crosssearch

Bájná Kréta, památky antického Řecka a plavba Středomořím

Poznávací zájezdy, Řecko

Program: 1. den: Odjezd v odpoledních hodinách do italského přístavu Ancona. 2. den: Nalodění, plavba Středozemním mořem. 3. den: Vylodění v řeckém Patrasu, odjezd do starověké OLYMPIE - archeologický areál a Archeologické muzeum. Letovisko TOLO na poloostrově Peloponés....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program:

1. den: Odjezd v odpoledních hodinách do italského přístavu Ancona.

2. den: Nalodění, plavba Středozemním mořem.

3. den: Vylodění v řeckém Patrasu, odjezd do starověké OLYMPIE - archeologický areál a Archeologické muzeum. Letovisko TOLO na poloostrově Peloponés. Ubytování.

4. den: Odjedeme k posvátnému okrsku v EPIDAURU, proslulému velkolepým divadlem a v minulosti rozlehlým léčebným centrem. Opevněný palácový komplex v MYKÉNÁCH s proslulou Lví bránou, Atreovou pokladnicí. Trajekt z největšího přístavu Řecka Pirea, noční plavba na Krétu.

5. den: KRÉTA - celodenní výlet po ostrově. KNOSSOS - nejstarší hlavní město Kréty s královským palácem z doby minojské. Vesnice KRITSÁ, centrum krétských řemesel, kostel Panagía Kerá s nejstaršími freskami na ostrově. Projedeme hornatý úsek v jedné z nejkrásnějších scenérií na Krétě mezi Gournií a Siteiou. Nejmocnější a nejvlivnější klášter ostrova MONÍ TOPLOÚ a exotickou pláž VÁÍ, která se může pochlubit ojedinělým hustým palmovým hájem.

6. den: Pobyt u moře, možnost fakultativních výletů.

7. den: Starověký GORTYS s bazilikou sv. Tita, FESTOS, druhé nejdůležitější minojské sídlo se zbytky královského paláce a MATALA - malebná zátoka, známé pískovcové jeskyně, překrásné pláže, koupání.

8. den: Pobyt u moře, možnost fakultativních výletů.

9. den: AGIOS NIKOLAOS - půvabné rekreační středisko, strhující poloha v zátoce Mirabello. Odpoledne IRAKLEIO - návštěva archeologického muzea, v jehož expozicích jsou vystaveny mimořádně cenné nálezy z Knossu, Festu či Agia Triády. Ve večerních hodinách nalodění na trajekt a plavba do města PIREUS u Athén.

10. den: V časných ranních hodinách příjezd do ATHÉN - prohlídka Akropole s Pantheónem a Erecht-heionem. V podvečerních hodinách nalodění na trajekt a plavba do Itálie.

11. den: Vylodění v Itálii a odjezd přes Rakousko.

12. den: Návrat do ČR v časných ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000