crosssearch

Kykladské ostrovy

Poznávací zájezdy, Řecko

KRÉTA - PAROS - NAXOS - SANTORINI

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

KRÉTA - PAROS - NAXOS - SANTORINI

Program zájezdu

1. den:
Z Prahy odletíme do Heraklionu, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

2. den:
Dopoledne přeplujeme lodí na ostrov Paros. Volno ke koupání a odpočinku

3. den:
Po snídani se vydáme na okružní jízdu ostrovem, jenž vyniká exotickou scenérií, průzračně čistým mořem a proslavil se těžbou mramoru. Nejprve se zastavíme v hlavním městě Parikia, kde se projdeme labyrintem uliček staré části města lemované tradičními kykladskými domy s dvorky ověšenými květinami. Zastavíme se u kostelíku vyzdobeného ikonami a poté zamíříme k chrámu Paraportiani z 10. století se stovkou portálů, který je jednou z nejvýznamnějších církevních památek celého Řecka. Naší další zastávkou bude nádherný přístav Piso Lavadi, kde budeme mít možnost poobědvat v místní taverně nebo se vykoupat na písečné pláži v křišťálových vodách Egejského moře. Odtud vystoupáme do nejvyššího místa ostrova do vesnice Lefkes, která tvoří jeden velký skanzen známé kykladské architektury. Projdeme se uličkami s bělostnými domy a starobylým dlážděním a podíváme se také ke staré tradiční řecké kavárně, kafenionu, útočišti řeckého muže, před kterou na pohled jen tak postává několik stolků s vyplétanými židličkami, tolik typickými pro Řecko. Naší poslední zastávkou bude romantická vesnice Naoussa s malebným přístavem a spletí kouzelných uliček mezi pohádkově vyhlížejícími domečky. Návrat na ubytování.

4. den:
Lodí přeplujeme na ostrov Naxos. Volný den ke koupání a odpočinku.

5. den:
Po snídani budeme objevovat ostrov Naxos, největší, nejrozlehlejší a nejzelenější ostrov Kykladského souostroví. Naší první zastávkou bude pitoreskní vesnička Tragea v samotném srdci nádherných olivových hájů. Ve vesničce Damalas navštívíme tradiční lisovnu olivového oleje a obchůdek s místními hrnčířskými výrobky. V největší vesnici regionu Tragea, v Chalki, si prohlédneme starý lihovar a poté se vydáme do podhorské vesničky Moni s prazvláštní až mystickou budovou kostela Panagia Drossiani s vzácnými nástěnnými malbami. Za kostelem jsou umístěny hroby se sněhově bílými kříži a ode zdí svatostánku je krásný výhled do širokého okolí. Dále naše putování povede do pravděpodobně nejvíce tradiční vesnice Apiranthos s úzkými uličkami. A úplně poslední zastávkou bude Flerio u Melanes, kde se nachází jedny z nejzajímavějších památek ostrova dva Kouroi, jak se říká nedokončeným sochám mladíků onechaných tam, kde je umělci začali sochat, pocházejících z archaického období (7.6. st. př. n. l.). Návrat na ubytování.

6. den:
Přeplujeme na ostrov Santorini. Volný den ke koupání a odpočinku.

7. den:
Dopoledne volno ke koupání. V odpoledních hodinách se vydáme na výlet, při kterém zažijeme úchvatný západ slunce ve vesnici Oia a poznáme i další tradiční vesničky na Santorini. Naší první zastávkou bude Mesa Gonia, známá také jako Vesnice duchů. Je tak pojmenována po velkém zemětřesení roku 1956, kdy téměř všichni obyvatelé vesnici opustili. Nyní je sice již zase obydlená, ale název se už zachoval. Prohlédneme si zde tradiční architekturu, na níž jsou stále ještě patrné následky zemětřesení. Další zastávkou bude malebné městečko Pyrgos, které je proslulé velkým počtem kostelů a zvonic kykladské, byzantské i benátské kultury. Vesnice se nachází na jednom z nejvyšších bodů ostrova a je z ní okouzlující výhled na jeho severozápadní část. Poté zavítáme do jedné z nejkrásnějších tradičních osad na ostrově, do Imerovigli, jejíž dominantou jsou zbytky benátské pevnosti z 13. století. Domky této vesnice jsou rozesety podél svahu a na hřebenu horstva Skaros, které se svažuje až do mořských hlubin. A těšit se můžeme na úchvatné výhledy do krajiny se sopečnými ostrovními útvary v moři. A poslední zastávkou naší cesty bude na severozápadním výběžku ostrova vesnička Oia, která byla při ničivém zemětřesení roku 1956 také téměř srovnána se zemí. Naštěstí se ale povedlo vesničku znovu vystavět a je snad ještě krásnější a malebnější než dříve. Úzké dlážděné uličky, malé bílé domky s modrými dveřmi a okenními rámy, barevné kupole kostelů, pestrobarevné květiny to vše tvoří dokonalou harmonii se zářivým, dechberoucím večerním západem slunce. Návrat na ubytování.

8. den:
Volný den ke koupání a odpočinku. Možnost dalších fakultativních výletů po ostrově Santorini.

9. den:
Transfer na letiště a odlet do Brna.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000