crosssearch

Kréta - ostrov boha Dia

Poznávací zájezdy, Řecko

HERAKLION - KNÓSSOS - AGIOS NIKOLAOS - VAI - ZÁKROS - TOPLOU - GORTYS - FESTOS - MATALA - PLAKIAS - PREVELI - KOURTALIOTIKO - SPILI - PALEOCHORA - CHANIA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

HERAKLION - KNÓSSOS - AGIOS NIKOLAOS - VAI - ZÁKROS - TOPLOU - GORTYS - FESTOS - MATALA - PLAKIAS - PREVELI - KOURTALIOTIKO - SPILI - PALEOCHORA - CHANIA

Zájezdem Vás provede česky mluvící průvodce.

Program zájezdu:

 

1.den - odlet z Prahy do HERAKLIA, nocleh v hotelu v oblasti Heraklia.

2.den - po snídani návštěva zpřístupněné části archeologického muzea v HERAKLIU, v jehož expozicích jsou vystaveny mimořádně cenné nálezy z Knóssu, Festu či Agia Triády. Dále pokračujeme do KNÓSSU, nejstaršího hlavního města Kréty, s královským palácem z doby minojské. Krátká zastávka v centru Agios Nikolaos, nocleh v hotelu.

3.den - po snídani následuje krátká zastávka na palmové pláži VAI, prohlídka vesničky ZÁKROS, kde nás čeká velmi zajímavé minojské sídlo a malebná osada Kató Zákros. Následuje prohlídka kláštera TOPLOU a nocleh v hotelu v oblasti městečka Ierápetra.

4.den - po snídani navštívíme GORTYS s bazilikou sv. Tita, FESTOS, druhé nejdůležitější minojské sídlo a MATALU s nejznámějšími pískovcovými jeskyněmi. V případě dostatku času zastávka na koupání, nocleh ve studiích v městečku Plakias.

5.den - odpočinek v Plakiasu, fakultativně lodní výlet na palmovou pláž PREVELI, která se ukrývá v ústí soutěsky Kourtaliotiko, nocleh v Plakiasu ve studiích a apartmánech.

6.den - půldenní návštěva kláštera Preveli, soutěsky KOURTALIOTIKO s vodopády, lázeňského městečka SPILI. Návrat do Plakiasu, nocleh ve studiích a apartmánech.

7.den - přesun lodí na jihozápadní pobřeží do městečka PALEOCHORA, nocleh ve studiích a apartmánech.

8.den - odjezd do Chanie, prohlídka starého města Chania, hradeb ze 16.století, benátského přístavu, patricijských domů a velké tržnice, v případě zájmu a dostatku času návštěva archeologického muzea, nocleh v Paleochoře.

9.-10.den - odpočinek v Paleochoře nebo některý fakultativní výlet, např. do soutěsky SAMARIA, soutěsky AGIA IRINI či na LISSOS, případně nenáročná pěší túra soutěskou na půvabnou pláž ANIDRI, nocleh v Paleochoře. Vhodnou túru Vám pomůže vybrat průvodce Viamare. Vypravte se určitě do krásné krétské přírody! (Pevná obuv nutná!)

11.den - transfer do Chanie, odlet do ČR

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000