crosssearch

Z Korutan za krásami Alp, Slovinska a Benátek

Poznávací zájezdy, Rakousko

Linec | Klopeinersee | Klagenfurt | Villach | Benátky | Heiligenblut | Grossglockner | Bled | Lublaň

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: V časných ranních hodinách odjezd z Prahy do Rakouska. Návštěva Lince, metropole na Dunaji s největším náměstím a katedrálou v Rakousku, možnost výjezdu nejstrmější adhezivní tramvají na světě na vyhlídku Pöstlingberg. Pokračujeme Pyhrnskou silnicí přes předhůří Alp k Hochosterwitz, nejvýznamějšímu hradu Korutan. Poté pokračujeme do místa ubytování v oblasti Klopeinersee, večeře, nocleh.

2. den: Po snídani pojedeme kolem Klagenfurtu a Udine do Benátek, kde na nás bude autobus čekat. Lodí (nutno koupit denní permanentku za 10 Eur, která není v ceně zájezdu) po laguně doplujeme kolem Lida na náměstí sv. Marka se stejnojmenných chrámem a Dóžecím palácem, jehož kazetové stropy jsou galerií Tintoreta. Možnost pokračovat lodí na ostrovy Murano – místo pověstných benátských skláren, Burano – původní rybářské městečko, které si dosud dochovalo svůj romantický ráz, a Torcello, kde je nejstarší sakrální stavba na laguně. Nezapomenutelný úchvatný pohled na celé město se vám otevře z věže kostela St. Giorgio Maggiore. V pozdních hodinách odjezd do místa ubytování.

3. den: Po snídani pojedeme kolem Villachu, Spittalu a údolími řek Drávy a Möll dojedeme do Heiligenblut, pout ního místa, které je klíčem k průsmyku Grossglockner. Individuální prohlídka kostela s nejkrásnějším vyřezávaným korutanským oltářem a hrobkou sv. Bricia. Pokračujeme Grossglocknerským průsmykem na výšinu Františka Josefa, odkud se otevírají nádherné pohledy na ledovec Pasterze a nejvyšší horu Rakouska, Grossglockner. Přejedeme přes vrchol průsmyku ve výši 2505 metrů a pokračujeme na další vyhlídku Fuschentorl, odkud se teprve otevře pohled na nejkrásnější partie průsmyku. Zdatnější mohou vystoupit na vyhlídku Edelweissspitze do výšky 2503 m. Návrat do místa ubytování, nocleh.

4. den: Po snídani pojedeme kolem Villachu do Slovinska. Malebnou krajinou pohoří Karawanken dojedeme do Bledu, romantického letního sídla císařského dvora. Možnost projížďky po jezeře, návštěvy lázeňského parku a mnoha zajímavých památek, z nichž dýchá na návštěvníka nostalgie starého mocnářství. V odpoledních hodinách navštívíme slovinskou metropoli Lublaň. Individuální prohlídka. V pozdních odpoledních hodinách se vrátíme do místa ubytování. Nocleh.

5. den: Po snídani odjezd k prohlídce Klagenfurtu, korutanské metropole, dále pokračujeme k návštěvě Minimundu, zajímavého pohádkového parku na břehu jezera, kde je v měřítku 1:25 celkem 170 modelů nejvýznamnějších staveb z 53 zemí světa, krásná modelová železnice a přístavy. Po prohlídce odjezd Pyhrnskou dálnicí kolem Lince zpět do ČR, příjezd do Prahy v cca 22 hod.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000