crosssearch

Antické Řecko a bájná Kréta

Poznávací zájezdy, Řecko

Většina z nás se touží podívat do kolébky civilizace, za hrdiny a bohy bájného Řecka. Doba starověkého Řecka zde zanechala ohromné kulturní dědictví, které každoročně přijíždí obdivovat milióny návštěvníků. Náš zájezd spojuje návštěvu těchto světově proslulých míst s koupáním...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Většina z nás se touží podívat do kolébky civilizace, za hrdiny a bohy bájného Řecka. Doba starověkého Řecka zde zanechala ohromné kulturní dědictví, které každoročně přijíždí obdivovat milióny návštěvníků. Náš zájezd spojuje návštěvu těchto světově proslulých míst s koupáním na pobřeží. Po prohlídce všech významných míst v Řecku se přeplavíme trajektem na ostrov Kréta, kde se rodila evropská civilizace a rovněž se zde nachází mnoho významných památek a přírodních zajímavostí.

Program zájezdu:

1.den (čt): Odjezd z Prahy, noční přejezd.

2.den (pá): Průjezd Itálií, trajekt do Řecka.

3.den (so): Vylodění. Skalní kláštery v METEOŘE – v minulosti těžko dostupné kláštery na skalních stěnách bizardních tvarů. Nocleh.

4.den (ne): Návštěva věhlasných DELF - Apollónův chrám, záhadná stavba Tholos aj. Večer příjezd na ubytování do Athén.

5.den (po): Okruh po Peloponésu: KORINTSKÝ PRŮPLAV, MYKÉNY – hlavní středisko mykénské kultury s vykopávkami mohutného hradu, EPIDAUROS – posvátný okrsek boha lékařství Asklepia s největším divadlem v Řecku. NAVPLIO – malebné městečko pod pevností, s nádhernou polohou u Argolského zálivu, možnost koupání.

6.den (út): ATHÉNY – metropole Řecka, která si z dob své největší slávy zachovala množství památek. Akropolis, Agora, Diův chrám aj. Noční trajekt na Krétu (v ceně 4l. kajuty).

7.den (st): Západní strana ostrova: RETHYMNO – město, kde je vedle sebe vidět stavby benátského i tureckého typu. CHANIA – město s pitoreskním starým městem.

8.den (čt): Výlet na jižní stranu ostrova: AGIA TRIADA – královská vila z doby bronzové s výhledy na jižní pobřeží Kréty. GORTYS – zbytky významného antického města. FESTOS – starověké středisko se zbytky královského paláce. Malebné zátoky u vesničky MATALA, dlouhá písčitá pláž, možnost koupání.

9.den (pá): Volný den s možností koupání. Nejzdatnější se mohou vydat na náročný pěší výlet nejdelší evropskou soutěskou SAMARIA, která je až 300m hluboká a v místě tzv. „Železných vrat“ 2-3 m široká. Plavba lodí podél pobřeží do SFAKIE nebo SOUGIE (loď není v ceně).

10.den (so): Pohodový výlet, tentokrát na jižní pobřeží Kréty, spojený s koupáním: soutěska KURTALIOTIKO a na jejím konci krásná pláž PREVELI, kam ústí řeka, koupat se dá ve sladké i slané vodě, kolem řeky rostou růžové oleandry a palmy. Nad soutěskou stojí klášter MONI PREVELI. Dále se zastavíme u benátského hradu FRANGOCASTELLO. I u něj je možnost koupání.

11.den (ne): KNOSSOS – nejvýznamnější archeologická lokalita na Krétě, hlavní středisko mínojské kultury s proslulým labyrintem. IRAKLIO – hlavní město a nejvýznamnější přístav Kréty. Trajekt do Řecka (v ceně 4l. kajuty).

12.den (po): Přejezd přes Řecko, Makedonii a Srbsko, noční přejezd.

13.den (út): Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Ubytování: 1x obl. Meteory, 2x Athény, 4x na Krétě – 2x kajuty na trajektu Pireus – Kréta – Pireus

Stravování: 7x snídani

Cena zahrnuje:

- pojištění léč. výloh a storna
- dopravu klimatizovaným autobusem
- 9x ubytování (7x v hotelu - 1x obl. Meteory, 2x Athény, 4x na Krétě – 2x kajuty na trajektu Pireus – Kréta – Pireus)
- 7x snídani
- průvodce

Fakultativně:

- Kabina na trajektu 2. den (příplatek: 800 Kč)
- 6x večeře (příplatek: 1450 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000