crosssearch

NP a moře Řecka a Bulharska

Poznávací zájezdy, Řecko

Poznávací zájezd s turistikou do málo navštěvované části severního Řecka, do divokého a neschůdného kraje Zagoria, do míst, kde leží ty největší poklady řeckých hor. Přechod kaňonem Vikos a výstup na planinu Astraka je jedním z nejúžasnějších treků, které řecké hory nabízejí,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Poznávací zájezd s turistikou do málo navštěvované části severního Řecka, do divokého a neschůdného kraje Zagoria, do míst, kde leží ty největší poklady řeckých hor. Přechod kaňonem Vikos a výstup na planinu Astraka je jedním z nejúžasnějších treků, které řecké hory nabízejí, slavná věštírna Dodoni, nezapomenutelné kláštery Meteora, koupání v moři. Celý program završí možnost výstupu na nejvyšší horu Řecka – bájný Olymp. Cestou rozhodně nelze opomenout dvě perly Bulharska - Rilski Monastýr a Melnik.

Program zájezdu:

1.den (st): Odjezd z ČR v dopoledních hodinách, noční přejezd přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Makedonie.

2.den (čt): Příjezd do slunné makedonské vinařské oblasti NEGOTINO. Možnost exkurse do vinařské továrny s pohoštěním a ochutnávkou bílého a červeného makedonského vína. Nocleh v hotelu.

3.den (pá): Ráno krátký přejezd do Řecka, krátká prohlídka SOLUNĚ (Bílá věž, Galeriův oblouk, byzantské kostely – Agia Sofia, Agios Demetrios,…). Odpoledne makedonské město EDESSA s nádhernými (70m) vodopády a vodními mlýny. Dále bývalé třetí nejvýznamnější město byzantského císařství (díky svým 74 kostelům s freskami) – KASTORIA, ležící na břehu stejnojmenného jezera.

4.den (so): Dojezd do pohoří PINDOS, ubytování v horském městečku Konitsa – 2 noci na stejném místě. Odpoledne pěší túra divokým kaňonem řeky AOOS ke klášteru STOMIO s úžasnou vyhlídkou do soutěsky z jeho terasy. Návrat na ubytování do Konitsy.

5.den (ne): Přejezd do oblasti TYMFI, prohlídka kamenných vesniček MIKRO a MEGALO PAPIGO, celodenní túra rozeklaným vápencovým masivem - výstup na krasovou planinu ASTRAKA pod stejnojmenným vrcholem (2436 m), možnost občerstvení v horské chatě Gamila, návrat na ubytování do Konitsy.

6.den (po): Přejezd do NP VIKOS - ZAGOROHORIE – přechod nejkrásnějšího kaňonu Balkánu Vikos bude jistě nezapomenutelným zážitkem. Později odpoledne prohlídka další typické zagorské vesničky s kamennými domy MONODENDRI, alternativně monumentální vyhlídka OXYA do dvou kaňonů, přejezd na ubytování do IOANNINY, živé večerní město na březích jezera.

7.den (út): Ráno odjezd do DODONI – návštěva nejstarší řecké věštírny s dobře zachovalým amfiteátrem, turecký ráz města IOANNINA s pevností nechvalně proslulého Ali Paši. Přejezd pohoří Pindos do oblasti klášterů Meteora. Večerní atmosféra městečka KALAMBAKA, nocleh.

8.den (st): METEORA, procházka mezi skalními kláštery, návštěva některého z nich, přejezd k Egejskému moři do oblasti OLYMPSKÉ RIVIÉRY, odpolední relaxace a koupání. Nocleh v hotelu u moře (2 noci na stejném místě).

9.den (čt): Brzy ráno celodenní túra na „Diův trůn“, na posvátné místo a nejvyšší horu Řecka – OLYMP. Pro nejzdatnější se nabízí zdolání nejvyššího vrcholu MYTIKAS (2917 m). Návrat zpět do hotelu.

10.den (pá): Relaxace u moře, odpoledne přejezd do Bulharska, nocleh v hotelu v Melniku. MELNIK vyhlášená vinařská oblast, večer vinné sklípky a restaurace s balkánskými lahůdkami za příjemné ceny.

11.den (so): Ráno odjezd z Melniku, noční přejezd přes Srbsko, Maďarsko Slovensko.

12.den (ne): Návrat do ČR odpoledne. CK si vyhrazuje právo změny programu u horské turistiky v případě nepříznivého počasí.

Cena zahrnuje:

* pojištění léč. výloh a storna
* dopravu autobusem
* 9x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje)
* 9x snídani
* vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje:

* 1/1L pokoj 4500 Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000