crosssearch

Perla Jónského Moře - Ostrov Korfu S Výletem Do Albánie

Poznávací zájezdy, Řecko

Achillion o Kerkyra o Kanoni o Paleokastrica o Pantokrator o Butrint

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

přílet na Korfu, transfer do hotelu, nocleh.

2. den:

půldenní výlet za krásami Achillionu, Kanoni a hlavního města Kerkyry – města „dvou vrcholů“ nebo též „Benátek bez kanálů“. Prohlídka Achillionu (vstupné v ceně) – zámečku rakouské císařovny Sissi, včetně pěkné zahrady a vyhlídky. Zastavení na Kanoni – kde se nacházejí pozůstatky starobylého města Paleopolis (vč. přístavu, římských lázní a ruiny chrámů zasvěcených Artemidě, Héře a Apollonovi. Z Kanoni je nádherný výhled na ostrůvek Pontikonissi - tzv. Myší ostrůvek s kaplí ze 13. st. skrytou v zeleni, dostupný pouze lodí, letiště s přistávací dráhou a přístupný po molu ženský klášter Vlacherna ležící na miniostrůvku, jenž zabírá celou jeho rozlohu. Dále podél zálivu Garitza ke „Staré pevnosti“ a náměstí Esplanada (Platia) plné zeleně s populární promenádou Liston, která byla postavena jako kopie Rue de Rivoli (Rue Impérial) v Paříži. Jednou z nejkrásnějších památek ve městě je radnice – bývalé divadlo San Giacomo. Za zmínku stojí i „Nová pevnost“ - původně postavena jako největší benátská vojenská stavba mimo vlastní území. Malebná Kerkyra, zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO, je jedním ze 6 nejkrásnějších míst v celém Řecku. Nevynechejte procházky v malebných úzkých uličkách v části Campiello s řadou kostelů, chrámů a kaplí - neznámější je zasvěcen patronovi města Sv. Spyridonovi. Procházka s průvodcem, individuální volno. Nocleh.

3. den:

celodenní výlet jižní částí ostrova - podél jihozápadního pobřeží, kde se nacházejí krásná a zajímavá místa jako Pelekas, který rád navštěvoval německý císař Vilém II., vesnička Sinarades, Agios Gordios, zastávky na focení, Marathias - stále dýchající atmosférou řeckého venkova, zastávka - možnost oběda v některé z místních taveren (není zahrnuto v ceně). Gardiki - bývalá byzantská pevnost na malém vršku mezi Agios Mathaios a Messongi, dodnes zachované zdi pevnosti. Východním pobřežím zpět, zastávka v Peramě s krásným výhledem na Kanoni a Pontikonissi - zastávka na focení. Nocleh.

4. den:

individuální volno, možnost fakultativně lodního výletu na pevninskou Pargu, která byla během turecké okupace „okem a uchem“ ostrova Korfu a ostrov Paxos, 20. nejkrásnější ostrov světa s úžasnou atmosférou malého ostrova a přístavního městečka, hlavní město Gaois a výhled na 2 malé ostrůvky Panagia a Agios Nikolaos. Nocleh.

5. den:

celodenní výlet centrální severní částí ostrova - zastavení v nejnavštěvovanějším místě ostrova - Paleokastrice, romantické zátoky na západě ostrova s malou vesničkou, krásnou pláží a vyhlášenými vyjížďkami loďkou k jeskyním ukrytým za útesy. V Paleokastrici se dle řeckých bájí vylodil Odysseus, když hledal svojí rodnou zemi Ithaku. Lakones - malá horská vesnička, ve které jako by se zastavil čas, s jedním z nejhezčích výhledů na Paleokastrici z vyhlídky Bella Vista, pojmenované Italy během 2. světové války, zastávka na focení. Vesnička Makrades – zastavení v typické vesničce s řadou domorodých prodejců místních suvenýrů a produktů jako jsou likéry, olivový olej, výrobky z olivového dřeva, vyšívané ubrusy, čerstvé bylinky a koření apod. Pokračování podél severního pobřeží ostrova na severových přes Kassiopi - rybářské vesničky, která zaujala římského císaře Nera a známého řečníka Cicera, zastávka na focení nad Kalami - s překrásným výhledem na východní pobřeží, Albánii a dům Laurence Durrella. Nocleh.

6. den:

lodní výlet do Albánie s návštěvou archeologického naleziště - historického města Butrintu (vstupné zahrnuto v ceně), na hranicích Albánie a pevninského Řecka. Město bohaté na památky z dob řeckých a římských, velmi zajímavá je mozaika – nejhezčí v baptisterii. Znovuobjeveno bylo v r. 1920, kdy byly započaty vykopávky, které pokračují do dnešních dob, v r. 1992 byl Butrint zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO. Butrint stále odhaluje svoje zákoutí, např. nově objevené římské fórum. Oběd v místní restauraci (zahrnut v ceně), volný čas v přístavu Sarande na procházku, kávu či posezení v kavárně. Návrat na Korfu, nocleh.

7. den:

nezapomenutelný zážitek - jeep safari po dalších nádherných místech ostrova - nejvyšší hora Pantokrator, ze které uvidíte ostrov Korfu jako na dlani, Paleo Peritithia - opuštěná benátská vesnička vysoko v horách (pod Pantokratorem) – jedna z nejstarších vesniček na ostrově, malebná horská vesnička Sokraki, Kalamaki na severovýchodním pobřeží – zastávka na oběd (není zahrnuto v ceně) nebo koupání. Nocleh.

8. den:

transfer na letiště, odlet do ČR.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000