crosssearch

Okruh Řeckem, Jónské ostrovy a pobyt na ostrově Korfu

Poznávací zájezdy, Řecko

Není nikterak překvapivé, že to byli právě Řekové, kdo vymyslel slovo filoxenia (pohostinnost). Toto slovo symbolizuje Jónské ostrovy souostroví, které se táhne dolů podél západního pobřeží pevniny a zahrnuje i Korfu, které navštívíme. Upoutá nás přírodní krása ostrova,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den zájezdu dlet na Korfu.


2. den zájezdu Přejezd na řeckou pevninu. Skalní kláštery v METEOŘE (UNESCO) - v minulosti těžko dostupné kláštery na skalních stěnách bizarních tvarů. Nocleh.


3. den zájezdu DELFY (UNESCO) - světově proslulý archeologický areál, Apollónův chrám, záhadná stavba Thólos aj. OSIOS LOUKAS (UNESCO) - věhlasný byzantský klášter. Nocleh v Athénách.


4. den zájezdu ATHÉNY (UNESCO) - metropole Řecka, která si z dob své největší slávy zachovala množství památek (Akropolis, Agora, Diův chrám, Národní archeologické muzeum aj.). Nocleh.


5. den zájezdu Poloostrov Peloponés: KORINTSKÝ PRŮPLAV, archeologický areál starého KORINTU se zbytky chrámu, EPIDAUROS (UNESCO) - posvátný okrsek boha lékařství Asklépia s největším divadlem v Řecku, MYKÉNY (UNESCO) - hlavní středisko mykénské kultury s vykopávkami mohutného hradu. Nocleh.


6. den zájezdu OLYMPIA (UNESCO) - jeden z nejhezčích archeologických areálů v Řecku, muzeum s významnými exponáty. Přejezd na ostrov Korfu. Nocleh.


7. den zájezdu Pobyt u moře na Korfu. Ostrov je druhým největším, nejzelenějším a také nejznámějším jónským ostrovem. V řečtině jeho jméno zní Kerkyra. To byla Homérova „nádherná a bohatá země“ a Odysseova poslední zastávka na jeho cestě domů na Ithaku. Nocleh.


8. den zájezdu Výlet po ostrově Korfu : Hlavní město ostrova KÉRKYRA (UNESCO) - s pevnostmi, byzantskými kostely a mnoha dalšími památkami. Poloostrov KANÓNY. ACHILLION - zámeček císařovny Sissi. Západní pobřeží PALEOKASTRITSA je jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších koutů ostrova. Malebná zátoka se spletitými poloostrovy v tyrkysovém moři. Vyhlídka na ANGELÓKASTRO - zříceniny byzantské pevnosti na vysokém skalisku vypínajícím se nad pobřežím, kde divoké břehy moře, nádherný výhled a subtropická vegetace dávají místu magický nádech. Vyhlídka BELLA VISTA. Nocleh.


9. den zájezdu Pobyt u moře, možnost fakult. výletu do Albánie. Nocleh.


10. den zájezdu Pobyt u moře, fakult. výlet na řecký ostrov PAXOS a do letoviska na řecké pevnině PARGA.


9. den zájezdu Odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000