crosssearch

Athény a antické Řecko, památky a Egejské moře

Poznávací zájezdy, Řecko

Obrázek není k dispozici

Navštívíme Athény, město s nejslavnější minulostí na světě a kolébku civilizace poloostrov Peloponés, oživíme řecké báje vyprávějící příběhy božstev na posvátném okrsku Akropolis, projdeme se romantickými uličkami čtvrtí Pláka a Monastiráki, malíři ikon, taverny.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Athény a antické Řecko,
památky a Egejské moře

1. den zájezdu Odlet z Prahy do Athén dle letového řádu. Transfer do hotelu v Athénách, ubytování.


2. den zájezdu ATHÉNY, centrum antického města Akropolis (UNESCO), monumentální Propylaje, Parthenón, nejznámější chrám zasvěcený bohyni Athéně, chrám Athény Niké, Dionýsovo divadlo, Erechtheion s karyatidami, Muzeum Akropole, výhledy na celé Athény. Odpoledne Athénská agora, obchodní centrum antiky, věž Větrů a romantické uličky čtvrti Pláka, historické jádro Athén, byzantské kostely, Malá katedrála, malíři ikon, taverny, procházky klikatými uličkami, atmosféra večerního města, možnost večeře, řecké speciality.


3. den zájezdu Krátká okružní jízda Athénami, prohlídka Národního archeologického muzea, nedostižné sbírky ilustrující slávu starého Řecka, Agamemnóva maska z Mykén (H. Schliemann), památky mykénské, kykladské, římské aj. kultury variant. Muzeum kykladského umění. Odjezd na poloostrov Peloponés "kolébka civilizace", cestou návštěva archeologického areálu starověkého STARÉHO KORINTU, největší římské sídliště Řecka, Apollónův chrám, Lechaionská cesta, Octaviin chrám, Odeion. Ubytování v přímořském letovisku Tolo, večerní město, posezení v tavernách na břehu moře.


4. den zájezdu Sarónský záliv, ostrovy HYDRA a SPÉTES, fakultat. lodní výlet na Sarónské ostrovy, svěží přírodoa, křišťálové moře, oslí a koňské povozy (motorová vozidla nejsou na ostrovech povolena), koupání na nádherných plážích, kouzelné uličky a zákoutí, městečko Ydra a Spétes (cca 35 Eur), variant. pobyt u moře v oblíbeném letovisku Tolo, nádherné koupání, písečné pláže, romantické zátoky, místní obchůdky, restaurace s rybími specialitami. V podvečer nedaleké NAFPLIO, krásné městečko s pevností Palamidy, západ slunce a světla pevnosti, úzké uličky, malé manufaktury, keramika, benátské stavby, originální bary, večerní atmosféra města a něco pro gurmány, víno Nemea - jedno z nejznámějších řeckých červených vín, rozhodně neváhejte ochutnat.


5. den zájezdu Antické památky kraje Argolida. Centrum mykénské civilizace MYKÉNY (UNESCO), archeologická lokalita objevena H. Schliemannem, Lví brána, „Kyklopské" kamenné kvádry, monumentální Atreova pokladnice, EPIDAUROS (UNESCO), rodiště léčitele Asklépia - syna boha Apollóna, posvátný okrsek a slavný amfiteátr s vynikající akustikou. Odpoledne odjezd do ATHÉN, dokončení prohlídky města, chrám Dia Olympského, největší chrám v Řecku, Hadrianův oblouk, starý olympijský stadion. Individuální volno,večerní Athény.


6. den zájezdu ATHÉNY, ranní procházka ulicemi čtvrti Monastiráki, pouliční muzikanti, atmosféra antických rozvalin a ulic plných trhů, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000