crosssearch

Ostrov Thassos a Chalkidiki

Poznávací zájezdy, Řecko

Seznámíme se s odkazy Makedonské říše v mnoha starobylých městech a dny odpočinku strávíme v kouzelných letoviscích ostrova Thassos a Chalkidiki, oplývajícími přírodními krásami. Pojeďte tedy s námi navštívit domov Alexandra Velikého a srdce helénistické říše.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Seznámíme se s odkazy Makedonské říše v mnoha starobylých městech a dny odpočinku strávíme v kouzelných letoviscích ostrova Thassos a Chalkidiki, oplývajícími přírodními krásami. Pojeďte tedy s námi navštívit domov Alexandra Velikého a srdce helénistické říše.

Program zájezdu:

1.den (čt): Odjezd z republiky v dopoledních hodinách.

2.den (pá): Příjezd do Makedonie, největšího řeckého regionu, který byl v minulosti domovem Alexandra Velikého. Prohlídka SOLUNĚ, která se pyšní největším počtem byzantských kostelů v Řecku – Agios Dimitros, Osios David, Agia Sofia. Navštívíme Archeologické muzeum s cennými nálezy ze starověké Makedonie a snad nejslavnější pamětihodnost města – Bílou věž, jenž byla kdysi součástí městských hradeb vybudovaných Turky. Odjezd na ubytování do přímořského letoviska na Chalkidiki.

3.den (so): Pobyt u moře, individuální volno.

4.den (ne): Celodenní výlet podél pobřeží Chalkidiki do OURANOPOLIS, cestou malebná letoviska, staré rybářské vesnice, poklidné zátoky a překrásné písečné pláže. Fakultativně poplujeme lodí kolem poloostrova ATHOS (Agios Oros). Svatý Athos s 2 030 m vysokou horou je řecký unikát, autonomní republika, spravovaná 1.700 mnichy, kteří tu sídlí ve dvaceti klášterech. Zde spatříme 8 historických klášterů. Při zpáteční cestě zastávka v Aristotelově rodišti Stagira. Návrat na ubytování.

5.den (po): Navštívíme monumentální archeologický areál FILIPPI s vykopávkami z římského období (dlážděná silnice, lázně, forum, divadlo, baziliky) a krátce se zastavíme v historické KAVALE - aquaduk z tureckého období. Z blízkého Keramoti přeplujeme trajektem na ostrov THASSOS. Ubytování v přímořském letovisku. Individuální volno, odpočinek na plážích.

6.den (út): Pobyt u moře, individuální volno.

7.den (st): Ostrov THASSOS – okruh ostrovem po trase PRINOS, MARION, LIMENARIA se zastavením v klášteře Archageos a v PANAGII, kde lze navštívit výrobnu olivového oleje. Při zpáteční cestě koupání na pláži Golden brach a krátká zastávka u dolu na bílý mramor.

8.den (čt): Pobyt u moře, individuální volno.

9.den (pá): Opustíme ostrov Thassos a dojedeme k prohlídce VERGINY, Královské makedonské hrobky vč. hrobky Filipa II. Makedonského. Po Schliemanových objevech v Mykénách jsou pokládány za druhé nejvýznamnější v Řecku. Ubytování v přímořském letovisku Paralia. Individuální volno, večerní letovisko.

10.den (so): V dopoledních hodinách pobyt u moře, individuální volno. Následuje odjezd do republiky.

11.den (ne): Předpokládaný návrat v poledních hodinách.

Cena zahrnuje:

- pojištění léčebných výloh a storna
- dopravu autobusem
- trajekt na ostrov Thassos
- průvodce
- 8x ubytování v hotelu
- 8x snídaně

Fakultativně: 8x večeře: 1850Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000