crosssearch

Zahrady, zámky a přírodní krásy Rakouska

Poznávací zájezdy, Rakousko

Zájezd za krásami Rakouska bez nočních přejezdů. Navštívíme úchvatné zahrady, velkolepý klášter, starodávný hrad, okouzlující zámky, tajemnou jeskyni i římské termální lázně.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Zájezd za krásami Rakouska bez nočních přejezdů. Navštívíme úchvatné zahrady, velkolepý klášter, starodávný hrad, okouzlující zámky, tajemnou jeskyni i římské termální lázně.

Program zájezdu

1.den (čt):Odjezd v časných ranních hodinách.První zastávkou je renesanční zámek ROSENBURG – úchvatný zámecký komplex okouzlí návštěvníky svými historickými sály a komnatami, vzácnými obrazy a starožitnostmi. Vrcholnou podívanou jsou každodenní přehlídky letů orlů, sokolů, výrů, supů a dalších dravců. Krásným zážitkem jsou také prohlídky zahrad a reprezentačních sálů. TULLNSKÉ ZAHRADY – na ploše 50 ha se rozprostírá přes 40 vzorových zahrad vytvořených umnou rukou zahradníků. Na 30 metrů vysoké stezce korunami stromů, kam návštěvníci vyjedou výtahem, se otevře pohled na celý rozlehlý areál a půvabnou přírodu, která jej obklopuje.
2.den (pá):Ráno prohlídka zajímavé jeskyně HINTERBRÜHL, která ukrývá ve svých útrobách největší podzemní jezero Evropy s plochou 6200 m². Projdeme úchvatným labyrintem členitých jeskynních systémů chodeb, chodbiček a krápníkových hal a na závěr nás čeká romantická plavba po jezeře. Další zastávkou bude zámek LAXENBURG – kdysi velmi oblíbená rezidence Habsburků se dnes řadí mezi nejpůsobivější zámecké areály v Evropě. V rozlehlém zámeckém parku můžeme obdivovat Starý zámek, Modrý dvůr a další vzácné stavby. Za zvláštní zmínku stojí romantický „Františkův hrad“, který se vypíná na ostrůvku uprostřed rybníka. Závěr dne bude patřit římským termálním lázním BADEN, bohatým na sirnatou vodu, které se lidově říká „žluté zlato“. Návštěvníci mají k dispozici fantastické bazény a úžasný areál se saunami. Nad tímto lázeňským světem se vznáší největší prosklená střecha v Evropě.
3.den (so):Jako první navštívíme MELK - nejvelkolepější klášter v Rakousku s krásnými interiéry a výhledem na dunajské údolí. Stavitel Jakob Prandtauer mistrovsky zakomponoval své umělecké dílo do půvabné dunajské krajiny. Hradní zřícenina AGGSTEIN opředená tajemnými legendami s úchvatnými výhledem na Podunají a rozsáhlý Dunkelsteinský les. Další zastávkou budou KITTENBERSKÉ ZAHRADY SNŮ – nejkrásnější expozice svého druhu v Rakousku, která útočí na všechny návštěvníkovy smysly. Naleznete zde zahrady s tajemnými a exotickými názvy jako je zahrada slunce, ohně, duhy nebo pokušení ale také zahrádku vodní, zdravotní, bylinkářskou a spoustu dalších. Závěr dne věnujeme podvečerní procházce historickým městečkem KREMS.
4.den (ne):Výlet do rakouských Alp – rakouského národního parku ÖTSCHER-TORMÄUER. Pěší vycházka divokou alpskou krajinou soutěsek („OTCOVY PŘÍKOPY“), peřejí a vodopádů (vodopád LASSINGFALL). Návštěva poutního místa MARIAZELL. Návrat do Prahy ve večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000