crosssearch

Wellness pod Grossglocknerem

Poznávací zájezdy, Rakousko

KLAGENFURTH - RANGERSDORF - KAISER-FRANZ-JOSEFS-HÖHE - SCHARECK - REISSECK - KREUZECK - RAGGASCHLUCHT - GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE - KAPRUN - GMÜND - PORSCHE MUZEUM - MILLSTÄTTER SEE

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách vyjdeme z Prahy a Brna (další nástupní místa: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč, svoz Žďár nad Sázavou 250 Kč) do Rakouska. Naše poznávání zahájíme v hlavním městě Korutan, v Klagenfurthu. Půvabné uličky, reprezentativní paláce, kašny a legendy o drakovi či kamenném rybáři nám objasní mnoho z historie města. Večer se ubytujeme v hotelu 4* ve vesnici Rangersdorf obklopené nádherným panoramatem Vysokých Taur. Relaxace v hotelu, využití krytého bazénu, sauny, parní lázně a infračervené kabiny, doporučujeme i vycházky v okolí Rangersdorfu. Večeře, nocleh.

2. den

Po snídani pojedeme ke známé vyhlídce Kaiser-Franz-Josefs-Höhe (2.369 m), kde budeme moci navštívit muzeum věnované Vysokým Taurám, nakrmit zvědavé sviště a především kochat se výhledy v srdci velehor, což ještě umocní vyhlídka ze Swarovského rozhledny. Zájemci mohou sjet zubačkou až k ledovci Pasterze (s kartou cca 5 € zpáteční lístek) nebo překlenout 144metrové převýšení po chodníku pro pěší. Ti odvážnější z nás mohou projít systémem tunelů k vyhlídce na Kamzičí stezku. Odtud již zamíříme ke kabinové lanovce na Schareck (v kartě), kde se nám z výšky 2.600 m rozevře nádherný výhled na pohoří Vysokých Taur s ledovcem Grossglockner. Můžeme absolvovat některou z nenáročných nebo více náročných túr nebo se občerstvit v horské chatě. Pozemní lanovkou přijedeme do Heiligenblutu. Po návratu do hotelu relaxace, večeře.

3. den:

Po snídani odjedeme do Mölltalu v údolí 30 třítisícovek s nejvyšší horou Grossglockner. Ze Schoberbodenu vyjedeme funikulární železnicí, kde během 30minutové jízdy překonáme převýšení 1.517 m a projedeme třemi vegetačními pásmy. Ve výšce 2.200 m budeme mít možnost obdivovat krásný výhled na Vysoké Taury a skalní masiv pohoří Reisseck (v kartě). Pokračovat budeme výjezdem panoramatickým vláčkem na strong>Kreuzeck
(v kartě), odkud teprve uvidíme celou mohutnost protilehlého Reissecku. Poté navštívíme jednu z nejkrásnějších alpských roklin – Raggašskou roklinu (v kartě), kterou do své fascinující krásy utvořil po staletí tudy se valící horský potok. A tak se i my staneme svědky přírodního divadla vytvářeného silou vody. Večer relaxace v hotelu, večeře, nocleh.

4. den:

Po snídani vyjedeme k největší turistické atrakci Vysokých Taur, Grossglockner Hochalpenstrasse (cca 5,20 €), která je jednou z nejimpozantnějších horských silnic v Alpách. Pohled na horské velikány z vyhlídkových teras je úchvatný. Za pěkného počasí napočítáme 37 třítisícovek a 19 ledovců. Po průjezdu touto atraktivní silnicí se vydáme v oblasti Kaprunu k nejvýše položeným přehradním nádržím v Evropě. Autobusem a po dlouhé době opět zprovozněným šikmým výtahem můžeme vyjet až do výšky 2.036 m a prohlédnout si celou soustavu Kaprunské elektrárny (19,50 €). Během procházky se kolem nás rozprostře nezapomenutelný pohled na horské masivy Vysokých Taur, lesklou vodní hladinu přehrady či nedaleký ledovec Kitzsteinhorn. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5. den:

Po snídani se rozloučíme s Rangersdorfem a navštívíme středověké městečko Gmünd, „rodiště“ prvního exempláře vozu Porsche z roku 1944. Prohlédneme si kolekci 40 vozů včetně loveckého vozu a závodních aut (v kartě) a podíváme se i na romantické náměstí. Poté odjedeme do Millstattu, abychom nastoupili na loď a během panoramatické projížďky po Millstätterském jezeře (v kartě) obdivovali siluetu hradu Sommeregg, renesanční věže benediktinského kláštera i lázeňské městečko Millstatt, rozprostírající se na poloostrově vybíhajícím do nejteplejšího a nejhlubšího z korutanských jezer. Příjezd do Brna v pozdních večerních, do Prahy v nočních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelu 4*
• 4× polopenzi (1× večeře 3 chody, 1× barbecue naterase, 1× farmářský bufet, 1× taneční večer s večeří)
• vstup do hotelového bazénu, sauny, parní lázně a infracervené kabiny
• Korutanskou kartu (zahrnuje lanovku na Schareck, Reisseck, Kreuzeck, Raggašská roklina, Porsche muzeum, projíždka po jezere Millstätter)
• průvodcovské služby

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000