crosssearch

Bájný Ostrov Rhodos S Výletem Do Turecka

Poznávací zájezdy, Řecko

Program zájezdu 1. den: přílet na o. Rhodos, transfer do hotelu, nocleh. 2. den: prohlídka antického města Kamiros (dnes archeologické naleziště), které bylo v r. 226 př. n. l. zničeno zemětřesením, objeveno italskými archeology až v 19....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

přílet na o. Rhodos, transfer do hotelu, nocleh.

2. den:

prohlídka antického města Kamiros (dnes archeologické naleziště), které bylo v r. 226 př. n. l. zničeno zemětřesením, objeveno italskými archeology až v 19. st., často bývá přirovnáváno k italským Pompejím, některé vykopávky byly přemístěny do Britského muzea a Louvru. Z naleziště je nádherný výhled na moře, lze objevit zbytky antické kanalizace, zásobníky na vodu a v dolní části pozůstatky Apollónova chrámu. Návštěva nejkrásnějších antických míst v blízkosti hlavního města - bývalá akropole Monte Smith na návrší nad hlavním městem, jenž získala svůj název na počest britského admirála, se zbylými sloupy Apollonova chrámu a amfiteátru. Přejezd do hlavního města Rhodos - prohlídka přístavu Madraki a místa, kde stával slavný Rhódský kolos - "Colossos", jeden ze 7 divů světa, dále do středověkého města vybudovaného a udatně chráněného maltézskými rytíři - po jejich stopách do Velmistrovského paláce, Rytířskou uličkou až na Hippokratovo náměstí. Staré město "Old Town" je památkovou rezervací pod záštitou mezinárodní organizace UNESCO, obehnané 4 km dlouhými hradbami, s nepřeberným množstvím úzkých uliček s kavárnami, tavernami a obchůdky s kořením či suvenýry, středověkými kamennými budovami, kostely a mešitou. Volný čas - možnost posezení v místních velmi příjemných kavárnách, nákupy nebo další procházky. Nocleh.

3. den:

individuální volno nebo možnost fakultativního výletu na ostrov Symi – celodenní lodní výlet na jeden z nejmalebnějších ostrůvků v Egejském moři. V zátoce na jihu ostrova návštěva řeckého pravoslavného kláštera Panormitis, kde je umístěna vzácná ikona archanděla Michaela. Vedle kláštera pověstná historická pekárna, která kdysi zásobovala turecký dvůr a samotného sultána. Hlavní město Symi nabízí pohádkovou architekturu, pravé mořské houby, spoustu různých druhů koření, nádherné panorama z johanitského hradu, krásný přístav a výborné rybí speciality. Volný čas na procházky, posezení v místních tavernách a ochutnání některé ze zdejších specialit, indiv. volno. Plavba po blankytně modrém moři zpět do přístavu na Rhodos, návrat v podvečerních hodinách – transfer na ubytování, nocleh.

4. den:

zastávka v letovisku Kalithea (cca 7 km od hlavního města Rhodos), které proslulo svými bývalými přímořskými tureckými lázněmi v nádherném prostředí okolních sadů, zdejší termální prameny, vysoce ceněné již ve starověku, bohužel postupem času vyschly, ale lázeňské budovy vč. některého zařízení, v minulosti rozpadlé a zpustlé, byly ve 20. st. obnoveny a rozhodně stojí za vidění pro každého návštěvníka. Přejezd do nejznámějšího městečka na ostrově - malebného Lindosu s řadou bělostných krychlovitých domků v kouzelné zátoce – jednoho ze 3 původem antických měst na ostrově, přístupné jen jednou jedinou cestou. Pozůstatky antické akropole s chrámem bohyně Athény Lindské nad městečkem dodávají místu neopakovatelnou atmosféru, díky které je i nejvyhledávanějším místem pro romatické svatby - možnost prohlídky akropole (výstup pěšky nebo možnost výjezdu na oslíkovi - není zahrnuto v ceně) nebo procházky městečkem s úzkými uličkami s řadou obchůdků s místními produkty a zbožím či posezení v místní kavárně. Přejezd na západní pobřeží ke zřícenině starého středověkého hradu Monolithos, zastavení ve vesničce Embona se známou vinárnou Emery - možnost ochátnávky. Další zastavení ve Filerimos, jenž upoutá pozornost již z dálky svou 18 m vysokou rozhlednou ve tvaru kříže - odkud je nádherný výhled na velkou část ostrova, křížová cesta vede pinijovou alejí ke klášteru (přístupná je jeho část) a na vyhlídku. Nedaleko jsou pozůstatky z antického města Ialyssos, založeného 2 500 let př. n.l., ze kterých se dochovaly pouze zbytky sloupů chrámu Athény Polias z doby 200 let př. n. l., kvádry z chrámu byly použity na stavbu byzantské baziliky, ze které zůstala zachována křtitelnice ve tvaru kříže. Nocleh.

5. den: jeep safari

- jedinečné a vzrušující dobrodružství, jízda jeepem různými terény po nejkrásnějších přírodních oblastech a malebných vesničkách ostrova Rhodos: od Kremasti, po trase letecký výhled na hlavní město Rhodos, dále k "Seven Springs" - zastávka na kávu a procházku

6. den:

celodenní lodní výlet do tureckého města Fethiye - krásného přístavu na břehu tyrkysového moře, vyjížďka do impresivní vesničky Kayakoy – tzv. "Gost town" - města duchů, řecké vesničky vylidněné během výměny obyvatel mezi Tureckem a Řeckem v r. 1922, po trase zastávka ve výrobně cukrovinek. Hlavní atrakcí Fethie jsou skalní hroby nad městem - podobných hrobů je v oblasti spousta i na jiných místech, tyto nad Fethií jsou zřejmě nejhonosnější a rozhodně stojí za vidění. Přímo ve Fethii lze navštívit rozpadající se starověké řecké divadlo. Individuální volno - možnost procházky po bazaru, výhodných nákupů nebo vynikajícího (a levného oběda - cca 6 TL) - např. v restauracích v okolí rybího trhu. Návrat na Rhodos, nocleh.

7. den:

individuální volno nebo fakultativně možnost lodního výletu na nejkrásnější pláže a zátoky na východním pobřeží - odpočinková plavba podél východního pobřeží ostrova Rhodos, zastavení u pláží a zátok – lázně Kalithea, zátoka Anthony Quinna, Afandou, Traganou, Tsambika. Možnost koupání a opalování, v ceně oběd na lodi. Nocleh.

8. den:

transfer na letiště, odlet do ČR.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000