crosssearch

Atény a Apollónovo pobřeží

Poznávací zájezdy, Řecko

ATÉNY (UNESCO) - ATTIKA - SOUNION - PIREUS

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

ATÉNY (UNESCO) - ATTIKA - SOUNION - PIREUS

1. den:

Odlet z Prahy do Atén (za příplatek transfer z Brna). Odpoledne přiletíme do Atén, transfer do hotelu, ubytování. Večer pojedeme metrem k antické agoře a odtud si vyšlápneme na nejvyšší kopec v Aténách (147 m) zvaný Filoppápos, který skýtá nádherný výhled na Akropoli a celé Atény a je vyhledávaným místem k pozorování západu slunce a nočního nasvíceného města.

2. den:

Po snídani podnikneme celodenní autobusový výlet, který nás povede po turisticky nejrušnějším Attickém pobřeží mezi Aténami a mysem Sounion, kterému se také říká Apollónovo pobřeží podle malého Apollónova chrámu ve Vouligmeni. Projíždět budeme kolem členitého pobřeží se zlatavými písečnými plážemi, nížinami a lesy až k cíli naší cesty mysu Sounion. Jeho dominantou je Poseidonův chrám z 5. stol. pr. n. l. 16 impozantních belostných mramorových sloupu tyčících se 60 metrů nad hladinou Egejského moře. Cestou zpět se zastavíme v Saronském zálivu, abychom navštívili jeden z nejdůležitejších středomořských přístavu Pireus. Návrat do hotelu, večere, nocleh.

3. den:

Po snídani se vydáme k prozkoumávání starověkých Atén. Metrem odjedeme k antickému hřbitovu Kerameikós, odkud vedla Svatá cesta až k Akropoli. I my se touto cestou vydáme a půjdeme přes řeckou a římskou agoru se slavnou věží větrů, uličkami romantické čtvrti Monastiráky až na starověkou Akropoli s archeologickým muzeem a antickými divadly. Odpoledne si můžeme vychutnat uměleckou atmosféru starobylé Plaky s labyrintem uliček a katedrálou Mitrópoli, množstvím obchůdku se starožitnostmi i suvenýry, byzantských kostelíku a muzeí, posedět si v některé z taverniček a pozorovat kolorit místních starousedlíku i pouliční malíře zachycující půvab této čtvrti. Jen pár kroků od Plaky se nachází i chrám boha Dia, kam se ve svém volnu můžeme podívat. Po večeři se projdeme do uliček Psiri Mekky barů, kaváren, ouzerií a taveren, kde dodnes můžeme poslouchat hráče buzuki zpívající teskné písně původních obyvatel této čtvrti zvané Rembetika. Nocleh.

4. den:

Po snídani se budeme věnovat především novodobým Aténám. Prohlídku začneme souborem univerzitních budov. Národní knihovna, Aténská univerzita i Aténská akademie tvoří komplex překrásných neklasicistních paláců. Na náměstí Syntagmy se podíváme na výměnu stráží u hrobu neznámého vojína, uvidíme i budovu Parlamentu a Prezidentský palác. Projdeme se dřívějšími královskými zahradami, dnes známými jako Národní park. Odpoledne budeme moci navštívit některé z unikátních aténských muzeí Byzantské muzeum, Muzeum kykladského umění nebo Muzeum Benákise. Můžeme se toulat uličkami staré městské čtvrti Monastiráki, kde se prolíná atmosféra antických rozvalin se vzrušeným smlouváním na trhu nebo se vydat na prohlídku Národního archeologického muzea, které patří k nejvýznamnějším na světě a ukrývá takové skvosty, jako je mykénské zlato, obrovskou kolekci skulptur, hrnčířských výrobků a šperků. Večeře v hotelu, nocleh.

5. den:

Po snídani budeme mít možnost k nákupu posledních suvenýrů nebo si můžeme vychutnat skleničku metaxy na rozloučenou a těšit se na další návštěvu tohoto města s fantastickou atmosférou současnosti a antiky. Odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy (transfer do Brna za příplatek).

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000