crosssearch

Kréta moře a soutěsky

Poznávací zájezdy, Řecko

Vydejte se s námi na cestu po úžasném ostrově opředeném pověstmi a objevujte nespoutanou přírodu soutěsek západní Kréty. Vystoupíme na jeden z nejvyšších vrcholů, seznámíme se s mínojskou civilizací i antickou a benátskou kulturou. Užijeme si i odpočinek na písečných plážích a...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Kréta – moře a soutěsky

1. den zájezdu Odlet z Prahy na ostrov KRÉTA, transfer na ubytování na pobřeží v blízkosti města CHANIA, seznámení s nejbližším okolím.


2. den zájezdu Přejezd do XYLOSKALÓ, na náhorní plošinu Omalos, odtud pěší túra NP, nejznámější krétskou soutěskou SAMARIÍ (dálková trasa E4). Dobrá, zabezpečená cesta vede většinou stínem s mnoha prameny s pitnou vodou do vesničky Agia Roumeli, pak lodí podél pobřeží do HÓRA SFAKION nebo SOUGIA (dle jízdního řádu), odtud zpět busem na ubytování.


3. den zájezdu Odpočinkový den, dopoledne krátký trek impozantní soutěskou TSIKHLIANÁ, od městečka SIRIKÁRI k dórské pevnosti Polirinia s úžasnými panoramatickými výhledy na Bílé hory i na pobřeží. Odpoledne pobyt u moře.


4. den zájezdu Přejezd na náhorní plošinu OMALOS, odtud výstup na GINGILOS (2 080 m), nazývaný Trůn boha Dia, variantně do sedla pod vrchol (1 850 m). Cestou nádherné výhledy do krajiny, včetně pohledů do soutěsky Samaria, bizarní tvary pokroucených borovic, mohutné skály, projdeme i skalní bránou. Stejnou cestou se vracíme zpět. Nádherná alpská túra v přehledném terénu BÍLÝCH HOR (Lefka Óri). V podvečer pobyt u moře.


5. den zájezdu Celodenní výlet na jižní pobřeží. Z vesnice ANÓPOLIS sestup nad městečko LOUTRO na pobřeží, až ke kapli s restaurací a nádhernou pláží v blízkosti zátoky MÁRMARA, obklopené bílými skalami. Pobřežní stezka je součástí dálkové trasy E4. Po odpočinku průchod soutěskou ARADENA k mostu na konci soutěsky s třemi lehkými lezeckými partiemi. Možnost zkrácení výstupem do vesničky LIVANIANA. Odjezd zpět na ubytování.


6. den zájezdu Přejezd do jedné z nejhezčích vesniček na Krétě ZAROS, odtud stoupáme do divoké soutěsky ROUWAS až ke kraji náhorní plošiny MESSARA (dálková trasa E4). Překonáme zajištěné pasáže s žebříky a lávkami, koryto potoka s tůňkami a kaskádami při dostatku vody. Odpočineme si pod nádhernými platany blízko poutního místa s kaplí Agios Ioannis a vrátíme se zpět rozeklanými skalisky do vesničky Zaros. Odpoledne KNÓSSOS, nejvýznamnější archeologická lokalita na Krétě, hlavní středisko mínojské kultury. Návrat na ubytování v pozdních hodinách.


7. den zájezdu Pobyt u moře, individuální volno. V podvečer procházka starým městem a přístavem v Chanii, středověká atmosféra úzkých uliček, benátská pevnost a spousta hospůdek lákajících k posezení.


8. den zájezdu Odlet do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000