den::
přílet na ostrov Kefalonie. Transfer do hotelu v letovisku a přístavu Sami, ubytování a odpočinek. Večer možnost procházky podél moře do centra městečka a k nábřeží u přístavu.

2. den::
celodenní výlet za poznáním největšího z Jónských ostrovů. Jezero Melissani a jeskyně Drogarati, pláž Myrthos, vesnička Assos a Fiscardo, pokračování do Agia Efimia na oběd, ochutnávka vína Robola v jednom ze sklípků v horských vesničkách, na závěr kostel a klášter Sv. Gerasima. Návrat do Sami na nocleh.

3. den::
 individuální volno v hotelu, případně odjezd do městečka Skala, odkud vyplouvá loď na celodenní fakultativní  výlet na ostrov Zakynthos. Na nejsevernějším výběžku ostrova návštěva nádherných modrých jeskyní, koupání na proslulé pláži u  ztroskotaného vraku. Pokračování plavby do vesničky Alykes, kde je oběd, v odpoledních hodinách návrat do Skaly a odtud zpět do Sami, přes malebnou vesničku Poros se zastávkou třeba na ledovou kávu. Nocleh v Sami.

4. den::
lodní transfer ze Sami na ostrov Ithaka. Připlutí do Piso Aetos, transfer do hlavního města ostrova Vathi, ubytování v hotelu, volný zbytek dne, procházka do centra Vathi. Nocleh ve Vathi.

5. den::
celodenní putování po Odysseově ostrově, objevování jeho krás, horských vesniček, pláží a klášterů, například vesnice Stavros, Exhogi, Perachori, Kioni a Frikes, klášter Kathara. Oběd v Kioni či ve Frikes. Návrat do Vathi na nocleh.

6. den::
volno k relaxu v hotelu ve Vathi, možnost půjčit si kolo či motorový člun a prozkoumat jinak autem nedostupné pláže ostrova. Nocleh ve Vathi.

7. den::
ráno odjezd do přístavu v Piso Aetos a odplutí trajektem na Lefkádu, případně do Sami a odtud autobusem do přístavu ve Fiscardu. Připlutí do městečka Vassiliki, transfer do hotelu v Lygie či v Nikiana, ubytování, odpočinek, volný zbytek dne k procházce či ke koupání.

8. den::
celodenní výlet po ostrově, nejprve hlavní město Lefkas, s benátskou pevností Santa Maura, s prohlídkou archeologického muzea, následuje návštěva nejdůležitějšího náboženského monumentu na ostrově - kláštera Faneromeni s překrásným výhledem. Zastávka v horské vesnici Karia a na trhu s ručně dělanými výrobky. Pokračování na západní pobřeží, které je proslulé nejkrásnějšími plážemi světa, například pláž Porto Katsiki či Kathisma. Na pláži Kathisma je ponechán čas na koupání či na oběd. Návrat do hotelu na nocleh.

9. den::
dopoledne návštěva vodopádů nedaleko Nidri s pěší procházkou v přírodě, volný čas v centru Nidri k nákupům, k procházce v hezkém jachtovém přístavu. Odpoledne volné ke koupání. Večer transfer do hlavního města k příjemně strávenému poslednímu večeru na Lefkádě nakupováním, touláním se uličkami starého města. Návrat do hotelu na nocleh.

10. den::
ráno transfer do Vassiliki a odplutí trajektem zpět na Kefalonii. Z Fiscarda cesta klikatými silničkami přes malé vesničky podél nádherného pobřeží s útesy až do hlavního města Argostoli. Prohlídka centra města, hlavního náměstí, nábřeží, nedalekého Katavothres - jednoho z geologických divů ostrova. Krátký transfer na nocleh do Sami.

11. den::
 poslední den na Kefalonii je ponechán individuálnímu volnu, které je možné strávit koupáním nebo podniknutím pěší túry do nádherného kopcovitého terénu, po turisticky značených trasách, jichž je v okolí Sami několik. Nocleh v Sami.

12. den::
dle určeného letového řádu transfer na letiště k odletu do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000