crosssearch

Dodekanésy - ostrovy Rhodos a Symi

Poznávací zájezdy, Řecko

Slunce svítí nad mnoha jižními ostrovy, ale pouze jeden z nich je skutečně domovem boha slunce Helia - řecký Rhodos.Tento ostrov patří díky svému příznivému podnebí (259 slunečných dnů v roce) k turisticky nejvíce vyhledávaným oblastem Řecka. A právem, příroda obdarovala...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (ne):Přílet na Rhodos. Ubytování.

2.den (po):EPTA PIGES – přírodně zajímavé údolí „Sedm pramenů“ s bujnou vegetací platanů a pinií. Atrakcí je 180 m dlouhý tunel, kterým se dá po kotníky ve vodě dostat k malebnému jezírku. Cesta vede též přes kopec porostlý piniemi. Kostel AGIOS NEKTÁRIOS zasazený v pěkném přírodním prostředí. LINDOS – jedna z největších turistických atrakcí Řecka. Bílé městečko s romantickými uličkami, nad kterým ční mohutná akropole s pevností, odkud se naskýtají nádherné pohledy na temně modré moře a bílý Lindos. Možnost koupání na nádherné pláži s průzračným mořem.

3.den (út):KASTRO MONÓLITHOS – 240 m vysoký útvar s impozantním rytířským hradem. Po výstupu po kamenných schodech jsou návštěvníci odměněni úžasnými výhledy na pobřeží. ANCIENT KÁMIROS – rozsáhlé vykopávky antického městského státu s pěknou polohou nad západním pobřežím ostrova. Návštěva největší přírodní zajímavosti ostrova -PETALOUDES (ÚDOLÍ MOTÝLŮ) - potok protékající údolím, vodopády, tůně a dřevěné mostíky tvoří idylická zákoutí. Na konci údolí stojí klášter KALÓPETRA s pěkným kostelíkem a výhledem do kraje.

4.den (st):Hora FILÉRIMOS. Akropole antického města Iálissos. V malebném komplexu jsou k vidění pozůstatky klášterního kostela, nový klášter s pěknými arkádami, křížová cesta lemovaná příjemným stromořadím a vyhlídka ve tvaru kříže, na který je možné vystoupit. Město RHODOS (UNESCO) – historicky významné hlavní město ostrova obklopují impozantní hradby. Za nimi se skrývá romantické staré město se spletí křivolakých uliček. Návštěvníky zaujme Rytířská čtvrť, Palác velmistra, turecká čtvrť s mešitami, turecké lázně a spousta dalších zajímavostí.

5.den (čt):Pobyt u moře.

6.den (pá):Lodní výlet (platí se na místě) na ostrůvek SYMI, který je považován za jeden z nejmalebnějších ostrovů Egejského moře, a proto na něj směřuje mnoho turistů z blízkého ostrova Rhodos. Na ostrůvku zaujme městečko na úbočí s prastarými kamennými domky a velký klášter Panormitis.

7.den (so):Pobyt u moře.

8.den (ne):Koupání dle času letu. Odlet do Čech.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000