crosssearch

Athény - Poznávací zájezd

Poznávací zájezdy, Řecko

Atény, jedno z nejslavnějších antických měst, kolébka civilizace, rodiště demokracie a řady antických filosofů.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu


Atény, jedno z nejslavnějších antických měst, kolébka civilizace, rodiště demokracie a řady antických filosofů. Atény patřily ve starověku mezi nejsilnější městské státy a prostřednictvím památek přežívají dodnes. Historie Atén i dnes vzbuzuje v mnoha lidech obdiv. Město se rozkládá na poloostrově Attica poblíž Saronského zálivu. Na severu a východě je obklopeno horami Ymmytos, Pendeli a Parnitha. Severně a jižně se nachází Saronický záliv. Atény, osídlené už od neolitu, dosáhly svého vrcholu v 5. století před naším letopočtem a staly se centrem tehdejší známé Evropy. Od roku 1834 jsou hlavním městem novodobého řeckého státu. Město, které nyní obývá přes 4,5 milionů lidí, bylo vystavěno kolem Akropole, která je jeho největší dominantou. V Aténách a Attice se nachází ty nejzajímavější archeologické památky. Můžete zde najít už výše zmíněnou Akropoli, dále Poseidonův chrám, Chrám Dia Olympského, Plaku, Chrám Atény Niké, Aténskou Agoru, Partheón, Dionýsovo divadlo a mnoho dalších.

Program zájezdu

1. den přílet + panoramaticý okruh Aténami, ubytování v hotelu, nocleh

2. den snídaně, faktultativní výlet lodí po 3 ostrovech Poros, Hydra a Aegina s obědem, příjezd do hotelu, nocleh

3. den snídaně, polodenní fakultativní výlet Sounio, příjezd do hotelu, nocleh

4. den snídaně, fakultativní výlet Delfi, příjezd do hotelu, nocleh

5. den snídaně, fakultativní výlet Acropolis a muzeum Acropolis, odjezd na letiště, odlet Pozn. Fakultativní výlety nejsou zahrnuty v ceně, lze je předkoupit v ČR v Kč nebo budou k zakoupení na místě v Eur.

Poloha

Airotel Alexandros stojí v centru města na náměstí Mavili u úpatí hory Lycabettus. V blízkosti se nachází obchodní centrum Kolonaki, Národní galerie, muzeum Benaki a řada dalších zajímavostí. Celé město je dobře dostupné díky dvěma blízkým stanicím metra.

Vybavení hotelu

Součástí hotelu je restaurace Don Giovanni, ve které můžete ochutnat tradiční pokrmy středomořské kuchyně s výběrem vynikajících italských vín, dále bar a zahrada, kde můžete příjemně strávit volné chvíle.

Vybavení pokoje

Všechny pokoje jsou velmi elegantně zařízeny a jsou vybaveny klimatizací, kabelovou TV, rádiem, kávovarem, minibarem, dvěma telefony (z nichž jeden je v koupelně) a vysoušečem vlasů. Každý pokoj má elektrický bezpečnostní zámek. Samozřejmostí je také pokojová služba dostupná ve dne i v noci.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000