crosssearch

Bájný ostrov Kréta

Poznávací zájezdy, Řecko

Tento zájezd je zaměřen na podrobné poznání největšího řeckého ostrovy, který je pro návštěvníky přitažlivý svými přírodními krásami (členité pobřeží, hory, soutěsky) i bohatstvím kulturních památek (mínojské paláce a další antické památky).

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Tento zájezd je zaměřen na podrobné poznání největšího řeckého ostrovy, který je pro návštěvníky přitažlivý svými přírodními krásami (členité pobřeží, hory, soutěsky) i bohatstvím kulturních památek (mínojské paláce a další antické památky).

Program zájezdu:

1.den (so): Odlet z Prahy.

2.den (ne): Přílet na Krétu. Pobyt u moře.

3.den (po): IRÁKLIO – hlavní město a nejvýznamnější přístav Kréty. KNÓSSOS – nejvýznamnější archeologická lokalita na Krétě, hlavní středisko mínojské kultury s proslulým labyrintem.

4.den (út): Výlet na jižní stranu ostrova. AGIA TRIÁDA – královská vila z doby bronzové s výhledy na jižní pobřeží Kréty. GORTYS – zbytky významného antického města. FESTÓS – starověké středisko se zbytky královského paláce. Malebné zátoky u vesničky MATALA.

5.den (st): Nejzdatnější se mohou vydat na náročný pěší výlet nejdelší evropskou soutěskou SAMARIA, která je až 300m hluboká a v místě tzv. „Železných vrat“ 2-3m široká. Plavba lodí podél pobřeží do SFAKIE (loď není v ceně).

6.den (čt): Pobyt u moře.

7.den (pá): Výlet na východní stranu ostrova. DIKTÉO, ÁNDRO – krápníková jeskyně, mytologické rodiště nejvyššího boha Dia. Planina LASSITHI – náhorní plošina v pohoří Dikté s tisíci malými větrnými mlýny. Ruiny antického města LATÓ. Malebná horská vesnička KRITSÁ. ÁGIOS NIKOLÁOS – půvabné městečko stoupající do svahu nad zátokou Mirabello.

8.den (so): Výlet na západní stranu ostrova. RETHYMNO – město, kde je vedle sebe vidět stavby benátského i tureckého typu. CHÁNIA – město s pitoreskním starým městem.

9.den (ne): Pobyt u moře. Zájemci mohou fakultativně navštívit ostrov SANTORINI. Santorini je nejjižnější ostrůvek souostroví KYKLADY, jehož střed tvoří ohromný mořem zatopený kráter, který návštěvníka uchvátí již při příjezdu, kdy lodě vplouvají do tohoto skalnatého kotle, jehož vrcholy jsou posety bílými stavbami měst THIRA a IA. Dále na tomto ostrově můžete obdivovat černé a červené tufové pláže a zbytky antické kultury AKROTIRI.

10.den (po): Pobyt u moře.

11.den (út): Pobyt u moře, dle času odletu příprava na odjezd.

12.den (st): Odlet do ČR.

Ubytování: hotel

Cena zahrnuje:

- leteckou přepravu
- 10-11 x ubytování v hotelu (dle času letu)
- 10-11x polopenzi (dle času letu)
- průvodce
- výlety dle programu
- pojištění léčebných výloh a storna

Cena nezahrnuje:

- let. taxy a pal. přípl. ve výši (příplatek: 1990 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000