crosssearch

Fly & Drive Krétou

Poznávací zájezdy, Řecko

Pobyt na 7 resp. 14 nocí, cena platí při alespoň dvou cestujících společně.1. den Odlet z Prahy resp. Vídně, Bratislavy, Ostravy a Košic do Heraklionu na Krétě. Vyzvednutí vozu na letišti (kategorie B - Nissan Micra, nebo za příplatek +1 100 Kč/pobyt a pronájem vozu...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Pobyt na 7 resp. 14 nocí, cena platí při alespoň dvou cestujících společně.

1. den
Odlet z Prahy resp. Vídně, Bratislavy, Ostravy a Košic do Heraklionu na Krétě. Vyzvednutí vozu na letišti (kategorie B – Nissan Micra, nebo za příplatek +1 100 Kč/pobyt a pronájem vozu kategorie C – Škoda Fabia či podobný). Odjezd do Heraklionu, ubytování v hotelu Olympic 3* či podobném (1 noc). Volné odpoledne k poznání historického centra města a jeho památek.
Heraklion: dominantou je benátská pevnost z let 1523-1549. Za návštěvu jistě stojí byzantský kostel Sv. Tita, který byl za turecké okupace přestavěn na mešitu, ta byla zničena zemětřesením r. 1856, současná stavba pochází z r. 1925. Mezi významné stavby patří i bývalá benátská lože - loggia z r. 1627, dnes radnice či Morosiniho lví kašna z r. 1628, kterou najdeme na náměstí Platia Venizelou - hlavní místo společenského života města. Hlavním turistickým lákadlem je však Archeologické muzeum, zdejší exponáty významem a rozsáhlostí konkurují Národnímu muzeu v Aténách.

2. den
Ráno odjezd do Knossos, prohlídka antických památek, kolem poledne přejezd do nejvýchodnější a málo turistické části ostrova, cíl cesty městečko Sitia. Po cestě doporučujeme zastávku v zálivu Elounda. Ubytování v hotelu Itanos 3* či podobném (1 noc). Doporučujeme pěší prohlídku města.
Sitia: atraktivní městečko s promenádou, spoustou restaurací, barů a kaváren, přístav. V okolí jsou krásné pláže a přírodní scenérie.

3. den
Po snídani odjezd přes Palekastro do Kato Zakros. Za návštěvu zde stojí palac Zakros z mínojského období, údolí smrti. Po poledni cesta jižním pobřežím přes Ayía Fotiá, městečko u moře v zalesněném údolí s tavernami a obchůdky. Doporučujeme odpolední kávu. Příjezd do městečka Ierapetra. Ubytování v hotelu Galaxy 3* či podobném (1 noc).

4. den
Dopoledne odjezd z hotelu, možno zastávka v letovisku Mirtos, odpočinek u moře, koupání. Cesta romantickou krajinou jižní Kréty přes Pirgos do Matala. Doporučujeme zastávku ve Festos. Nejjižnější pobřeží ostrova mezi Matala a Kali Liménes patří díky mnoha zátokám a skaliskům k atraktivní části ostrova. Jsou zde taktéž antické hrobky. Noc v Matala v hotelu Zafiria 3* či podobném.

5. den
Odjezd napříč ostrovem přes hory. Doporučujeme návštěvu ve vinném sklepě s ochutnávkou vína. Cestou můžete poznat mnoho typických vesnic s tradičním způsobem života. Cesta přes Ayía Galini, Spili, Frangokástello do Chánie. Ubytování na 2 noci v hotelu Kriti 3*+ či podobném.
Chánia: jedno z nejatraktivnějších míst a dle mnohých je stále "spirituálním" hlavním městem ostrova.

6. den
Celý den v oblasti Chánie na severovýchodě Kréty. Odpočinek či poznání v této části ostrova.

7. den
Dopoledne odjezd z Chánie přes Soudha, Kalives (doporučujeme zastávku) a Yioryioupoli (taktéž zastavte) do Rethymno. Ubytování v hotelu Kriti Beach 3*+. Odpoledne prohlídka města s pevností, nachází se zde taktéž atraktivní písečná pláž, promenáda a spousta taveren.

8. den
Dopoledne volno, poté odjezd na letiště v Heraklionu, vrácení vozu a v odpoledních hodinách odlet domů nebo odjezd do letoviska Hersonissos, vrácení vozu a ubytování v hotelu Heronissos ***+ s polopenzí a pobyt u moře na 7 dní.

9.–14. den
Pobyt u moře.

15. den
Transfer na letiště a odlet domů.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000